Autozibakcijas organizators: milzīga logotipa izveidošanā piedalījās 155 automašīnas

21. Marts, 2017

Pēdējā laikā Latvijas automobiļu pasaulē populāra kļuvusi zibakciju rīkošana, kuru gaitā tiek veidoti iemīļoto automašīnu logotipi. Tā, piemēram, pavisam nesen Rumbulas lidlauks kalpoja par līdz šim lielākās šāda veida zibakcijas norises vietu – veselas 155 Audi markas automašīnas piedalījās logotipa veidošanā. Portāla Riga.lv žurnālisti tikās ar pasākuma organizatoriem, lai uzzinātu, kā šis pasākums tika rīkots, un pat vēl vairāk.


Ervīns Sīpols, pasākuma organizators un Latvijas Audi oficiālās fanu lapas īpašnieks sociālajā tīklā Facebook.

  • Mīļākā automašīnas marka: Audi
  • Autovadītāja stāžs: 6 gadi
  • Savu mašīnu… periodiski sauc mīļvārdiņā “mazā”
  • Braukšanu ar mašīnu salīdzinātu ar… mierīgu un nesteidzīgu atpūtu kaut kur Havaju salās, kur var gulēt okeāna krastā un dzert kokteili “Malibu”. Jo braukšana ar mašīnu vienmēr ir atslābināšanās un bauda, īpaši tad, ja jābrauc lieli attālumi, nevis tikai “jāsēž” pilsētas sastrēgumos.

Šī pasākuma ideja radās vēl janvārī, kad mēs nelielā Audi automašīnu cienītāju sastāvā sapulcējāmies, lai parunātu, un visbeidzot “salikām” mašīnas zieda formā – par pārsteigumu meitenei. Tad mums radās doma, ka bez zieda būtu ideāli no automobiļiem salikt Audi logotipu, bet toreiz nebija pietiekami daudz transportlīdzekļu vienību. Tāpēc mēs šo ideju atlikām uz nenoteiktu laiku, bet, kad internetā parādījās no automašīnām salikts Mercedes logotips, es atcerējos par mūsu ideju un “iedegos” par līdzīgas zibakcijas veidošanu Audi piekritējiem!

Foto: riga.lv

Kopumā mūsu akcijā piedalījās 155 Audi markas automašīnas – galvenokārt tie bija autovadītāji, kas sekoja Latvijas Audi fanu oficiālajai lapai Facebook. Bija īpaši patīkami, ka šajā akcijā piedalījās autovadītāji no dažādiem Latvijas nostūriem. Sākotnēji mēs pat nebijām plānojuši, ka pasākumā piedalīsies tik iespaidīgs cilvēku skaits! Procesā nācās palielināt iepriekš uzzīmēto logotipa trafaretu uz asfalta, lai satilptu visi automobiļi, bet transportlīdzekļu skaits tik un tā bija pārāk liels, tāpēc mēs nolēmām izveidot arī uzrakstu “Latvija”. Kopumā mums tas aizņēma četras stundas.

Automašīnu izvietošanas sistēma darbojās pēc “cirkulācijas metodes” principa – apļa centrā stāvēja cilvēki ar rādītājiem, kas ziņoja autovadītājiem vietu, kur viņiem jānostājas, savukārt apļa malā bija vēl viens cilvēks, kuram blakus tika novietotas automašīnas. Svarīgi bija atstāt vietu, lai arī apļa iekšpusē varētu iebraukt autobmobiļi, tādējādi izveidojot četrus gredzenus. Mūsu galvās tas likās vairāk kā elementāri, bet dzīvē viss izrādījās daudz sarežģītāk. Taču viss izdevās – un tas ir galvenais!

Foto: No personīgā arhīva

Šim pasākumam nav nekādas dziļas filozofiskas domas – tas ir labs laika pavadīšanas veids kopā ar cilvēkiem ar līdzīgām interesēm. Gribu atzīmēt, ka mums nav nekādas konkurences no citu automašīnu marku cienītājiem, kas veido līdzīgus pasākumus. Tieši otrādi, es pret viņiem attiecos ar lielu cieņu! Piemēram, no automašīnām izveidotais Mercedes markas logotips mani patiešām iespaidoja.  Viņu logotipa fonā vēl bija saulriets, un, kad es to redzēju, es nodomāju: “Forši!”.

Esot pilnīgam Audi fanam, es vienalga neteikšu, ka tā ir vislabākā automašīnas marka. Nav nekādu ideālu – katram modelim ir savi mīnusi, vienkārši ir jāatrod “savs”, kurš, neskatoties uz dažiem trūkumiem tevi pilnībā apmierina. Tas ir tāpat kā ar mīļoto cilvēku (smejas).

Savā ziņā es esmu agresīvs autovadītājs, bet tas nenozīmē, ka es ceļa es uzvedos kā jukušais. Tieši otrādi, es vienmēr ar cieņu attiecos pret visiem satiksmes kustības dalībniekiem. Man vienkārši patīk ātrums, dinamika, bet neatļaujos to darīt, kad uz ceļa ir aktīva satiksmes kustība.

Foto: riga.lv

Uz nākotni es skatos ar gaišu galvu – vairāk ideju un plānu. Daudz kas ir atkarīgs no finansiālās puses, bet tie jau ir izdevumi. Vēl es vēlos pateikties savai komandai, kas palīdzēja logotipa izveidē: Edvīnam, Līgai, Emīlam un Elīnai. Jūs esat lieliski! Bet visiem autovadītājiem es novēlu apzinīgus kājāmgājējus un ne mazāk apzinīgus autovadītājus uz ceļiem!

Ja automašīnas būtu meitenes, tad…

  • Lada Sedan – uhh, es redzu pieredzējušu un padzīvojušu kundzi ar vietām nosirmojušiem matiem, kas uzvedas samērā mierīgi, vai varbūt pat pasīvi uz ceļa.
  • Audi – tā noteikti būtu vidēja auguma brunete vai tumšmataina meitene, uz ceļa – pieklājīga un laipna. Un ne augstprātīga, kas ir svarīgi!
  • Mercedes – tā ir meitene no buržuāzijas aprindām (smejas). Augstprātīga, pārliecināta par sevi. Uzskata, ka viņai viss pienākas un viņai par to nekas nebūs.
  • BMW – tipiska blondīne, kura galīgi neprot braukt un tāpēc uz ceļa uzvedas ļoti agresīvi.
  • Mini cooper – tā ir tipiska lēdija – bailīga, piesardzīga un nepārliecināta uz ceļa. Viņas maršruts – no biroja līdz mājām. Man nez kāpēc liekas, ka šādai meitenei piestāvētu sekretāres darbs.