BKUS septembrī atsāks bezmaksas nodarbības vecākiem par bērnu veselību

23. Augusts, 2018


Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) 8.septmbrī atsāks bezmaksas veselības veicināšanas nodarbības vecākiem ar bērniem, kuras vadīs slimnīcas speciālisti.


Vecākiem būs iespēja papildināt savas zināšanas un piedalīties nodarbībās par bērna fizisko veselību un attīstību, garīgo veselību un tās veicināšanu, veselīga uztura principiem, kā arī dzimumattīstības jautājumiem.

"Ne vienmēr, vēršoties pie ārstiem slimību gadījumos, atliek laiks izrunāt visas neskaidrības, un arī internetā atrast patiesus un konkrētam gadījumam atbilstošus padomus nav vienkārši. Šīs nodarbības ir iespēja nepastarpināti, bez maksas saņemt saprotamas, uzticamas atbildes par bērnu veselību, saslimšanu profilaksi, veselības veicinošiem pasākumiem," nodarbību programmu aprakstīja BKUS komunikācijas speciāliste Daiga Rauba.

Nodarbības tiek organizētas brīvā gaisotnē - vecākiem ir iespēja ne tikai klausīties ārstu prezentācijas, bet arī uzdot sev interesējošos jautājumus un iesaistīties diskusijās. Kamēr vecāki ir aizņemti lekcijās, bērni var piedalīties interaktīvās nodarbībās sociālā pedagoga pavadībā, spēlējot spēles un pildot tematiskus uzdevumus.

Bezmaksas nodarbības norisinās sestdienās un darba dienās BKUS telpās.

Atbilstoši aktualitātēm septembrī vecākiem tiek piedāvātas šādas nodarbības:

8.septebris, plkst. 10.00 - 14.00

Emocijas - to nozīme un regulācija. Kā tikt galā ar bērna emocijām? Bērni un atkarības.

Dr. Diāna Lapsa

15.septembris, plkst. 10.00 - 14.00

Bērnu skeleta attīstības īpatnības dažādos vecuma posmos. Kas jāzina katram vecākam par augoša bērna kājām? Kā es varu atpazīt, ka manam bērnam ir stājas traucējumi?

Dr. Jānis Upenieks

19.septembris, plkst. 15.00 - 17.00

Traumatisma profilakse - kā nesabojāt savu brīvo laiku

Dr. Jānis. Upenieks

22.septembris, 10.00 -14.00

Fiziskās aktivitātes un to laikā gūtās traumas. Vecākiem par pirmo palīdzību traumu gadījumā

Dr. Valdis Skotelis

29.septembris, plkst.10.00 -14.00

Bērna psihoemocionālā attīstība pirmsskolas un agrīnā skolas vecumā - normāla attīstība, bērna nervu sistēmas attīstības traucējumi. Pusaudžu periods - pusaudžu perioda attīstības īpatnības, emociju un uzvedības traucējumi pusaudžu vecumā.

Dr. Ņikita Bezborodovs

Nodarbības organizē "Ilgtspējīgas attīstības fonds", un tās ir daļa no Rīgas domes Labklājības departamenta projekta "Mēs par veselīgu Rīgu". Projekts tika uzsākts pērnā gada septembrī un turpinās līdz šī gada novembrim.