“Splendid Palace” notiks Latvijas un pasaules kino vēstures izstādes atklāšana

12. Septembris, 2019

17.septembrī 17.30 kinoteātrī “Splendid Palace” notiks Latvijas un pasaules kino vēstures galerijas – izstādes atklāšana.


Latvijas kino vēsture ritējusi un parādījusies uz kinoteātra “Splendid Palace” lielā ekrāna vairāku paaudžu skatītāju acu priekšā. Neskatoties uz politisko varu maiņām, ko nācies piedzīvot mūsu valstij un iedzīvotājiem, Latvijas un pasaules kino vienmēr ir bijis kinoteātra repertuārā.

Laika gaitā ir kļuvusi citādāka informatīvā telpa un cilvēku gaume, bet skatītājiem pirms 100 gadiem un šodien pirmajā vietā ir kvalitatīvs kino.

Pasākuma atklāšanā izstādes organizatori un veidotāji – SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika, kinoteātra vadītāja Ieva Sīpola, kinoteātra mākslinieciskā vadītāja Daira Āboliņa un visa izstādes veidošanas radošā komanda pateiksies ikvienam, kurš ar savām atmiņām, stāstiem un saglabātajiem materiāliem un fotogrāfijām ir palīdzējis veidot šo unikālo izstādi un ļauj ieskatīties Latvijas un pasaules kino vēsturē. Klātienē godināsim Latvija kino vecmeistarus, kuru paveiktais ir mūsu kino vēstures neatņemama sastāvdaļa.

Izstāde pieejama ikvienam, sākot ar 17. septembri, ieeja - bez maksas.