“Jaunā rīdziniece”: stjuarte Rianna no Nīderlandes

8. Maijs, 2017

Portāls riga.lv turpina stāstu sēriju “Jaunie rīdzinieki”, tie stāsti par cilvēkiem no visas pasaules, kuriem Rīga ir kļuvusi par otrajām mājām. Šoreiz mēs parunājām ar Riannu, stjuarti un dizaineri no Nīderlandes, kura Rīgā ieradās līdzi savai otrajai pusītei – pilotam.


Esmu holandiete un dzīvoju Rīgā pēdējos 5 gadus. Kad mans puisis atrada darbu Rīgā (aviācijas jomā), es viņai atbraucu līdzi.

Pašlaik es strādāju kā stjuarte un vadu ekskursijas Rīgā. Tāpat es nodarbojos ar dizainu un apģērbu šūšanu nelielos apjomos. Nīderlandē es mācījos universitātē, programmā “Izglītība mākslas un dizaina jomā” Arnemas mākslas akadēmijā. bet tagad es Rīgā apmeklēju juvelieru kursus un nākotnē gribētu turpināt studēt mākslu.

Foto: No personīgā arhīva

Pirmais, kas Rīgā pievērsa manu uzmanību, bija tīras ielas un sakārtotie trotuāri. Tāpat, atšķirība no Nīderlandes, šeit nav tik daudz velosipēdu, bet, neskatoties uz to, tie turpina būt manas dzīves svarīga sastāvdaļa. Mani ļoti pārsteidza, un vēl aizvien turpina pārsteigt, cik ļoti tomēr atšķiras latviešu un holandiešu mentalitātes.

Protams, es varu spriest tikai par Rīgu, bet es teiktu, ka kopumā Latvijas sabiedrība ir ļoti noslēgta, it kā visi būtu ļoti piesardzīgi. Rīdzinieki pret jauniem cilvēkiem atveras ļoti lēni un pakāpeniski.

Pēdējos sešus gadus visas manas aktivitātes norit galvenokārt Rīgā. Sākotnēji bija pastāvīgi lidojumi Latvija – Nīderlande, bet pēdējos gadus mēdz dzīvojam Rīgā jau regulāri. Pašlaik es visu laiku esmu aizņemta darbā un ar dažādiem hobijiem, vienmēr tiekos ar dažādiem cilvēkiem, palīdzu iejusties holandiešiem, kuri ierodas Latvijā.

Foto: No personīgā arhīva

Protams, ir ļoti daudz atšķirību starp Rīgu un “mājām”. Kultūra un vēsture, valoda: tas viss ļoti iespaido pilsētnieku dzīvesveidu un mentalitāti. Vēl ļoti nozīmīga atšķirība ir iedzīvotāju skaits. Divi miljoni cilvēku visā Latvijā pret 17 miljoniem iedzīvotāju Nīderlandē! Vēl rīdzinieki un nīderlandieši dažādi iet iepirkties – šeit tie galvenokārt ir tirdzniecības centri, mums tam ir paredzētas tirdzniecības ielas ar dažādiem maziem veikaliņiem. Nu, un, protams, ēdiens: kaut kas varbūt ir nedaudz līdzīgs, bet kopumā, jo īpaši sākumā, bija ļoti neierasti. Kopumā varu teikt, ka atšķirība starp Rīgu un manu dzimto pilsētu ir acīmredzama gandrīz jebkurā aspektā.

Vēlos atzīmēt rīdzinieču sievišķību. Lielākajai daļai meiteņu ir ļoti sievišķīgs tēls: gari un bieži interesanti sakārtoti mati, kleitas, svārki, augstpapēžu kurpes. Jūs daudz biežāk krāsojaties un kopumā vairāk uzmanības pievēršat ārējam izskatam. Un vēl es esmu pamanījusi mīlestību pret aksesuāriem matos, jo īpaši – pret krāsām!

Vislielākās grūtības man sagādāja valodas barjera. Latviešu valoda ir ļoti unikāla un to ir grūti iemācīties. Ierodoties Rīgā, es centos uzlabot savu angļu valodu un devu iespēju latviešu valodai bet diemžēl vēl aizvien saskaros ar lielām grūtībām.

“Ekskursijas Vecrīgā mēs sākām vadīt kopā ar tēti”
Foto: No personīgā arhīva

Rīga man patīk pati par sevi, jo īpaši vecpilsēta. Man ļoti patīk jūgendstila arhitektūra. Es vadu tūristu ekskursijas pilsētā un vienmēr pievēršu uzmanību tam, cik ļoti pilsētas viesiem patīk Rīgas arhitektūra. Tāpat man ļoti patīk daba! Man patīk, cik tuvu tā ir pilsētai, bet pilsēta un daba šeit ir vienots veselums, un daba saglabā savu savdabību. Bet Nīderlandē viss ir cilvēku radīts, katrs koks aug tieši tajā vietā, kur to ir ieplānojis cilvēks.

Ja runājam par nākotnes plāniem, tie vēl nav noteikti un strukturēti. Visticamāk, reiz es atgriezīšos Nīderlandē, jo mana sirds tomēr ir dzimtenē. Bet es noteikti atgriezīšos Rīgā – kaut vai tikai tāpēc, lai novērotu, kā tā mainās!

Savukārt Rīga piecos vārdos man ir šāda: skaista, krāsaina, mājīga, augoša un atdzimstoša.