31.jūlijā notiks ērģelnieka Klāva Liepiņa koncerts Anglikāņu baznīcā

24. Jūlijs, 2019

31.jūlijā plkst. 13:00 ērģelnieks Klāvs Liepiņš aicina apmeklēt ērģeļkoncertu, kas norisināsies Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā (Anglikāņu ielā 2).


Programmā tiks spēlēti Johana Sebastiāna Baha, Georga Mufata Roberta Šūmaņa, kā arī Zigfrīda Karga-Elerta skaņdarbi. Tiks atskaņots arī mūsdienu amerikāņu minimālisma komponista Filipa Glāsa skaņdarbs “Mad Rush”.

Koncertprogrammas pamatā ir Klāva Liepiņa šī gada maģistrantūras studijās iestrādātā programma Vīnes Mūzikas un Tēlotājmākslas universitātē (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien). To vieno B-A-C-H vārds, kuru mūzikā var izlasīt ar notīm: si-bemol, la, do un si. Johans Sebastiāns Bahs izmantoja sava uzvārda burtus, ieslēpjot tos kā tēmas vai citātus mūzikā. Vēlāk to savās kompozīcijās iekļāva arī citi komponisti.

Klāvs Liepiņš ir dzimis Rīgā, Latvijā. Patlaban turpina maģistra ērģelspēles studijas Vīnes Mūzikas un Tēlotājmākslas universitātē. Kā ērģelnieks koncertē gan Austrijā, gan Latvijā, paralēli darbojas kā ērģeļu un klavierspēles pedagogs, koncertmeistars, kā arī sadarbojas ar dažādiem austriešu un latviešu mūziķiem.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.