“Rīgas mākslas telpā” skatāma instalācija “Viļņu traucējumi”

30. Septembris, 2019

Līdz pat šī gada 10. oktobrim izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē ir skatāma Robina Mūdija audiovizuālā instalācija “Viļņu traucējumi”.


Robins Mūdijs (Robyn Moody) (1975) dzīvo un strādā Kalgari, Kanādā. Viņa mākslinieciskā darbība saistīta ar elektronisku un mehānisku instalāciju radīšanu, savos radošajos darbos mākslinieks izzina sarežģītās attiecības starp tehnoloģiju priekšrocībām, cilvēku ticību un pasaules interpretāciju, tāpat arī akcentē cilvēcības mijiedarbību ar zinātni, politiku un dabu. Arī konceptuālajā instalācijā “Viļņu traucējumi”, mākslinieks reprezentējis tehnoloģiju un cilvēces sarežģīto mijiedarbību, uzsverot mūsdienu bailes no līdz galam neizprastajām elektromagnētisko viļņu īpašībām. Mākslinieks bijis divreiz nominēts Sobey Art Award.

Instalācijas ekspozīciju organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāli “Rīgas māksla telpa” šī gada mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros. Atbalstu tās norisei nodrošina Rīgas dome un Kanādas vēstniecība Latvijā.