Aicina piedalīties Lielajā Rīgas xRace piedzīvojumā un nakts rogainingā

26. Jūnijs, 2019

6. jūlijā Rīga norisināsies lieliskas, aizraujošas un sportiskas nakts sacensības – Lielais Rīgas xRace piedzīvojums un nakts rogainings. Sacensību kontrolpunkti tiks izvietoti teritorijā ap Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, līdz ar to arī šoreiz dalībniekiem būs iespēja gan orientēties pilsētas vidē, gan meklēt piedzīvojumus mežā. Jāuzsver, ka xRace piedzīvojumu distances kontrolpunkti būs jāapmeklē pārvietojoties ne tikai ar kājām, bet arī ar velo un izmantojot organizatoru izsniegtas laivas, kā arī vajadzēs izpildīt speciālos uzdevumus.


Nakts rogainingā tiks piedāvātas dažādas distances. Būs bezmaksas „Bērnu pastaiga” pieredzējušo instruktoru pavadībā, kuras ilgums ir divas stundas, un tā ir paredzēta bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Pārējiem dalībniekiem tiks piedāvātas dažādu ilgumu distances: divu stundu „Better4U”, četru stundu „Isostar” un sešu stundu „Garmin”, kurās dalībniekiem, izplānojot distanci pēc savas stratēģijas, ir jāsavāc pēc iespējas vairāk punktu. Individuāliem dalībniekiem tiek piedāvāts aptuveni 14 km garš rogaininga skrējiens „O-RUN”.

Reģistrācija sacensībām pieejama mājas lapās: www.xrace.lv un www.rigasrogainings.lv

Foto: publicitātes

  

Sacensības ik gadu pulcē arvien vairāk orientēšanās un aktīvā dzīvesveida piekritējus. Tas ir lielisks veids kā pavadīt brīvdienu kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem. Sacensībās aicināti pievienoties pilnīgi visi: profesionāli sportisti un orientēšanās entuziasti, kuri jau ir šo sacensību meistari, kā arī aktīvā dzīvesveida mīļotāji un arī vienkārši aktīvi cilvēki, kuriem patīk savu brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā un aktīvi darbojoties.

Pasākuma īpašā iezīme viennozīmīgi ir vakara/nakts norise. Pirmās distances starts tiks dots plkst. 18.00. Garākās distances dalībnieki finišu sasniegs ap pusnakti un apbalvošana norisināsies romantiskā un iespējams nedaudz spocīgā mēness gaismā. Savukārt xRace piedzīvojumu distancei tiks krietni palielināta Xpunktu vērtība, lai neietu secen pašas interesantākās vietas. Vienlaikus nedaudz tiks atvieglinātu kontrolpunktu atrašana tā, lai būtu mazāk ģeometrijas, bet vairāk būtu jāiesaista stratēģija. Rogaininga distanču veicējiem ir jābūt gataviem atrast kontrolpunktus, kas, iespējams, būs apslēpti neparastās vietās.

Ar katru gadu pasākums kļūst arvien populārāks. Katru reizi dalībnieku skaits mērāms četru ciparu skaitlī, jo uz sacensībām ierodas gan pašmāju orientēšanās entuziasti, draugu kompānijas, uzņēmumu kolektīvi, ģimenes ar bērniem, sportu un aktīvas atpūtas mīloši cilvēki un, protams, arī ārvalstu orientēšanās entuziasti.

Foto: publicitātes

Pasākumu piedāvā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, atbalsta Rīgas pašvaldība un „Isostar”, „Laima Better4U” un „Garmin”.