17. augustā tiks svinēti Strazdumuižas сiemata svētki

12. Augusts, 2019

Kopā ar Rīgas svētkiem – 17. augustā, Strazdumuižā tiks svinēti ciemata svētki.


Strazdumuiža ir vieta ar bagātīgu un senu vēsturi, pirmoreiz rakstītos avotos tā minēta 1528. gadā, kad to ieguva Rīgas patricietis A. Toravests, kura dzimtai muiža piederēja līdz 17. gadsimta vidum. Toravestu laikā Strazdumuiža kļuva par privātu dzimtmuižu un pateicoties tam arī ir cēlusies viena no Strazdumuižas leģendām. Ap 1680. gadu divi zemnieki Odiņš un Kūla devās pie Toravestu muižkunga, lai saņemtu no viņa zemi rentē priekš saimniecībām. Abi nāca no varenām zemnieku un zvejnieku dzimtām. Diena sāksies ar svētku atklāšanu un svinīgo uzrunu teikšanu uz skatuves. Pēc uzrunām Kūla un Odiņš iepriecinās skatītājus ar stāstiem kā viņi no muižkunga izlielīja zemi. Abi saimnieki lielīsies gan par zemes iegūšanu, gan ikgadējo ražas un nozvejas apjomu.

Otra leģenda tiks izdzīvota caur Strazdumuižas Drāmas un dzejas teātra uzdevumu «Leģenda par Ivana Bargā dārgumiem Juglas ezera Sudrabsaliņā». Leģenda vēsta kā Juglas ezera Sudrabsaliņā Ivans Bargais ir paslēpis savus dārgumus, uzveduma laikā uzzināsim kas tie ir par dārgumiem un kā tas noticis.

Savukārt jau no 12.00 līdz 14.00 bērniem būs iespēja doties dārgumu medībās, sekojot īpaši izstrādātām dārgumu kartēm un norādēm, kas vedīs caur 10 kontrolpunktiem. Brīvprātīgo uzraudzībā, bērni sekos norādēm pa visu Strazdumuižas ciematu.

No 12.00 līdz 14.00 bērniem būs arī iespēja piedalīties radošajā darbnīcā «Juglas ezera zivis», kur viņi uzzinās gan par ezeros mītošajām zivīm. Katrs bērns varēs izvelēties sev tīkamāko saldūdens zivs sugu, pēc trafareta to izgriezt no kartona un izdekorēt, izmantojot gan dažādas krāsas, gan kreppapīrus un citus materiālus.

Paralēli radošajai darbnīcai un dārgumu medībām, no 12.00 līdz 14.00 darbosies piepūšamā atrakcija.

Tā kā Odiņš un Kūla bija labi alus darītāji, kas savu brūvējumu pārdeva Juglas ezera apmeklētajiem, tad šogad no 12.00 līdz 14.30 norisināsies alus mucu velšana. Gan pieaugušie gan bērni varēs izmēģināt savus spēkus alus mucu velšanā uz tālumu. Velšanai tiks piemeklētas trīs dažādu izmēru alus mucas, kas paredzētas dažām vecuma kategorijām. Katrā kategorijā dienas beigās tiks apbalvoti trīs labākie.

Sākot no 14.30 līdz 17.30 uz skatuves Strazdumuižas ciemata parkā uzstāsies Strazdumuižas kluba amatiermākslas kolektīvi. Pasākumu noslēgs Līgas Rīderes koncerts. Tajā būs dzirdamas skaistas kompozīcijas ģitāras pavadījumā.

Ieeja pasākumā bez maksas.