Adžiliti sacensības “Rīgas mēra kauss”: galvenās balvas ieguvusi komanda no Igaunijas

7. Maijs, 2018

Trīs brīvdienu laikā sporta kompleksa “Ķeizarmežs” stadionā aizvadītas starptautiskās adžiliti sacensības “Rīgas mēra kauss”, kas noritēja jau trešo reizi. Un vēl nedaudz par maģisko skaitli “trīs” – trīs galvenās balvas katrā suņu augumu kategorijā (small, medium un large) ieguva sportisko četrkājaiņu saimnieces no Igaunijas.


Pēc organizatoru domām, dalībnieku skaits un dalībvalstu skaits ar katru gadu pakāpeniski palielinās. Šoreiz ātrumu, veiklību un precizitāti šķēršļu joslā demonstrēja vairāk nekā 150 sporta pāru no Latvijas, Lietuvas Igaunijas, Krievijas, Somijas un Čehijas. Galvenie pasākuma tiesneši bija šveicietis Saša Grunders un Latvijas pārstāve Lidija Beļajeva.

Foto: Riga.lv

Līderpozīcijas šķirņu popularitātē šajās sacensībās, tāpat kā iepriekš, ieņem Šetlandes aitu suns (šeltijs) un borderkollijs.

Foto: Riga.lv

Piedalījās arī adžiliti sacensībās retas suņu šķirnes: Velsas korgijs, amerikāņu akita, japāņu špics un pat Čehoslovākijas vilkusuns.

Foto: Riga.lv

“Ar laika apstākļiem ir ļoti paveicis, šajās dienās ir ļoti saulaini, bet ne ļoti karsti,” atzīmēja organizatori.

Foto: Riga.lv

Spilgtāk par citiem sevi parādīja sportiskās meitenes no Igaunijas (vairākas no kurām nodarbojušās ar vieglatlētiku). Pēc fināla rezultātiem viņu kontā bija trīs galvenie kausi, kurus parakstījis pilsētas mērs – katrai suņu svara kategorijai pa vienam.

Foto: Riga.lv

26 gadus vecā Marge Mitta kopā ar savu divus gadus veco borderkollija šķirnes suni ar iesauku Feja ieguvusi zeltu kategorijā “large”. Meitene atzīmēja, ka ar adžiliti nopietni nodarbojas jau sešus gadus, tāpēc Rīgā uz tamlīdzīgām sacensībām viņa ir ieradusies ne pirmo reizi. Bez Fejas viņai mājās ir vēl viens tādas pašas šķirnes suns.

“Rīga mūs iepriecināja ar saulainu laiku, pie mums Igaunijā pagaidām ir daudz aukstāks,” smaidot sacīja Magre.

Foto: Riga.lv

Aušra Volosenkiniene uz dzimto Panevēžu aizvedusi veselus trīs kausus un divus papildu apbalvojumus, kā arī dažādas balvas no sponsoriem. Tas viss pateicoties viņas aktīvajām, melnajām mazā pūdeļa un miniatūrā pūdeļa (jeb pundurpūdeļa) šķirnes sportistēm.

“Šī ir 4 gadus vecā Soja un 8 gadus vecā Fetija,” savas meitenes iepazīstina Aušra, kas ar adžiliti nodarbojas jau veselus 10 gadus. “Bet ar šo sportu es sāku nodarboties ar savu pirmo suni, kas bija amerikāņu kokerspaniels. Pašam sunim šāda aktivitāte ļoti patika, pēc tam aizrāvos arī es.”

Atgriežoties mājās, Lietuvā, Aušra gatavosies “mājas” adžiliti sacensībām Balkūnai, bet pēc tam viņa plāno piedalīties sacensībās dzimtajā Panevēžā, kas kļūs par atlasi adžiliti pasaules čempionātam, kas noritēs Zviedrijā.

Foto: Riga.lv

14 gadus vecā krieviete Jeļēna Belkina no Kaļiņingradas ir viena no jaunākajām aizvadīto sacensību dalībniecēm. Viņās kompanjone ir 3 gadus vecā šeltiju sugas kucīte Seņa. Ievērojamas balvas un kausus šis tandēms diemžēl neieguva, taču skatītājiem tas iepaticies visvairāk, par ko tas arī apbalvots ar īpašu balvu no organizatoriem.

“Šīs ir manas un Seņas pirmās izbraukuma sacensības, agrāk mēs nekur uz Eiropu braukušas nebijām,  padalījās pieticīgā meitene, piemetinot, ka viņai ļoti iepatikusies mūsu skaistā Rīga. ”

Foto: Riga.lv

Sacensību organizatori: Latvijas Aitu un Ganu Suņu Audzētāju Klubs (LAGSAK), biedrība "Suņu sporta attīstības centrs" (SSAC), pasākums tiek rīkots ar LiveRīga, kā arī Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF) atbalstu.

Uz tikšanos nākamajās sacensībās pēc gada!

Foto: Riga.lv