Aktuālie notikumi Rīgas pašvaldības policijā no 5. līdz 11. maijam

14. Maijs

Rīgas pašvaldības policijā ( RPP) laika periodā no 5. līdz 11. maijam pavisam reģistrēti 4896 notikumi (no tiem tikai 864 ar mobilās lietotnes palīdzību). Šajā laikā ir rekordliels saņemto iesniegumu skaits no personām - 410 iesniegumi, kas ir par 200 % vairāk kā iepriekšējā nedēļā.


Vēl joprojām pašvaldības policija īpaši pievērš uzmanību ārkārtas stāvokļa ierobežojumu kontrolei. Mazliet krities saņemto izsaukumu skaits – šonedēļ tie ir 238 izsaukumi par ārkārtas stāvokļa ierobežojumu neievērošanu. Konstatēti tieši 100 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi patrulējot. Tāpat pašvaldības policija veica 458 reidus par ierobežojumu neievērošanu. Pavisam kopā apsekotas 2603 adreses un policijas redzeslokā nonākusi 591 persona, kura neievēro noteiktos ārkārtas situācijas ierobežojumus, policijas darbinieki ir sastādījuši 295 administratīvā pārkāpuma protokolus par soda naudas uzlikšanu. Tāpat konstatēti 319 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījums.

7. maijā ap vieniem naktī Centra pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Brīvības ielu, kur kāpņu telpā sēdēja vairāki jaunieši un rīkoja ballīti, skaļi atskaņojot mūziku, kas traucēja izsaucējas naktsmieru. Policijai ierodoties, nama kāpņu telpā neviena persona tur neatradās, taču tika konstatēts, ka mūzika dzirdama no 38. dzīvokļa. Dzīvokļa durvis atvēra jaunieši. Tika veikta personu datu pārbaude un noskaidrots, ka dzīvoklī atradās Serbijas, Austrijas un Horvātijas pilsoņi. Pārrunu laikā personas atzina, ka neesot no vienas mājsaimniecības. Visi esot draugi un satikušies, lai kopīga pasākuma laikā atpūstos. Visām personām tika noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Valstī noteiktais ārkārtas stāvoklis un tā neievērošana, diemžēl, neatceļ arī citus pārkāpumus. Tā 6. maijā pirms trijiem dienā, patrulējot Rembates ielā, policisti pamanīja vīrieti, kurš devās iekšā mežā ar lielu maisu rokās. Vīrietis, eraugot policijas auto, strauji mainīja iešanas virzienu. Policija piebrauca klāt pie vīrieša, viņš bija ļoti satraucies un paskaidroja, ka mežā atradis visādas mantas. Cenšoties noskaidrot personas datus, vīrietis vairākkārtēji stādījās priekšā kā cita persona, kā arī teica, ka neatceras savu personas kodu, jo ir smadzeņu kontūzija. Aplūkojot vīrieša jakas kabatu, tika atrasta vīrieša pase. Personas datu pārbaudes laikā tika konstatēts, ka vīrietis izsludināts meklēšanā, tādēļ tika nogādāts iecirknī. Vīrieša somā tika atrasti naži, bižutērija, telefons, usb flash atmiņa, būvniecībai nepieciešamas lietas, makšķerēšanas piederumi, sadzīves mantas, kas, iespējams, bija zagtas.

Ārkārtas situācijas noteiktie ierobežojumi atstāj iespaidu uz cilvēkiem. Tā 8. maija vakarā Ziemeļu pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Sniega ielu, kur kaimiņi, skaļi trokšņojot, taisa remontu. Ierodoties notikuma vietā RPP devās pie izsaucējas. 6. dzīvokļa durvis atvēra sieviete, kura ieaicināja RPP dzīvoklī un norādīja uz caurumu sienā. Viņa paskaidroja, ka kaimiņi no 19. dzīvokļa trokšņoja (urba caurumus sienā) kā rezultātā bojāja sienu vienā no istabām. Sieviete piebilda, ka personas vairs netrokšņo un to, ka vēlas, lai policijas darbinieki aprunājas ar 19. dzīvokļa iemītniekiem, pieteikumu sniegt viņa nevelējās. RPP devās uz 19. dzīvokli, kura durvis atvēra vīrietis. RPP izskaidroja ierašanās iemeslu. Vīrietis paskaidroja, ka viņš kopā ar māti pasaucis savā dzīvoklī divus draugus, lai tie palīdz pieskrūvēt pie sienas plauktu. RPP izskaidroja viņiem situāciju. Personas paskaidroja, ka aizies pie kaimiņienes uz 6. dzīvokli un pajautās, vai viņi var pabeigt iesākto. RPP informēja personas par MK Nr.103 rīkojumu un par izdarīto pārkāpumu. 19. dzīvoklī esošajām personām tika sastādīti APP.

9. maijs izcēlās ar administratīvo pārkāpumu protokoliem par alkoholisko dzērienu lietošanu uz ielas un pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumu, īpaši Pārdaugavā un Uzvaras bulvāra rajonā. Bet ne tikai, tā ap plkst.15.00 Uzvaras bulvārī policijas darbinieki pamanīja vīrieti, kurš izdalīja gaisa balonus, ejot klāt cilvēkiem un aicinot tos pie sevis. Vīrietis tika uzrunāts, viņš paskaidroja, ka pagājušajā gadā tas bijis atļauts, šodien zvanījis draugam, lai iegūtu informāciju par analoģisku rīcību un draugs paskaidrojis, ka drīkst tā darīt. Vīrietis bija bez aizsargmaskas un bez cimdiem. Vīrietim izskaidrota pārkāpuma būtība un noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Pavisam pagājušajā nedēļā Rīgas pašvaldības policijas redzeslokā nonākušas 2579 personas, no kurām 200 aizturētas. Reģistrēti 1212 administratīvie pārkāpumi, no tiem 593 par auto stāvēšanas un apstāšanas noteikumu neievērošanu autovadītājam klāt neesot.