Ar bezmaksas koncertu Doma laukumā Mūzikas akadēmija ieskandinās savu simtgadi

7. Augusts, 2019

Vasaras izskaņā leģendām apvītajai Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai gaidāmi īpaši svētki – augstskolas simtgades sezonas atklāšana! 16. augustā plkst. 21.00 Doma laukumā Rīgas Svētku ietvaros mūzikas mīļotāji tiek aicināti uz koncertu “PĀRI”.


Jura Joneļa režijā un Maijas Rozenfeldes scenogrāfijā savīsies vēsture un mūsdienas, uz skatuves kāps divi stilistiski atšķirīgi un spilgti kolektīvi - JVLMA Baroka orķestris un JVLMA un NMV Rīgas Doma kora skolas bigbends.

Koncertā piedalīsies solisti no Latvijas un ārzemēm – Elīna Šimkus, Ilze Grēvele-Skaraine, Terēze Gretere, Monta Martinsone (soprāni), Rinalds Kandalincevs (baritons), Maija Kļaviņa, Kristīne Stumbure (traversflautas), Mauro Pinčaroli (Mauro Pinciaroli, lauta, Itālija), Kārlis Vanags, Indriķis Veitners (saksofoni), Madars Kalniņš (klavieres), Dominiks Višņausks (Dominykas Vyšniauskas, trompete, Lietuva), Evilena Protektore (vokāls) un Nefs Irizarī (Neff Irizarry, ģitāra, Puertoriko). Koncertu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Uldis Siliņš.

JVLMA 100. jubilejas sezonas ieskaņas koncerta “PĀRI” koncepcija un nosaukums tapis pateicoties JVLMA pirmā rektora, komponista Jāzepa Vītola citātam: “Mūsu pienākums ir piedāvāt savus plecus tiem, kas pēc mums nāk, lai tie mūsu augumu pāraugtu, mums pāri celtos.”

Mūzikas akadēmijā satiekas pagātne, tagadne un nākotne, kas vienotā veselumā savijusi gadu gaitā izskolotās tradīcijas, mācībspēku ieguldījumu jauno talantu profesionālajā izaugsmē un studentu dinamisko attīstību un eksperimentētāja garu. Tie ir talantīgi cilvēki, kuri simts gadu garumā izveidojuši īpašu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rokrakstu, kas atklāsies arī 16. augusta koncertā Doma laukumā.

“PĀRI” ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums.

Atbalsta Rīgas dome, kompānijas Yamaha, “3S”, “Pro1 Stage”, Latvijas Radio 3 Klasika un Rīgas Doms.