Āgenskalnā atkal izmitināsies Lietuviešu tirgus

9. Augusts, 2019

Turpinot pavasarī iesākto tradīciju, Āgenskalna tirgū 17. un 18. augustā notiks Braļukas, kas pulcēs vienuviet vairāk kā 20 tirgotājus no Lietuvas. Viņi piedāvās plašu produkcijas klāstu – tradicionālos kūpinājumus un sierus, šakoti un citus saldumus, tekstilu, rotas un amatniecības izstrādājumus.


Lietuvieši ir lieliski tirgotāji, viņiem patīk Āgenskalna tirgū, tāpēc organizātori sagaida lielu pircēju atsaucību. Slavenā saldā eglīte šakotis iepriekšējā Lietuviešu tirgū bija tik populāra, ka to pirmajā dienā izpirka jau līdz pusdienas laikam, tāpēc šogad nāciet laicīgi! Neiztrūkstoši būs arī skilandis jeb kindziukas – tradicionāls kūpinājums no kapātas cūkgaļas, sasiets īpašā formā.

Foto: publicitātes

Būs arī garšaugu maisījumi, fermentētas tējas, un cepelīni! Lietuviešu māksliniece Aurelija Šiupieniene no zīmola Gera Aura sestdien un svētdien vadīs bērniem darbnīcas koka aksesuāru veidošanā, piedāvājot kopā apgleznot koka formas ar akrila krāsām un radīt piespraudes augu un meža dzīvnieku veidolā. Savukārt sestdien, 17. augustā, tirgus apmeklētājus priecēs līnijdeju paraugdemonstrējumi, kuros būs iespēja arī iesaistīties. Priekšnesumus vadīs divkārtējā pasaules čempione sporta līnijdejās, horeogrāfe un instruktore Iveta Kalniņa. Paralēli Braļukas notiks arī ierastā tirdzniecība.

Dalība visos pasākumos bez maksas.Vairāk informācijas par Lietuviešu dienu norisi, tirgotājiem, kultūras un izklaides programmu var sameklēt tirgus Facebook lapā www.facebook.com/atirgus.