11. augustā Pārdaugavā notiks triatlona sacensības; tiks ieviestas izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā

9. Augusts, 2019

Svētdien, 11. augustā Pārdaugavā, viesnīcas "Radisson Blu Daugava" apkārtnē notiks Rīgas triatlons, kura ietvaros tiks aizvadīts Eiropas kausa posms junioriem, par augstām vietām cīnisies arī talantīgie Latvijas sportisti Danielai Leitāne un Artjomam Gajevskis.


Kas piedalīsies un kurš var vēl pieteikties sacensībām?

Rīgas triatlons risināsies septīto reizi. Pirmajos gados tas tika aizvadīts pie "Swedbank" galvenās ēkas, bet nu jau otro gadu pārcēlies pie viesnīcas "Radisson Blu Daugava ". Sacensības svētdien sāksies jau deviņos no rīta ar jaunāko grupu startiem, pieaugušie startēs no plkst. 10:20, bet galvenie starti risināsies dienu vēlāk - juniores Daugavas ūdenī ieskries plkst. 13:45, bet juniori - četros pēcpusdienā. Pēc tam plkst. 17:20 notiks apbalvošanas ceremonija.

Triatlonā peldēšanas distance tiks aizvadīta pie AB dambja, pēc tam riteņbraukšanas sacensības ritēs pa Mūkusalas ielu, bet skriešana notiks uz AB dambja izveidotos apļos, līdz ar to mači būs ļoti labi pārredzami skatītājiem.

Kopā Eiropas kausa posmam junioriem pieteikušies 88 triatlonisti no 16 Eiropas valstīm un Jaunzēlandes. Puišu sacensībās plānoti 59 dalībnieki, bet starp meitenēm - 29. Lielākā delegācija nāks no Lielbritānijas, ko pārstāvēs 17 jaunie sportisti, pa deviņiem atlētiem pieteikušas Baltkrievija, Igaunija un Somija, kamēr Izraēlas pieteikumā ir astoņi sportisti, bet Latvijas un Itālijas - pa septiņiem.

Izmēģināt Daugavas ūdeņus, kā arī riteņbraukšanas un skriešanas trases var ikviens interesents - Rīgas triatlonam būs iespējams pieteikties arī sestdien, laikā no 12:00 līdz 18:00 ierodoties viesnīcā "Radisson Blu Daugava". Īpaši tiek aicināti cilvēki, kuriem nav nekādas pieredzes triatlonā, jo tautas distance ir pa spēkam gandrīz ikvienam – tajā jāveic 350 metri peldus, 12 kilometri ar velosipēdu un trīs kilometri skriešus. Tāpat iespējams izveidot trīs cilvēku stafetes komandu, kurā katrs veic savu distances posmu.

Foto: publicitātes

Kādas būs izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā?

„Rīgas satiksme” informē, ka, Triatlona federācijas rīkoto sacensību „Rīgas Triatlons 2019” dēļ, svētdien, 11. augustā, no kustības sākuma līdz aptuveni plkst. 17.00 tiks slēgta kustība Mūkusalas ielā no Bieķensalas ielas virzienā uz Akmens tiltu un pa nobrauktuvi no Akmens tilta uz Mūkusalas ielu līdz Akmeņu ielai, kā rezultātā tiks veiktas vairākas izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā.

10. maršruta autobusi – kursēs no galapunkta „Abrenes iela” pa maršrutu līdz Akmens tiltam, tālāk pa Akmens tiltu, Uzvaras bulvāri, Valguma ielu, Akmeņu ielu, Mūkusalas ielu un tālāk pa maršrutu. No Jaunmārupes autobusi kursēs pa maršrutu līdz Mūkusalas ielai, tālāk pa Mūkusalas ielu, Bieķensalas ielu, Jelgavas ielu, Akmeņu ielu, Valguma ielu, Uzvaras bulvāri, Akmens tiltu un tālāk pa maršrutu. Pieturvietas „Laivu iela”, „Mūkusala”, „Kīleveina grāvis” virzienā uz Rīgas pilsētas centru un pieturvieta „Nacionālā bibliotēka” (Mūkusalas ielā) abos braukšanas virzienos - slēgtas.

23. maršruta autobusi – kursēs no galapunkta „Abrenes iela” pa maršrutu līdz Akmens tiltam, tālāk pa Akmens tiltu, Uzvaras bulvāri, Valguma ielu, Akmeņu ielu un tālāk pa maršrutu. No Baložiem autobusi kursēs pa maršrutu līdz Akmeņu ielai, tālāk pa Akmeņu ielu, Valguma ielu, Uzvaras bulvāri, Akmens tiltu un tālāk pa maršrutu. Pieturvieta „Nacionālā bibliotēka” (Mūkusalas ielā) abos braukšanas virzienos slēgta.

26. maršruta autobusi – kursēs no galapunkta „Abrenes iela” pa maršrutu līdz Akmens tiltam, tālāk pa Akmens tiltu, Uzvaras bulvāri, Valguma ielu, Akmeņu ielu, Mūkusalas ielu un tālāk pa maršrutu. No Katlakalna autobusi kursēs pa maršrutu līdz Jelgavas ielai, tālāk pa Jelgavas ielu, Akmeņu ielu, Valguma ielu, Uzvaras bulvāri, Akmens tiltu un tālāk pa maršrutu. Pieturvietas „Laivu iela”, „Mūkusala”, „Kīleveina grāvis” virzienā uz Rīgas pilsētas centru un pieturvieta „Nacionālā bibliotēka” (Mūkusalas ielā) abos braukšanas virzienos - slēgtas.

27. maršruta trolejbusi – kursēs no galapunkta „Stacijas laukums” pa maršrutu līdz Akmens tiltam, tālāk pa Akmens tiltu, Uzvaras bulvāri, Valguma ielu, Akmeņu ielu, Mūkusalas ielu un tālāk pa maršrutu. No Ziepniekkalna trolejbusi kursēs pa maršrutu līdz Jelgavas ielai, tālāk pa Jelgavas ielu, Akmeņu ielu, Valguma ielu, Uzvaras bulvāri, Akmens tiltu un tālāk pa maršrutu. Pieturvietas „Laivu iela”, „Mūkusala”, „Kīleveina grāvis” virzienā uz Rīgas pilsētas centru un pieturvieta „Nacionālā bibliotēka” (Mūkusalas ielā) abos braukšanas virzienos - slēgtas.

Līdz ar iepriekš minēto, pēc plkst. 13:00 būs izmaiņas atsevišķiem trolejbusu reisiem, kuri brauc uz 2. trolejbusu parku.

Pasākumam beidzoties, tiks atjaunota sabiedriskā transporta kustība pa pamatmaršrutiem.