5 rīdzinieku stāsti par mājokļu izīrēšanu Airbnb

22. Jūnijs, 2017

Bieži vien, dodoties ceļojumos vai gadījumā, ja pilsētniekiem ir tukšas istabas, mājokļi klusībā pārklājas putekļiem. Taču ir arī patīkamāki varianti: ar savu tukšo dzīvokli ir iespējams nopelnīt naudu, pat ja tas ir brīvs vien dažas dienas vai nedēļas! Portāls Riga.lv parunāja ar rīdziniekiem, kuri ir nolēmuši šo iespēju izmantot.


Reinis

Es nolēmu nodarboties ar Airbnb, kad sapratu, ka mans dzīvoklis tam ir piemērots. Uzsākt bija ļoti vienkārši: piereģistrēju dzīvokli un jau pirmās stundas laikā bija divi pieprasījumi no visiem. Man šķiet, ka tas ir ļoti interesanti, jo es pats tieši šādā veidā meklēju apmešanās vietu ceļojumiem un ir lieliski salīdzināt savu pieredzi ar kādu citu.

Anonīms

Bija skaidrs, ka nekustamajam īpašumam būtu sevi jāatpelna, nevis jāstāv tukšam. Bet kaut kādā ziņā īslaicīgi īrnieki šķita interesanti. Pie tevis ciemos brauc visa pasaule: tas ir gandrīz kā ceļot pašam!

Sākt bija samērā vienkārši, dzīvokli nedaudz pielāgoju, un aiziet. Jau pirmajā mēnesī ar platiem smaidiem sagaidījām pirmos viesus.

Viena no priekšrocībām , protams, ir daudz draugu no ārzemēm. Tāpat arī iespēja tuvāk iepazīties ar dažādām kultūrām un atrast kaut ko kopīgu ar cilvēkiem no visas pasaules. Tā kā man ir savs bizness, es ļoti bieži saņemu vērtīgas atsauksmes no saviem viesiem.

Savukārt mīnuss ir tāds , ka ir jābūt ļoti elastīgam. Viesi var ierasties četros rītā, bet var vairākas stundas aizkavēties vai paziņot par vēlmi apmesties pie jums 3 stundas pirms ierašanās, un tamlīdzīgi.

Protams, visā šajā laikā ir uzkrājies ne mazums stāstu, bet pats spilgtākais piedzīvojums bija ar viesiem no Francijas. Parādīju viņam dzīvokli, viņš jau atstāja visas savas lietas. Taču mums ārējā atslēga ir jāgriež pretējā virzienā, tāpēc visiem viesiem parasti paskaidroju, kā tas strādā un lūdzu izmēģināt pašam, kamēr esmu klāt. Un, tātad, lietas ir dzīvoklī un mēs izejam kāpņu telpā. Puisis cenšas aizslēgt durvis… un tad notiek mistika! Slēdzene negriežas ne uz vienu pusi! Neko nevarējām darīt, nācās meklēt atslēdznieku. Viņš slēdzeni izlauza un es viņam teicu, lai vienkārši to salabo, lai viss strādātu, kā nākas: vīrs atgriezīsies no komandējuma un visu pabeigs. Bet uz to es no meistara saņēmu atbildi, ka varu neuztraukties: viņš tāpat visu salabos, lai vīrs neko neuzzinātu, ka esmu tur bijusi ar mīļāko! Iespējams, tieši tā daudzi dzīvokļu izīrētāji no malas arī izskatās. Labi, ka viesis no Francijas nesaprata latviešu valodu!

Ginta

Pašlaik es ceļoju pa Japānu un nolēmu šajā laikā izīrēt savu dzīvokli. Pirms tam man līdzīgas pieredzes nebija, vienkārši izrādījās piemērota situācija.

Anonīms

Es ar dzīvokļu izīrēšanu Airbnb nodarbojos tikai no maija. Uzgāju šo platformu, kad meklēju portālus informācijas izvietošanai par īslaicīgu dzīvokļa izīrēšanu. Airbnb mani piesaistīja ar to, ka tas šķiet daudz personīgāks un patīkamāks, nekā Booking.com.

Sākt bija vienkārši, tā kā visas sadaļas ir ļoti loģiskas un vienkāršas, lietotājiem draudzīgas, un vēl man patika, ka, rezervējot dzīvokli, iespējams uzreiz nosūtīt ziņojumu potenciālajam viesim un uzreiz uzsākt komunikāciju.

Man kā izīrētājam ir arī svarīgi, ka ir iespēja novērtēt viesi un varu pārliecināties par viņa uzticamību pēc iepriekšējiem novērtējumiem. Novērtējums ir abpusējs un, lai redzētu atsauksmi par sevi, nepieciešams atstāt arī savu atsauci par otru pusi. Ceru, ka tā tas arī turpināsies un platforma saglabās savu atmosfēru, ļaujot izvietot īrei tikai personīgos dzīvokļus un ekskursijas, nevis lielo viesnīcu numuriņus un tūrisma aģentūru firmu piedāvājumus.

Nora

Strādāt ar Airbnb sāku pagājušajā nedēļā un īpašums, kas tiek izīrēts, nepieder man pašai personīgi. Saimniece pieņēma lēmumu par dzīvokļa izīrēšanu, jo dzīvoklis stāvējis tukšs, bez ilgtermiņa iedzīvotājiem. Sākt nebija grūti, viesi sāka rezervēt uzreiz pēc reģistrācijas. Platformas komanda ir ļoti atsaucīga, man atbildēja uz jebkuriem uzdotajiem jautājumiem.