7 Rīgas baikeri par motocikliem, ātrumu un “galvu uz pleciem”

3. Maijs, 2017

Sestdien, 29. aprīlī Rīgā noritēja brutālākais pavasara pasākums: motosezonas atklāšana! Mēs parunājām ar 2017. gada pirmā brauciena dalībniekiem un uzzinājām, kur radusies šo cilvēku mīlestība pret motocikliem, kā veidojas baikera stils un kas ir “braukšana ar prātu”.


Dmitrijs

Foto: Riga.lv

“Motociklos man visvairāk patīk vienotības sajūta, saukšu to par biomehāniku. Tu esi daļa no kaut kā, un šis kaut kas ir daļa no tevis.”

Manas attiecības ar motocikliem sākās apmēram četru gadu vecumā, kad tēvs piesaistīja manu interesi moto tehnikai. 13 gadu vecumā man bija pirmais personīgais motorolleris, bet 17 gadu vecumā es jau vadīju lielo tēva motociklu, lai pamēģinātu. Mamma sākumā pret to visu attiecās negatīvi, bet ar laiku viņa jau sāka nedaudz uzticēties.

Drošība vienmēr ir atkarīga no paša braucēja, motocikls ir ļoti dinamisks un ir jāprot kontrolēt situāciju, savlaicīgi jāapstājas. Kas attiecas uz ekipējumu, nepieciešama ķivere, jakas, roku un kāju sargi, cimdi.

Ar savu komandu braucam katru gadu: tie ir draugi, klienti, partneri, kolēģi, sportisti, ar kuriem kopā dodamies uz drifta, dragreisa, moto triku pasākumiem – te ir visi, kas atbalsta mūs un kurus atbalstām arī mēs.

Artūrs

Foto: Riga.lv

“Īsts stils attīstās un formulējas kopā ar pašu cilvēku, neatkarīgi no tā, ar ko viņš nodarbojas dzīvē.”

Mīlestība pret motocikliem sākās bērnībā, ar mopēdu “Rīga 13”. Izlūdzos to saviem vecākiem, tas mums toreiz izmaksāja 10 latus! Kopš tā laika man vienmēr bija motorolleri un pakāpeniski es nonācu līdz motociklam. Savā kompānijā es esmu vienīgais baikeris, draugu – motociklistu man tā īsti nekad nebija. Bet tagad man ir jauni draugi, nedaudz jau iejūtos bandā.

Grūti pateikt, kā ievērot mērenību – viss ir atkarīgs no cilvēka. Protams, motocikls tā vien aicina darīt sliktas lietas, bet, ja tu draudzējies ar galvu un vajadzīgajā brīdī vienmēr apstājies, viss būs kārtībā.

Aleksandrs

Foto: Riga.lv

“Rīgā man visvairāk patīk braukt vakaros, cauri pilsētas centram”

Mana mīlestība pret motocikliem sākās ar mopēdiem jaunībā. Protams, vecāki reaģēja negatīvi, toreiz arī nebija ne tādu motociklu, kā ir tagad, ne ekipējuma. Pārliecināt īpaši neizdevās, pa kluso pulcējāmies ar puišiem garāžā, ar diviem – trim motocikliem. Tad tie bija mazāki, padomju – Minsk, Voshod, Jawa.

Vēl aizvien motocikli ir mana kaislība, man patīk aizbraukt līdz Igaunijai. Bet Rīgā man visvairāk patīk braukt vakaros, cauri pilsētas centram.

Arnis

“Šoseja kļūdas nepiedod, ir jābrauc ar prātu”

Manas attiecības ar motocikliem arī sākās jaunībā, ar mopēdiem. Vecāki mani atbalstīja, pirmo motociklu es saņēmu tieši no tēva, nācās restaurēt veco, lai ar to varētu braukt. Man patīk braukt pa šoseju, pilsētā nav tik interesanti. Bet šoseja kļūdas nepieļauj, ir jābrauc ar prātu. Tādā lietainā laikā es nebraucu, tagad nolēmu braukt tīri principa pēc, galu galā sezonas atklāšana. Lietū ir svarīgi ieturēt lielu distanci, jo bremzēt uz mitra ceļa seguma ir daudz grūtāk.

Dainis un Vlada

Foto: Riga.lv

“Mēs iepazināmies baikeru kompānijā”

Vlada: Mani motorolleri piesaistīja no bērnības, interesējos par tiem no apmēram 12 gadu vecuma. Reiz izmēģināju pavizināties, man ļoti patika, ar laiku es nonācu baikeru kompānijā. Tur mēs ar Daini arī iepazināmies.

Dainis: Vienmēr jābrauc ar galvu, nav svarīgi - vai ar motociklu, vai mašīnu. Svarīgi ir sekot līdzi kustībai, ņemt vērā visus sīkumus. Mašīnā tu esi daudz aizsargātāks, brauc kastē un savu dzīvību tu uztici ražotājam. Uz motocikla tu savu dzīvību uztici tikai sev. Ja, braucot ar mašīnu, ir jādomā trīs soļi uz priekšu, tad te ir jādomā visi pieci.

Mārtiņš

Foto: Riga.lv

“Vēlos pateikt iesācējiem – brauciet ar prātu!”

Man viss sākās no bērnības, ar mopēdiem. Pašlaik braucu ar moto tehniku jau kādus padsmit gadus. Radinieki sākumā attiecās negatīvi, bet toreiz viss bija citādi. Sākumā trenējos braukt ar motorolleri mežā, bet vēlāk ieguvu tiesības un pārgāju uz īstu motociklu. Man patīk adrenalīns, ātrums, pārvietošanās, komforts. Vēlos pateikt iesācējiem – brauciet ar prātu!