Aicina kopā ar vēsturnieku izstaigāt Pārdaugavas kauju vietas

4. Novembris, 2019

Lai izzinātu Bermontiādes norisi un tās nozīmi Latvijas vēsturē, 9. un 10. novembrī Pārdaugavā norisināsies izzinošas pastaigas kopā ar vēsturnieku Kārli Silu. Dalība bez maksas, taču vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās mājaslapā lv100.lv/bermontiade100.


Divi dažādi pastaigu maršruti no rīta un pēcpusdienā ļaus izzināt Bermontiādes kauju vietas - Dzegužkalnu, Mārtiņa kapus, Uzvaras laukumu, Rīgas tiltus un citas, uzzināt par šo vietu nozīmi Bermontiādes laikā, dzirdēt atmiņu stāstus un gūt plašāku ieskatu par mazāk zināmiem Neatkarības kara aspektiem.

Rīta pastaiga notiks 9. un 10. novembrī no plkst. 11.00 līdz 13.00 (tikšanās vieta - Nordeķu parks, no Dzirciema ielas puses, pie ieejas parkā blakus sabiedriskā transporta pieturai "Vaidelotes iela"), maršruta tematiskie punkti: Nordeķu, Dzegužkalna un Zasulauka stacijas, Dzegužkalns, Mārtiņa kapi, bet pēcpusdienas pastaiga - abas dienas no plkst. 15.00 līdz 17.00 (tikšanās vieta - Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijs) - Rīgas tilti, Uzvaras laukums, Torņakalna baznīca.

Papildu informācija - lv100.lv/bermontiade100. Mājaslapā pieejams arī informatīvs buklets, kas piedāvā ieskatīties plānotās pastaigas apskates punktos un noderēs kā pavadošs materiāls ikvienam, kurš vēlēsies apskatīt Pārdaugavas kauju vietas patstāvīgi.

Bermontiādei Latvijas vēsturē ir ne vien militāra, bet arī Latvijas cilvēku varonību apliecinoša nozīme. Tā bija viena no asiņainākajām Latvijas Neatkarības kara (1918-1920) lappusēm un vienlaikus jaunizveidotās Latvijas valsts iedzīvotāju valstsgribas un mērķtiecības apliecinājums.

2019. gada oktobrī un novembrī Rīgā, Jelgavā un citviet Latvijā atzīmē Bermontiādes simtgadi, noslēdzot Latvijas valsts simtgades programmas varonības un valsts veidošanas gadu.