Arsenāls aicina uz izstādi "Portrets Latvijā. 20. gadsimts. Sejas izteiksme"

1. Novembris, 2018

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, aicinām Jūs uz izstādes “PORTRETS LATVIJĀ. 20. GADSIMTS. Sejas izteiksme” atklāšanu šo piektdien, 2018. gada 2. novembrī, plkst. 17.00 LNMM galvenajā ēkā (Jaņa Rozentāla laukumā 1) un plkst. 18.30 izstāžu zālē ARSENĀLS (Torņa ielā 1).


Šī izstāde ir viens no LNMM vērienīgākajiem projektiem, kas piedāvā tikšanos ar spilgtāko portretu izlasi vesela gadsimta griezumā. Projekts norisināsies vienlaicīgi trīs vietās – LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē, izstāžu zālē ARSENĀLS un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26).

Portrets tiešā vai netiešā veidā dokumentē Latvijas vēstures, sabiedrības, sociālās un kolektīvās atmiņas veidošanos, nacionālās identitātes izpausmes, valstiskuma tapšanu, politiskos kontekstus un nodevas ideoloģijām. Izstādes spektrs ietver visai plašu amplitūdu no cilvēka-indivīda tēlojuma līdz vispārinājumam, no valsts pasūtījuma līdz brīvai interpretācijai, no reprezentācijas līdz privātumam un intimitātei.

Vairāk nekā 1100 eksponāti – glezniecība, grafika, tēlniecība, fotogrāfija, objekti, videodarbi un instalācijas – sniedz pārskatu par žanra attīstību, stilistiskām interpretācijām, Latvijas mākslinieku-portretistu ieguldījumu personas (vai grupas) atklāsmē, kā arī ataino 20. gadsimtam raksturīgo ikonogrāfiju, kas, salīdzinot ar vēsturiskā portreta ģenēzi, ir pietuvināta laikā un attieksmē paust savu ideju.

Foto: publicitātes

Izstāde parāda 20. gadsimtu kā aizejošo simtgadi – laiku, kurā tapa un veidojās, tika zaudēta un vēlreiz atjaunota Latvijas valsts. Tā raksturo laikmeta fenomenu, kurā personības, neskatoties uz šķēršļiem un kolīzijām, ieguldīja savu pieredzi kā spēcīgu intelektuāli radošu potenciālu.

Preses konference un tūre medijiem 2018. gada 2. novembrī plkst. 11.00–14.30
Dalībnieku reģistrācija: plkst. 10.30–11.00

Izstāde būs atvērta no 2018. gada 3. novembra līdz 2019. gada 24. februārim.