18. oktobrī noritēs dokumentālās filmas par Rīgas senioriem pirmizrāde

16. Oktobris, 2019

Vasarā Rīgas jauniešu grupa uzņēma dokumetālu filmu "Dzīvs", kura stāsta par senior dzīvi. Filmas pirmizrāde notiks 18. oktobrī, plkst. 15.00, RSAC "Mežciems". Uz pirmizrādi tiek aicināts ikviens interesents, kuram nav vienaldzīgi gados veci cilvēki, jauniešu radošā darbība un filmu māksla.


Pavasarī Rīgas 16-25 gadus veci jaunieši tika aicināti pieteikties projekta "Radošu pasākumu cikls Rīgas senioriem ar filmas uzņemšanu" īstenošanai, lai attīstītu organizatoriskas prasmes, komunicētu ar citiem jauniešiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, lietderīgi pavadītu laiku vasarā, kā arī apgūt filmu veidošanas pamatus un uzņemt filmu. Jauniešiem tā bija iespēja arī apgūt iemaņas sociālajā darbā.

Filmas veidošanas process notika režisora Staņislava Tokalova vadībā.

"Šodien mūsu sabiedrībā seniori bieži ir kā "atstumtie", un sabiedrībai, tajā skaitā, jauniešiem nav informācijas par senioru vajadzībām. Bieži viņiem ir svarīgi vienkārši ar kādu parunāt. Ir jāsaprot, ka cilvēks 90 gados ir tikpat vērtīgs, kā bērns piecos gados, vai cilvēks 30 gados - veciem cilvēkiem ir savi sapņi, vēlmes, un viņi var dot savu ieguldījumu arī komunikācijā ar jauniešiem, viņu pasaules skatījuma un vērtību formēšanā," stāsta Tokalovs.

Dokumentāla filma "Dzīvs" stāstīs par senioru dzīvi, atmiņām, sapņiem, to realizēšanu. Jaunieši tikās ar senioriem sociālajos aprūpes centros un apmeklēja savas vecmāmiņas un vectētiņus.

Uz pirmizrādēm tiek aicināti mediju pārstāvji, jaunieši, seniori un visi interesenti.

Pirmizrādes apmeklēšanai RSAC "Mežciems" lūgums pieteikties, rakstot uz e-pastu taisamkino@gmail.com, norādot vārdu un uzvārdu.

Filma "Dzīvs" veidots ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu. Projektu īsteno NVO "Pūks un draugi."

Skolas un citas iestādes tiek aicinātas pieteikties uz izbraukumu filmas demonstrēšanu viņu telpās, rakstot uz e-pastu taisamkino@gmail.com.