13. novembrī noritēs diskusija par reemigrācijas problēmām

11. Novembris, 2019

Kopš remigrācijai veltītās programmas uzsākšanas pērn Rīgas plānošanas reģionā tās ietvaros ir atgriezušās vairāk nekā 70 ģimenes, kopskaitā vairāk nekā 160 personas.


Lai kopīgiem spēkiem meklētu labākos risinājumus remigrantiem pirmo soļu speršanai, šī gada 13. novembrī no pulksten 10.00 – 15.30 Rīgas plānošanas reģions rīko domnīcu “10 padomi, kā palīdzēt remigrantiem iedzīvoties Latvijā”.

Domnīcā būs trīs paneļdiskusijas, kas veltītas problēmu lokam – izglītība, darbs un uzņēmējdarbības uzsākšana, kā arī sociālais atbalsts. Šie ir jautājumi, par kuriem visbiežāk raizējas no ārvalstīm atgriezušies iedzīvotāji. Katra paneļdiskusija iesākas ar remigrantu stāstu, kura risinājumu meklēšanā iesaistās pašvaldību pārstāvji un nozares eksperti.

No pieaicinātajiem ekspertiem piedalīsies Olita Arkle, Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta vecākā eksperte, Inese Kārkliņa, Vaivaru pamatskolas direktore, Ilze Luīze Mihailova, Nodarbinātības valsts aģentūras ES fondu projektu departamenta vecākā eksperte, Ina Balgalve, Tukuma novada Sociālā dienesta direktore, Iveta Suraka, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte, un Sanita Letapura, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte, kā arī Tele2 izveidotās platformas “Latvija strādā” pārstāvis.

Programma Domnīca notiks “Birojnīca”, Berga Bazāra iekškvartālā Dzirnavu ielā 84 k-2, Rīgā.

Lūgums iepriekš piereģistrēties domnīcai – www.rpr.gov.lv mājas lapā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 2018. gadā uzsāka pilotprojektu “Reģionālais remigrācijas koordinators”, ko īsteno 5 reģionālie koordinatori Rīgas, Kurzemes, Latgales, Zemgales un Vidzemes plānošanas reģionā.Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no valsts izveidotajiem plānošanas reģioniem, kas aptver galvaspilsētu Rīgu, republikas nozīmes pilsētu Jūrmalu un 28 novadus Latvijas centrālajā daļā. Vairāk par Rīgas plānošanas reģionu: www.rpr.gov.lv