“Splendid Palace” un “Jest;” aicina skolēnus uz jauno kinolektoriju sezonu

3. Septembris, 2019

Sākot ar oktobri kinoteātris “Splendid Palace” un jauniešu organizācija “Jest;” aicina skolēnus uz jauno kinolektoriju ciklu. Šoreiz kinolektorija programmā tiks piedāvātas četras jaunākās Latvijas režisoru filmas, kā arī iespēja klātienē tikties ar filmu autoriem. Līdzās režisoriem kinolektorijos piedalīsies arī jaunākās paaudzes kino cienītāji, kuri būs lekciju vadītāji un moderatori.


Programmas “Latvijas kino skolu jaunatnei” 2019./2020. gada sezonā iekļautas divas spēlfilmas un divas dokumentālas filmas, ar izglītojošām lekcijām uzstāsies filmu režisori un jaunākās paaudzes lektori – vidusskolu skolēni un audiovizuālās mākslas studenti. Pirms filmu seansiem notiks sarunas ar to autoriem par kino uzņemšanas gaitu, problemātiku, dažādiem ar kino saistītiem teorētiskiem un praktiskiem jautājumiem.

Programma:

  • 10. oktobrī - spēlfilma “Jelgava 94”;
  • 12. decembrī - vēsturiska lielfilma “Dvēseļu putenis”;
  • 16. janvārī - dokumentālā filma “Klejotāji”;
  • 30. aprīlī - animēta dokumentālā filmā “Mans mīļākais karš”.

Lektorijiem var pieteikties skolēnu grupas ar skolotājiem vai arī atsevišķi interesenti. Cena par četru lektoriju apmeklējumu (ieskaitot četrus filmu seansus) vienam skolēnam – 16,00 EUR, savukārt skolotājam ieeja ir bez maksas.

Pieteikt skolēnu grupas aicinām, rakstot uz e-pasta adresi irina.pavluka@riga.lv vai zvanot pa tālruņa numuru – 67181145.

Plašāka informācija par lektoriju ciklu saturu un ekspertiem pieejama www.splendidpalace.lv un www.jest.lv.