19. novembrī iedzīvotājus aicina uz nākamās simtgades pirmo koncertu; ieeja bez maksas

8. Novembris, 2018

Valsts brīvdienā, 19. novembrī, plkst. 18.30 pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas notiks nākamās simtgades pirmais koncerts “Mīlestības vārdā. 18+”. Koncerts, kuru veido Jānis Šipkēvics un Gatis Mūrnieks ar domubiedriem, ir mīlestības manifests nākotnei no Alises Jostes, Armanda Birkena, grupas “Cosmos”, Eduarda Jansona, Eremija Sējāna, Evijas Vēberes, grupas “Instrumenti”, Kārļa Josta, Loretes Mednes, Matīsa Čudara, Miķeļa Putniņa, Reiņa Sējāna, Renāra Kaupera, Robertas Kumsāres, Rūdolfa Dankfelda un citiem mūziķiem. Ieeja bez maksas.


“Mīlestības vārdā. 18+” ir mūziķu veltījums vienaudžiem, izpildot 18 tautā iemīļotas dziesmas jaunā skanējumā – no “Turaidas Rozes” līdz “Pērkonam”, no “Jauna Mēness” līdz “Čikāgas piecīšiem”. Pēc koncerta radošās komandas domām, izvēlētais repertuārs ir jaudīgākais mīlas un degsmes apliecinājums, kura pamats radies 20. gs. 80. un 90. gados. Savukārt notikuma dramaturģiskais kodols būs astoņas mīlestības vēstules. Uz īpaši izstrādātas koka brīvdabas skatuves dziesmas un vēstules interpretēs mūziķi, kuri veidos Latvijas nākotnes skanējumu.

“Koncerta nosaukumā ir ietverts tā vēstījums. “18+” iezīmē mūsu cerību un mērķgrupu ar tiem cilvēkiem, kas šobrīd ir tuvu vai tikko ir sasnieguši pilngadību un ir gatavi uzņemties atbildību par Latvijas nākotni. Vienlaikus tas ir par 18. novembri kā zīmīgu datumu un turpināšanos, “pluss” zīmei padarot to nebeidzamu. Otra koncerta nosaukuma daļa “Mīlestības vārdā” ir atsauce uz slavenā psihoterapeita un seksologa Jāņa Zālīša grāmatu ar tādu pašu nosaukumu. Tā latviešiem savulaik atklāja jaunu orbītu un arī iespēju definēt mīlestības un intīmo attiecību jautājumus, kas līdz tam bija absolūts mīts. Ar šo koncertu mēs pie tā simboliski atgriežamies, uzskatāmi redzot, ka demogrāfija ir problēma, par kuru ir būtiski šobrīd runāt, un mēs to darām valodā, ko vislabāk saprotam – mūzikas valodā,” stāsta koncerta muzikālais vadītājs un līdzautors Jānis Šipkēvics.

“Viss koncerta saturs ir balstīts kaislības un mīlestības muzikālā tulkojumā, svinot cilvēka kā individualitātes un kā mīlošas būtnes ārkārtīgi lielo nozīmi tajā, lai tāda struktūra kā valsts spētu funkcionēt. Šis koncerts aicinās paskatīties droši viens otram acīs, atmest bailes būt atklātiem un justies droši šeit ar cilvēkiem, kuri mīl Tevi, kuri saprot Tevi, un sajust to, ka Latvija ir labākā vieta, kur dzīvot, radīt nākotni un pēcnācējus,” pārliecināts Jānis Šipkēvics.

Mīlestība kā brīvības – neatkarīgas valsts lielākās vērtības – izpausme ir koncerta “Mīlestības vārdā. 18+” vadmotīvs. Koncerta skatuve tiks veidota kā mājoklis, koka konstrukcija, uz kuras skatuves uzstāsies mūziķi kā bērzu koki – kā meijas telpā, kā mājas svētība, asociatīvi radot vidi, kurā justies kā mājās, būt mīlētam, brīvam un ļaujot ikvienam koncerta skatītājam piedzīvot visu, kas šajā mājā notiek – atkailināšanos, romantiku, ilgas un, protams, mīlestību.

Plašāka informācija: www.milestibasvarda.lv

Lasiet arī:

Latvijas simtgade: kurp doties un ko redzēt Rīgā?

10 “Staro Rīga” objekti, kuriem vajadzētu pievērst uzmanību