Aktuālie notikumi Rīgas pašvaldības policijā no 12. līdz 18. maijam

21. Maijs

Rīgas pašvaldības policijā ( RPP) laika periodā no 12. līdz 18. maijam pavisam reģistrēti 4317 notikumi (no tiem 982 ar mobilās lietotnes palīdzību). Šajā laikā uz pusi samazinājies saņemto iesniegumu skaits no personām –saņemti 199 iesniegumi, bet iepriekšējā nedēļā bija 410 iesniegumu.


Vēl joprojām pašvaldības policija īpaši pievērš uzmanību ārkārtas stāvokļa ierobežojumu kontrolei, bet ir ievērojami krities gan izsaukumu, gan konstatēto pārkāpumu skaits. Vairākas reizes samazinājies saņemto izsaukumu skaits –nedēļas laikā bijatikai 54 izsaukumi par ārkārtas stāvokļa ierobežojumu neievērošanu. Konstatēti tieši 40 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi patrulējot – uz pusi mazāk nekā iepriekšējā nedēļā.

Tāpat pašvaldības policija veica 295 reidus par ierobežojumu neievērošanu. Pavisam kopumā apsekotas 2009 adreses un policijas redzeslokā nonākušas 229 personas, kuras neievēroja noteiktos ārkārtas situācijas ierobežojumus, policijas darbinieki ir noformējuši 113 administratīvā pārkāpuma protokolus par soda naudas uzlikšanu. Tāpat konstatēti 97 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi.

RPP kopā ar „Rīgas satiksmes” kontrolieriem veica 15 reidus, pārbaudot 189 transportlīdzekļus. Bez mutes un deguna aizsega konstatēta 401 persona, izdalītas 178 medicīniskās sejas maskas.

Bez ārkārtējā stāvokļa noteikto ierobežojumu pārkāpšanas diemžēl notiek arī citi sadzīviska rakstura pārkāpumi. Tā RPP Ziemeļu pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Aptiekas ielu, kur kaimiņi trokšņojot, lietojot alkoholu, ģimenē esot mazs bērns. Notikuma vietā dzīvokļa durvis atvēra sieviete. Dzīvoklī atradās sievietes nepilngadīgā meita, kura gulēja viesistabas gultā un bija nomodā. Sievietes izelpā bija jūtama alkoholam raksturīgā smaka. Viņai vairākkārtīgi tika izskaidrots RPP ierašanās iemesls. Viņa runāja neskaidri, brīžiem nesakarīgi. Dzīvoklis bija kārtīgs, dzīvošanas apstākļi bērnam bija apmierinoši. Sievietei tika veikt alkohola ietekmes pārbaudi, konstatētas 4,27 promiles. Sieviete tika aizturēta un viņai noformēts protokols.

Bet ar to viss nebeidzās - dzīvoklī bija arī vīrietis, kurš virtuvē smēķēja, viņš tika vairākkārt informēts, ka bērna klātbūtnē smēķēt nedrīkst, bet turpināja smēķēt. Vīrietim tika noformēts protokols, pēc kā viņš kļuva agresīvs un ļaunprātīgi nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām, tādēļ tika aizturēts. Aizturēšanas laikā vīrietis turpināja pretoties, tādēļ pret viņu tika pielietota elektrošoka pistole un roku dzelži. Notikuma vietā ieradās VP Ziemeļu iecirkņa darbinieki, un pārņēma darbu.

Savukārt RPP Centra pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Elizabetes ielu, kur trīs jaunieši apzīmēja sienas. Izsaucēja paskaidroja, ka ar zaļas krāsas baloniņu, jaunieši apzīmēja sienu Antonijas un Elizabetes ielas krustojumā. Viena nepilngadīga jauniete tika aizturēta un nogādāta RPP dežūrdaļā. Jaunietei veikta alkohola ietekmes pārbaude un noformēts protokols. Pret vēl vienu nepilngadīgo sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība. Notikuma vietā bija arī viens pilngadīgs jaunietis, pret ko sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

Pavisam pagājušajā nedēļā Rīgas pašvaldības policijas redzeslokā nonākušas 2172 personas, no kurām 185 aizturētas. Reģistrēti 1225 administratīvie pārkāpumi, no tiem 774 par auto stāvēšanas un apstāšanas noteikumu neievērošanu autovadītājam klāt neesot.