Aicina uz metāloperu “Kurbads. Ķēves dēls”; informācija apmeklētājiem

21. Augusts, 2019

Atzīmējot akcijas “Baltijas ceļš” 30. gadadienu, viens no kulminācijas pasākumiem būs metālopera “Kurbads. Ķēves dēls”, kas būs skatāma 23. augustā Lucavsalā. Vērienīgais uzvedums ir pasakas par varonīgo Kurbadu mūsu gadsimta interpretācija grupas “Skyforger” izpildījumā. Pirms metāloperas izrādes uzstāsies grupas no Lietuvas un Igaunijas. Ieeja pasākumā ir bez maksas.


Atjaunotais uzvedums “Kurbads. Ķēves dēls” skatītājus pārsteigs ar vairākiem būtiskiem papildinājumiem. Gaidāmi divu jaunu skaņdarbu pirmatskaņojumi, papildus specefekti, gaisa deja, kā arī vairākas izmaiņas stāstā. Izrāde sāksies plkst. 22.00, bet ieeja uzveduma norises teritorijā jau no plkst. 18.00 Pirms metāloperas izrādes, plkst. 19.30 uz skatuves kāps Igaunijas grupa „Riffarrica”, bet plkst. 20.45 klausītājus priecēs Lietuvas grupa „Lietis Band”.

Lietuvas grupa „Lietis Band” ir jauns projekts, bet tā mūziķi jau ir zināmi daudziem klausītājiem Lietuvā. Grupā darbojas vairāki bijušie populārās folkroka grupas “Žalvarinis” dalībnieki. Mūziķi apvienojušies, lai atdzīvinātu lietuviešu polifoniskās tautasdziesmas - sutartines. Ģitāras skaņas, ritma un arhaisko polifonisko tautasdziesmu melodijas un mūsdienīgas interpretācijas joprojām piesaista daudzus klausītājus. Grupa no Igaunijas “Riffarrica” darbu sāka 2016. gadā. Kulno Malva un Kristjans Priks, abi pieredzējuši folkmūziķi, kuri apvienoja spēkus, lai veidotu enerģisku un vīrišķīgu folka mūziku, smeldamies iedvesmu no gadsimtiem senām igauņu tautasdziesmām. “Folks ar muskuļiem” - tā “Riffarrica” muzicēšanu precīzi definējis izdevums “Baltic Music News”.

Rokoperas organizatori informē apmeklētājus par vairākiem noteikumiem, ko lūgums ievērot pasākuma norises laikā. Teritorijā nedrīkst ienests stikla taru un bīstamus priekšmetus, kas var apdraudēt rokoperas skatītājus. Ikvienu aicina ievērot sabiedriskās kārtības noteikumus, un vecākus lūdz pieskatīt nepilngadīgos bērnus. Apmeklētājus aicina būt saprotošiem pārbaudes laikā, ko veic apsardze pie ieejas. Rokoperas laikā notiks foto un video fiksācija, iegūtie materiāli var tikt izmantoti pasākuma publicitātes nodrošināšanai. Pasākuma norises dienā būs vairāki satiksmes ierobežojumi, kā arī tiks nodrošināti sabiedriskā transporta papildu reisi. Par satiksmes ierobežojumiem informācija ir pieejama tīmekļa vietnē www.pasvaldiba.riga.lv.

Lasiet arī:

„Baltijas ceļa” atceres pasākumu laikā ierobežos satiksmi vairākās Rīgas ielās

Piektdien, 23. augustā, pirms un pēc pasākuma Lucavsalā būs izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā

Baltijas ceļa atceres pasākumu laikā ierobežos satiksmi Lucavsalā

Foto: publicitātes

Pasākumu rīko Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Uzveduma producenti SIA “Story Hub”.

Baltijas ceļa trīsdesmitgade ir stūrakmens Latvijas valsts simtgades programmas notikumiem, uzsverot un atgādinot šīs unikālās akcijas nozīmi Latvijas valstiskuma atjaunošanā. Baltijas ceļa trīsdesmitgadei veltīto norišu programma www.lv100.lv/baltijascels30.