8. septembrī VEF Kultūras pilī uzstāsies mūziķu kolektīvs "Capella Cracoviensis"; ieeja bez maksas

5. Septembris, 2019

Atzīmējot Latvijas un Polijas Republiku simtgades, 8.septembrī VEF Kultūras pils Lielajā zālē uzstāsies izcilais kamerkora un kamerorķestra apvienotais ansamblis Capella Cracoviensis no Polijas. Ieeja bez maksas.


Koncertā autentiskā skanējumā, izskanēs klasiskā baroka komponistu skaņdarbi. Šis ir viens no vērtīgākajiem baroka laikmeta ansambļiem, kas izpilda agrīnās klasiskās mūzikas repertuāru vispasaules līmenī. Kamerkoris un orķestris no Polijas Capella Cracoviensis ir viens no interesantākajiem senās mūzikas ansambļiem, tas izceļas ar plaši pārstāvētu žanru repertuāru, izmantojot vēsturiskos mūzikas instrumentus un spēles tehnikas.

Ansamblis dibināts 1970. gadā, pateicoties tā laika Krakovas Filharmonijas direktora Jerzija Katleviča iniciatīvai izveidot ansambli, kas specializējies agrīnās mūzikas izpildīšanā. Šobrīd ansamblim ir neatkarīgu mūziķu sastāvs, kas izpilda dažādu žanru mūziku - sākot no viduslaikiem līdz pat laikmetīgās mūzikas pasaules pirmatskaņojumiem.

Savā repertuārā Capella Cracoviensis ir iekļāvuši arī tādas operas kā G.F.Hendeļa “Amadigi di Gaula”, V.A.Mocarta “Figaro kāzas”, K.V.Gluka “Orfejs un Eiridīke”.Capella Cracoviensis ir uzstājušies ar īpašiem projektiem, radot neordināras performances.