Bezmaksas nūjošanas nodarbības piedāvā apmeklēt arī novembrī

5. Novembris, 2019

Vairākās apkaimēs galvaspilsētā notiek bezmaksas nūjošanas nodarbības. Nūjošanas nodarbības kā iespēju ikvienam rīdziniekam piedāvā Rīgas domes Labklājības departaments ESF projekta “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.


Intensitātes ziņā nūjošanu pavisam noteikti var pielīdzināt skriešanai, jo nodarbības laikā tiek nodarbināti līdz pat 90% muskuļu, taču šī aktivitāte ir saudzējošāka locītavām, mugurkaulam un sirdij, turklāt, staigājot ar nūjām, ķermeņa svars tiek vienmērīgi sadalīts gan uz rokām, gan uz kājām. Svarīgi arī, ka nūjošana ir droša aktivitāte ar ļoti minimālu traumatisma risku, kas ir par veseliem 46% efektīvāka nekā parasta pastaiga.

Tāpat nūjošana ieteicama arī kā rehabilitācija pēc dažādām smagām slimībām (piem. insults, infarkts utt.).

Nodarbībām nepieciešamais inventārs nodarbību laikā tiks piešķirts bez maksas.

Foto: publicitātes

Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.

Apmeklējot pasākumu, tā dalībnieki piekrīt, ka pasākuma laikā var tiks uzņemtas fotogrāfijas un video, kas var tikt publicēti mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv un Rīgas domes Labklājības departamenta sociālo tīklu kontos.