22. septembrī Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā pastāstīs par tirgus darbu sendienās

20. Septembris, 2019

Svētdien, 22. septembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina bērnus kopā ar vecākiem uz Ģimenes dienu „Kas un kā notika Rīgas tirgus plačos senos laikos”.


Programmā – plkst. 12.00 un 15.00 ekskursija ar rotaļīgi izzinošām atkāpēm “Tirdzniecība un dzīve tirgus laukumā – andele, tikšanās, umurkumurs un citas tradīcijas Rīgā cauri laikiem”, no 11.00 – 17.00 radošās darbošanās vieta “Iepazīsti, izdomā, zīmē!” būs paredzēta bērnu un vecāku mākslinieciskai kopdarbībai.

Ģimenes dienas ekskursija “Tirdzniecība un dzīve tirgus laukumā – andele, tikšanās, umurkumurs un citas tradīcijas Rīgā cauri laikiem” sāksies plkst. 12.00 un 15.00, to vadīs vēsturnieks, muzeja pedagogs Dāvis Vilcāns. Ekskursijas atraktīvā norise sniegs ieskatu Rīgas, kā tirdzniecības pilsētas, attīstībā un rīdzinieku sadzīvē, kas saistīta ar norisēm tirgus laukumos jeb plačos gadsimtu gaitā. Rīga izsenis veidojusies kā izdevīga vieta tirdzniecībai, kur ceļi krustojušies no Rietumiem un Austrumiem. Tirgus laukums jeb tirgus placis visos Rīgas gadsimtos ieņēmis ievērojamu vietu pilsētnieku dzīvē.

No 11.00 – 17.00 radošās darbošanās vietā “Iepazīsti, izdomā, zīmē!”, kas paredzēta bērnu un vecāku mākslinieciskai kopdarbībai, būs iespēja ekskursijā un muzeja apskatē gūtās emocijas un zināšanas izteikt krāsojot, zīmējot.

Foto: publicitātes

Ģimenes dienas apmeklējums - ar muzeja ieejas biļeti, programmas ekskursija un aktivitātes – dāvanā. Ieejas maksa muzejā: Ģimenes biļete (1–2 pieaugušie un 1 vai vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam) – EUR 7,-; citas ieejas biļešu kategorijas: pieaugušajiem – EUR 5,-, skolēniem – EUR 1,-, pensionāriem EUR 3,-, studentiem – EUR 3,-. Pirmsskolas vecuma bērniem un daudzbērnu ģimenēm ar "3+ Ģimenes karti" – brīva ieeja.