Atkritumu šķirošana rīdziniekiem ļaus ietaupīt līdzekļus
Noslēdzas Rīgas atkritumu krīze

6. Marts

6. martā Rīgas domes pagaidu administrācijas sēdē tika apstiprināti grozījumi saistošajos noteikumos*, kas paredz samazināt kopējās atkritumu apsaimniekošanas izmaksas tiem iedzīvotājiem, kas atkritumus šķiros.


Izmaiņas paredz retāku sadzīves nešķiroto atkritumu izvešanu tad, ja iedzīvotāji iesaistās dalītās atkritumu savākšanas sistēmā, tādējādi samazinot savas kopējās atkritumu apsaimniekošanas izmaksas, ņemot vērā, ka par šķiroto atkritumu izvešanu nav jāmaksā. Tāpat izmaiņas no 2021.gada 1. janvāra paredz, ka tiem atkritumu radītājiem, kas darbojas kādā no pārtikas piegādes ķēdes posmiem – primārā ražošana, pārstrāde un ražošana, pārtikas mazumtirdzniecība un citāda izplatīšana, restorāni un ēdināšanas pakalpojumi, ir pienākums šķirot bioloģiski noārdāmos atkritumus, kas rodas to saimnieciskās darbības rezultātā. Pienākums šķirot bioloģiski noārdāmos atkritumus no 2021.gada 1. janvāra attiecas uz visiem atkritumu radītājiem. Uzzināt vairāk par iespēju šķirot atkritumus iedzīvotāji var pie mājas apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēja vai atkritumu apsaimniekotāja.

Kā ziņots iepriekš, no šī gada 20. maija Rīgā būs jauna atkritumu apsaimniekošanas kārtība, kas atrisina un sakārto atkritumu apsaimniekošanas sistēmu galvaspilsētā. Jaunā kārtība paredz sadalīt Rīgu četrās atkritumu apsaimniekošanas zonās. Iedzīvotāji un juridiskās personas no 10. marta līdz 19. maijam ir aicināti pārslēgt līgumus ar atkritumu apsaimniekotājiem. Daudzdzīvokļu māju gadījumos līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju slēdz mājas pārvaldīšanas pakalpojumu sniedzējs. Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta mājaslapā www.mvd.riga.lv iedzīvotājiem ir iespēja noskaidrot savu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniedzēju. Iedzīvotāju ērtībām ir izveidots arī zvanu centrs (tālr. 67474700), uz kuru zvanot, ir iespēja uzdot interesējošos jautājumus.

Centra rajona un Latgales priekšpilsētas administratīvajā teritorijā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošinās uzņēmums “Clean R” (atkritumu apsaimniekošanas maksa 16,14 eiro par kubikmetru ar pievienotās vērtības nodokli), arī Kurzemes rajona administratīvajā teritorijā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošinās uzņēmums “Clean R” (atkritumu apsaimniekošanas maksa 16,43 eiro par kubikmetru). Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošinās uzņēmums “Eco Baltia vide” (atkritumu apsaimniekošanas maksa 16,53 eiro par kubikmetru). Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Zemgales priekšpilsētas administratīvajā teritorijā nodrošinās pilnsabiedrība “Lautus Vide” (atkritumu apsaimniekošanas maksa 12,12 eiro par kubikmetru).

*Saistošie noteikumi “Grozījumi Rīgas domes 2019. gada 29.novembra saistošajos noteikumos Nr.87 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā””