Apkaimju attīstības projektu konkurss: balsošanā trīs populārākie ir projekti Brasai, Āgenskalnam un Ķengaragam

24. Septembris, 2019

Ar vairāk nekā 10 tūkstošu iedzīvotāju dalību, noslēgusies balsošana Rīgas apkaimju attīstības projektu īstenošanas konkursā.


Mājaslapā "www.balso.riga.lv" no 19.augusta līdz 19.septembrim notika balsošana par 14 Rīgas apkaimju attīstības projektu īstenošanas konkursa pieteikumiem. Visvairāk iedzīvotāju balsu saņēmis projekts par multifunkcionāla sporta laukuma ierīkošanu Brasā (1971 balsis), Āgenkalna laukuma labiekārtošana (1714 balsis), kā arī projekts, kurš paredz visu paaudžu sporta kompleksa izveidi un bezmaksas nodarbības Ķengaragā (1256 balsis).

Rīgas pilsētas izpilddirektors uzsver, ka projektu plānots turpināt arī nākamgad, kā arī pēc iespējas rosinās palielināt projektiem pieejamo finansējumu. “Runājot par tiem projektiem, kas saņēma mazāk balsu, mēs noteikti izskatīsim to realizācijas iespējas, jo tā ir virkne labu projektu ar salīdzinoši mazu finansējumu,” sacīja izpilddirektors.

Jau tuvākajā laikā konkursa vērtēšanas komisija lems par nepieciešamā finansējuma apstiprināšanu tiem projektiem, kas balsojuma rezultātā būs saņēmuši vislielāko balsu skaitu. Komisiju vada Rīgas domes Ziemeļu izpilddirekcijas izpilddirektora vietnieks Edijs Pelšs.

Izsludinātā konkursa nolikums paredz, ka viena apkaimju attīstības projekta realizācijai var piešķirt finansējumu līdz 100 000 eiro. Kopumā pašvaldība šiem mērķiem 2019.gada budžetā ir paredzējusi finansējumu 500 000 eiro apmērā. Konkursam projektus varēja pieteikt gan nevalstiskās organizācijas, gan biedrības, gan arī nodibinājumi, kas pārstāv Rīgas apkaimju intereses.

Pavisam kopā konkursam tika iesniegti 34 pieteikumi, no kuriem 14 tika akceptēti virzīšanai uz balsošanu, bet 20 tika noraidīti. Visu akceptēto projektu realizācijas kopsumma ir aptuveni 771 000 eiro.