Āgenskalna tirgū tiks izveidotas lasīšanas un konferenču zāles

20. Augusts, 2018

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien, 20. augustā, atbalstīja SIA „Kalnciema iela” sagatavoto projektēšanas darba uzdevumu Āgenskalna tirgus teritorijas atjaunošanai.


Tiesības turpmākos 30 gadus nomāt Āgenskalna tirgu un tam piegulošo teritoriju šogad maijā ieguva Kalnciema kvartālā saimniekojošais uzņēmums SIA Kalnciema iela”.

Pēc SIA Kalnciema iela” vadītāja Kārļa Damberga teiktā, avārijas stāvokļa novēršanas būvdarbus plānots sākt 2019. gada pavasarī, jo šobrīd norit intensīvs būvprojekta izstrādes darbs.
 

Foto: Rīga.lv

"Kalnciema kvartāla teritorijas sakārtošana mums prasīja 18 gadus un pieļauju, ka ar Āgenskalnu varētu būt līdzīgi, jo līdzās ir spēļu zāles, lombardi, tādēļ palīdzība mums noderēs. Taču man ir pārliecība, ka ar savu uzdevumu mēs tiksim galā un Āgenskalna tirgus būs ne tikai lieliska vieta rīdziniekiem, bet ar to mēs spēsim nest Rīgas vārdu arī ārpus pilsētas robežām," sacīja sēdes laikā SIA "Kalnciema iela" pārstāvis Kārlis Dambergs.

Foto: Rīga.lv

Tirgus atjaunošanas projekta vadītājs Roberts Valdmanis klātesošajiem pastāstīja, ka izstrādātais plāns paredz novērst esošās Āgenskalna tirgus ēkas administratīvās daļas avārijas stāvokli, izstrādāt risinājumus šīs zonas visu stāvu un pagraba pārsegumu rekonstrukcijai, un, ja nepieciešams - nomaiņai, kā arī projekta dokumentāciju sagatavot tā, lai šos darbus varētu veikt un nodot ekspluatācijā neatkarīgi no kopējā apjoma.

Foto: Rīga.lv

Šādus pat darbus paredzēts veikt arī Āgenskalna tirgus ēkas tirdzniecības daļai. Avārijas stāvokļa novēršanas būvdarbus plānots uzsākt 2019.gada pavasarī.

Izstrādātais plāns paredz novērst Āgenskalna tirgus ēkas administratīvās daļas un tirdzniecības daļas avārijas stāvokli, kā arī izstrādāt risinājumus šo zonu rekonstrukcijai. Tirgus ēkas pirmo stāvu paredzēts saglabāt kā tirdzniecības vietu un ierīkot tajā vismaz 65 patstāvīgas tirdzniecības vietas dažādām produktu grupām, kā arī vietējo zemnieku, ražotāju tirdzniecības vietas.   

Otrais stāvs kalpos kā administratīvais korpuss ar iespēju veikt komercdarbību vai izīrēt telpas. Tāpat tur paredzēts ierīkot lasītavu, ko varēs izmantot arī kā konferenču telpu apmācībām vai meistarklasēm. Tiek plānota ēkas fasādes atjaunošana un inženiertīklu rekonstrukcija.

Valdmanis pastāstīja, ka atsevišķa projekta daļa būs ēkas fasādes atjaunošana, kas paredzēs logu, durvju un citu elementu restaurāciju vai, ja nepieciešams, nomaiņu. Tāpat rekonstruēti tiks arī visi iekšējie inženiertīkli.

Foto: Rīga.lv


No šī gada 3.augusta tirgū ir atsākta āra tirgošanās.