11.novembrī uz Rīgas pils fasādes būs skatāms Lāčplēša dienas vēsturiskais stāsts

8. Novembris, 2018

Pasākuma producents „Pilsētas pasākumi” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu šī gada 11. novembrī no plkst. 18.00 līdz plkst. 22.00, Lāčplēša dienas ietvaros uz Rīgas pils fasādes rādīs projekcijas slīdrādi „1919 / Latvijas stāsts”.


Gadu no gada 11. novembrī - Lāčplēša dienā, iededzam svecītes par godu Latvijas brīvības cīnītājiem. Kas ir Lāčplēša diena un kāda ir tās nozīme Latvijas vēsturē? Kas notika 1919. gada 11. novembrī un kāds bija šo notikumu vēsturiskais fons?

Projekcija uz Rīgas pils fasādes 11. novembra vakarā ļaus ikvienam izsekot līdzi teju 100 gadus senajiem notikumiem un izprast to laiku notikumus Daugavmalā. Vieglā un saprotamā veidā tiks atspoguļoti vēsturiskie notikumi no Pagaidu valdības dibināšanas laika 1918. gadā līdz Neatkarības kara cīņām par Rīgu 1919. gada 11. novembrī.

Desmit minūšu garā sižetā būs iespēja uzzināt gan par Neatkarības kara gaitu, gan latviešu tautas spēku un apņēmību, aizstāvot savu valsti un valdību.

Pulcēsimies Lāčplēša dienā 11. novembra krastmalā. Iedegsim sveces, lai godinātu Neatkarības karā kritušos karavīrus, viņu drosmi un apbrīnojamo varonību.