12. oktobrī VEF Kultūras pils skanēs koncertuzvedums “Orfeja metamorfozes”

4. Oktobris, 2019

12. oktobrī plkst. 18.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē klausītāji aicināti piedzīvot koncertuzvedumu “Orfeja metamorfozes”.


Uzvedumā piedalīsies aktieris Kārlis Freimanis, dziedātāja Ieva Parša, pianistes Herta Hansena, Jeļena Bugajenko un sieviešu koris “Dzintars”. Koncertuzveduma režisore ir Inese Mičule, mākslinieciskā vadītāja ‒ Aira Birziņa.

Uzveduma nosaukums balstīts uz sengrieķu mitoloģijā pastāvošo dzejnieka un mūziķa Orfeja tēlu, kurš ar savu balsi un liras spēli spējis savaldzināt cilvēkus, dzīvniekus, augus, upes un akmeņus. “Orfeja metamorfozes” interpretē cilvēka jūtu pasauli ‒ mīlestību, uzticību un prieku mijiedarbībā ar skumjām un smeldzi, jo arī tās ir klātesošas ikviena cilvēka dzīvē un dara to īstu. Idejas pamatā ir mīlestība un uzticība daudzveidīgās nokrāsās, izpausmēs un laikmetos. 

Koncerta struktūru veidos dzejas un mīlas vēstuļu lasījumi mijiedarbībā ar mūziku. Tā būs dzejas valodas un mūzikas saruna ar klausītāju – no Šekspīra un Petrarkas līdz Jeseņinam un Rainim, no baroka madrigāliem un Rahmaņinova līdz Paulam Dambim un Arturam Maskatam. Caur dziesmām un kamermūziku koncertuzvedums ļaus izdzīvot plašu muzikālo nokrāsu gammu, uz mirkli attālinoties no ikdienas rūpēm. Izvēlētajos skaņdarbos un dzejā netrūks arī filozofiskā satura.

Koncertuzvedumu “Orfeja metamorfozes” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un VEF Kultūras pils.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv