Bodibildinga čempione no Uzbekistānas: esmu ļoti iemīlējusi Latviju

2. Augusts, 2017

Feruza Urazova no Uzbekistānas Rīgā ieradās pirms sešiem gadiem, lai studētu. Taču mājās viņa neatgriezās, palika Latvijā, un tās vārdu padarīja slavenu visā pasaulē – kļuva par federācijas NAC International absolūto pasaules čempioni kategorijā „Shape”, kā arī par Latvijas čempioni. Intervijā portālam Riga.lv Feruza pastāstīja, kāpēc sāka nodarboties ar bodibildingu, vai plāno palikt Latvijā un kāpēc skumst pēc Uzbekistānas.


Uz Rīgu mani atsūtīja mamma. Studēt Uzbekistānā ir dārgāk nekā Eiropā, un uz vienu vietu universitātē ir desmitiem studētgribētāju, kas padara grūtāku iestāšanos augstskolā, pat neņemot vērā jau tā sarežģītos eksāmenus. Turklāt šeit es nebiju viena – RTU jau studēja mans brālēns. Taču sākumā es nekur nevēlējos braukt, tomēr ar asarām acīs sakravāju ceļasomas, iekāpu lidmašīnā un atlidoju šurp, jo augstākā izglītība ir nepieciešama. Pirmajā pusgadā bija ļoti sarežģīti pierast pie visa jaunā, taču es ātri iedzīvojos.  

Interesanti, ka pirms savas dzimšanas es jau šeit esmu bijusi. Mana mamma gaidīja mani, kad kādu laiku dzīvoja Rīgā. 

Foto: Riga.lv

Rīga mani sagaidīja ar 20 grādu salu. Es iestājos RTU un dzīvoju pavisam netālu, viesnīcā „Rīga”, kas atrodas Vecrīgā, pāris simt metru attālumā no universitātes. Taču aiziet līdz augstskolai tādā salā man likās kā baiss, nereāls pārbaudījums. Nespēju pat iedomājusies, ka pasaulē vispār var būt tik auksti.      

Studēju Rīgas Tehniskajā universitātē programmā „Uzņēmējdarbība un vadīšana”. Protu angļu un krievu valodu, esmu mācījusies arī franču, japāņu, spāņu un uzbeku valodu, tāpēc varu dzīvot daudzās valstīs, taču pagaidām nekur braukt projām neplānoju. Esmu ļoti iemīlējusi Latviju.

Foto: Riga.lv

Sporta zāli apmeklēju no 16 gadu vecuma. Mana māsa mani aizveda pie sava trenera, un man iepatikās – kopš tā laika neesmu kavējusi treniņus pat mēnesi. Atbraucot uz Rīgu, trenējos dažādās zālēs, jo bieži pārvācos no vienas dzīvesvietas uz citu. Taču profesionālajā līmenī nodarbojos divus gadus, kad sāku apmeklēt sporta zāli „Global Fitness”. Tur es pirmo reizi sajutos kā mājās. Un tur arī sākās mana profesionālā bodibildinga karjera.

Ļoti labi atceros to nozīmīgo dienu, kad sākās mana jaunā dzīve.

Foto: Riga.lv

Reiz devos uz „Ghetto Games” parkā Grīziņkalnā. Tur bija sapulcējušies sportisti, kas veica atspiedienus uz stieņa guļus. Starp citu, līdz pat šim brīdim katru mēnesi tiek rīkoti šādi pasākumi, lai popularizētu veselīgu dzīvesveidu. Tur mani pierunāja pamēģināt, kam es galīgi nebiju gatava. Tomēr kleitā un augstpapēžu kurpēs es to izdarīju. Tur arī iepazinos ar savu tagadējo treneri Juriju Gucanu un viņa sievu Kseniju Varfalomejevu, kas uzaicināja mani piedalīties projektā „Bikini transformācija” kategorijā „Shape”. No tās dienas visa mana dzīve sagriezās kājām gaisā.

Vecāki, un jāatzīst, ka arī es pati, sākumā nesaprata visa notiekošā nopietnību. Triju mēnešu laikā pārvērtos pavisam par citu cilvēku – mamma visbiežāk mani redz fotogrāfijās, un kad ieraudzīja attēlus no NAC Universe pasaules čempionāta, kas notika Vācijā, viņa mani neatpazina.

Foto: Riga.lv

Kategorija „Shape” – visskaistākā. Tiesneši vērtē visu, ieskaitot manikīru, matu veidojumu, meikapu, vispār tēlu kopumā. Var teikt, ka tas ir bodibildinga skaistumkonkurss. Šogad ieguvu absolūto pasaules čempiones titulu kategorijā „Shape” līdz 30 gadiem. Tam gatavojos divus gadus, taču tas ir ļoti īss laika periods, kā uzskata mans treneris Jurijs Gucans.

Gatavojoties čempionātam, ēdu produktus, kas satur daudz olbaltumvielu (zivis, vistu, jūras produktus), saliktos ogļhidrātus, kā arī dārzeņus. Ikdienas dzīvē ēdu pareizi, veselīgi, tāpēc novērtēt latviešu virtuvi man īsti nav izdevies.

Jau esmu nodarbojusies ar uzņēmējdarbību, kas saistīta ar pareizu uzturu. Taču dažu apstākļu dēļ biju spiesta šo darbību apturēt, kaut pati ideja man ļoti patika. Gribu visiem, kas vēlas, palīdzēt sasniegt savus mērķus, un nav svarīgi – nomest svaru vai pieņemties svarā. Un esmu pārliecināta, ka viss vēl priekšā.

Foto: Riga.lv

Uzbekistānā meitenes precas ļoti agri un visu savu dzīvi velta ģimenei, nevis karjerai.

Uzbekistānā ļoti augstu tiek vērtētas ģimenes saites. Tavs radinieks var būt narkomāns vai alkoholiķis, taču viņš vienalga ir tava ģimene, neviens nekad no viņa nenovērsīsies. Mani pārsteidz, ka Latvijā, kā arī citur Eiropā iespējama situācija, kad brālis nekontaktējas ar brāli vai bērni necienīgi izturas pret saviem vecākiem. Mani tas joprojām šokē, pie kaut kā tāda nav iespējams pierast. Mūsu audzināšana, dzīves izpratne un tās vērtības ļoti atšķiras no eiropeiskajām. Pat ģimenē visi cits citu uzrunā uz jūs – bērni vecākus, vīrs sievu, nerunājot nemaz par svešiem cilvēkiem. Man šis paradums joprojām saglabājies.  

Foto: Riga.lv

Cilvēki pie mums ir ļoti viesmīlīgi un dzīvespriecīgi, neraugoties uz visām dzīves grūtībām. Laikam, pēc tā arī visvairāk skumstu.