Atkritumu šķirošanai Rīgā piedāvās īpašas somas un konteinerus

25. Jūlijs, 2019

Rūpēs par mūsdienīgu un tīru pilsētvidi Rīgas pilsētas atkritumu apsaimniekotājs “Tīrīga” AS individuālo dzīvojamo māju klientiem, kas atkritumu apsaimniekošanas līgumus noslēgs līdz augusta beigām, dāvinās īpašas atkritumu šķirošanas somas.


Gudra atkritumu apsaimniekošana ļauj samazināt nepārstrādājamo atkritumu apjomu, kas ilgtermiņā sniedz pozitīvu ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī samazina izmaksas iedzīvotājiem. Rīgas pilsētas atkritumu apsaimniekotājs “Tīrīga” AS ir izstrādājis atkritumu savākšanas risinājumu, kas šķirošanu iedzīvotājiem un arī juridiskām personām padarīs vēl ērtāku un vienkāršāku.

Jaunās iespējas tiks ieviestas pakāpeniski no šī gada septembra.

Daudzdzīvokļu namiem un publiskām ēkām (skolas, veikali, noliktavas) šķiroto sadzīves atkritumu konteineri tiks nodrošināti bez maksas - par velti būs pieejami konteineri stiklam (0,66 m3) un jauktajam iepakojumam (1 m3 papīram, metālam, plastmasai). Konteineri tiks izvietoti pieejamā attālumā no celtnēm, kopumā visā Rīgā tiks izveidoti 2500 dalītās atkritumu savākšanas punkti.

Šķirošana kļūs ērtāka arī privātmāju iedzīvotājiem. Ja šķirojamo atkritumu apjoms ir mazs, ērti būs izmantot šķirošanas somas stiklam un jauktajam iepakojumam (papīram, metālam, plastmasai), to saturs bez maksas ir iztukšojams jebkurā šķiroto atkritumu punktā vai laukumā. Turklāt individuālo dzīvojamo māju klientiem, kas līgumu ar “Tīrīga” AS par atkritumu apsaimniekošanu būs noslēguši līdz 31.augustam, somas tiks piegādātas bez maksas. Ja šķirojamo atkritumu apjoms ir lielāks, ir iespējams nomāt vai iegādāties 0,24 m3 konteinerus stiklam un jauktajam iepakojumam. Konteineru noma izmaksās 1,21 eiro mēnesī par vienu konteineru. Gan tad, ja klients iegādājas konteineru savā īpašumā (cena - 49,61 eiro par vienu), gan tad, ja to nomā, turpmāka šķiroto atkritumu izvešana būs bez maksas.

Dalīti vākto atkritumu šķirošanas punktu izveide visā Rīgā tiks uzsākta jau 2019. gada septembrī, līdz ar jaunā pakalpojuma spēkā stāšanos.