Apskatāmi divu Rīgas mākslas skolu sadarbības projekta darbi

17. Oktobris, 2019

Latgales Priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolā A korpusā, 1. stāvā, no 14. oktobra līdz 23. decembrim ir apskatāmas divu Rīgas mākslas skolu sadarbības projekta darbi par R.Bēma daiļradi.


Izstāde ir īpaša ar to, ka pirmo reizi Rīgā tiek eksponētas nekad neredzētas R.Bēma akvareļu skiču kopijas un astoņas abstrakto akvareļu kopijas, kuras atrodas Rīgas Domes R.Bēma kolekcijas īpašumā. Ekspozīcijās ir iespēja salīdzināt R. Bēma oriģināldarbu izdrukas ar audzēkņu brīvo darbu variācijām, izlasīt un aplūkot informāciju par gleznotāja dzīvi.

Abas mākslas skolas ir strādājušas moderni un mūsdienīgi, jo Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu mākslas darbi izpildīti netradicionālā veidā uz caurspīdīgā materiāla ar dažādas krāsas līmplēvēm, imitējot vitrāžas pamatprincipus, tādējādi veidojot dažādas krāsu un gaismu spēles rotaļas. Savukārt Latgales Priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu mākslas darbos tiek izmantoti sirreālisma stila elementi un R.Bēma gleznu vidēs tiek integrēti dažādi starptautiski atpazīstami mūsdienu simboli, kā piemēram, McDonalds, Lidl u.c., piešķirot tiem laikmetīgu un jaunu skatījumu. Tieši tāpat skatītājs tiek ieinteresēts, jo tikpat radoša pieeja ir bijusi, pārveidojot R.Bēma gleznas pārsteidzošos telpiskos objektos.

Izstādi organizē un atbalsta: Pārdaugavas mūzikas un mākslas skola, Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skola, Izglītības, kultūras un sporta departaments.