18.novembrī notiks režisores Dzintras Gekas dokumentālās filmas “Katra diena simtgadē. Gadalaiki” pirmizrāde

12. Novembris, 2019

Latvijas valsts 101.dzimšanas dienā, kinoteātrī “Splendid Palace” notiks režisores Dzintras Gekas veidotās unikālas dokumentālās filmas “Katra diena simtgadē. Gadalaiki” pirmizrāde.


Filma sastāv no četrām daļām: “Ziema”, “Pavasaris”, “Vasara”, “Rudens”. Tā ir tapusi, iemūžinot katru aizvadīto dienu 2018. Gadā .Filma ir tautas atspulgs Latvijas simtgades gadā: tās kadros skatītāji viegli atpazīs sevi un savu personīgo stāstu. Jau sākot ar Jaungada nakti 1. janvārī, kad cauri salūta skaņām pasaulē ierodas pirmais simtgades bērns.

Filmējot katru no 365 dienām, dažkārt pat ar vairākām kino kamerām, un, raugoties uz norisēm dabā, laukos un pilsētvidē, indivīda, ģimenes un sabiedrības dzīvē, operatoriem caur kinokameras aci spilgti izdevies notvert šo stāstu dažādos pretmetus: skaisto, skaudro, dižo, bezjēdzīgo, komisko un absurdo.

Dzintra Geka uzaicināja četrus montāžas režisorus: filmu “Ziema” montēja Andra Doršs, filmu “Pavasaris” – Arta Ģiga, “Vasaru” – Armands Zvirbulis un “Rudens” – Madara Didrihsone. Montāža ilga no 2019.gada marta līdz oktobrim, un 2019. gada 18.novembrī filma piedzīvos pirmizrādi. Filmā izmantota mūzika no Pētera Vaska klavieru cikla “Gadalaiki”, kuru izpilda četri izcili Latvijas pianisti – Georgijs Osokins, Vestards Šimkus, Reinis Zariņš un Rihards Plešanovs.

PIRMIZRĀDE kinoteātrī "Splendid Palace" notiks 18. novembrī. Filmas “Ziema” seanss sāksies plkst. 12, “Pavasaris” – plkst.14, “Vasara” – plkst.16, un “Rudens” – plkst.18.