Brīvdienas galvaspilsētā: Rīgas svētki, Pelnrušķīte un dziesmu tilti

18. Augusts, 2017

Šīs nedēļas nogales galvenais notikums būs Rīgas svētki, kuri galvaspilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem piedāvās neiedomājami bagātīgu kultūras, izklaidējošu, sporta un izglītojošu pasākumu klāstu. Turklāt mēs piedāvājam ieskatīties tradicionālajā afišā, kurā atradīsit citus pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Rīgas svētki

Šogad ikgadējie Rīgas svētki pilsētas iedzīvotājus un visus priecēs trīs dienu garumā. Svētku pasākumi sāksies jau 18. augustā. Programma ir ļoti daudzveidīga – gaidāmas gan izstādes, gan koncerti, sporta pasākumi, iespaidīgas instalācijas un ledus skulptūras, un, protams, tradicionālā uguņošana.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Koncertprogramma “Dziesmu tilti”

Foto: publicitātes

No 18. līdz 20. augustam uz Origo Summer Stage vasaras koncertu skatuves startēs trīs dienu ilgs muzikālais cikls “Dziesmu tilti”, kas veltīts Rīgas svētkiem. Koncertos piedalīsies dažādu žanru populāri mūziķi – no klasiskās un etniskās mūzikas, līdz popam un rokmūzikai.

KUR? Origo laukums

CIK? Bezmaksas  

Izrāde „Pelnrušķīte”

20. augustā Latvijas Leļļu teātrī noritēs izrādes „Pelnrušķīte” pirmizrāde. Klasiskā leļļu izrāde atgriežas uz teātra skatuves ar jaunām lellēm, kas katru personāžu apvelta ar spilgtu raksturu.

Plkst. 11:00 izrāde noritēs krievu valodā, savukārt plkst. 14:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Grupas Streetview Dixieclub koncerts

Foto: publicitātes

19. augusta vakarā Kalnciema kvartālā uzstāsies džeza grupa Streetview Dixieclub (Austrija). Kamēr pieaugušie klausīsies džezu, bērni varēs izbaudīt radošo darbnīcu „20.gadsimta autentiskie dārzi”, kurā bērni uzzinās par vēsturiskajiem Rīgas parkiem, pagalmiem un dārziem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

19. augustā LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm.

Ilgums: 45 minūtes. 14:00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 15:00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

2.Ar draugiem

Leeroy Thornhill koncerts

Foto: publicitātes

19. augustā klubā “First Mir” uzstāsies Līrojs Tornhills – britu dīdžejs un mūziķis, kādreizējais dejotājs un grupas The Prodigy taustiņinstrumentālists – grupā viņš spēlējis 10 gadus. Pašlaik Tornhills turpina rakstīt mūziku gan saviem projektiem, gan dažādiem māksliniekiem un dīdžejiem, tādiem kā Darren Emerson, Maxim (Prodigy).

KUR? Andrejostas iela 2k-3

CIK? 5-15 eiro

Džūlijas Silveras koncerts

22. augustā klubā Pashkevich Jazz Club uzstāsies amerikāņu džeza vokāliste Džūlija Silvera. Iedvesmu dziedātāja smeļas no tādu izpildītāju kā Ella Ficdžeralda, Nensija Vilsone, Nina Simone daiļrades, un tas arī ir veidojis viņas stilu. Koncertā Džūlija Silvera izpildīs populāras džeza dziesmas, kā arī mazāk zināmus Harolda Ārlena un Čārlza Mingusa darbus.

KUR? Palasta iela 10

CIK? 10 eiro

Improvizācijas šovs

22. augustā Spīķeru kvartālā startēs improvizācijas projekts, kurā var piedalīties ikviens, kurš prot un kuram patīk uzstāties publikas priekšā. “Improvizācijas cīņas” notiks otrdienās sešas nedēļas pēc kārtas.

KUR? Maskavas iela 6

CIK? Bezmaksas

3.Ar otro pusīti

Komēdija „Padomi precētiem pāriem”

Foto: publicitātes

23. augustā teātra klubā Austrumu Robeža būs skatāma komēdija „Padomi precētiem pāriem”, pēc itāļu dramaturga lugas Dario Fo „Pēdējais brīvais pāris” motīviem. Vai laulība var pastāvēt „brīvajās” attiecībās? Un vai šādas attiecības „izārstē” ilgus gadus precēta pāra ģimenes krīzi? Un, ja tas viss notiek realitātes šova formātā?

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 16 eiro

Džeza koncerts Vecrīgā

24. augustā skvērā pie Mazās ģildes noritēs šīs sezonas pirmais vasaras džeza koncertu sērijas brīvdabas koncerts. Koncertos, kuri katru nedēļu noritēs ceturtdienās, piedalīsies gan jauni, gan jau atpazīstami Latvijas mūziķi. Repertuārā – džeza klasika un mūsdienu džezs.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Emmijas laime”

Foto: publicitātes

19. augustā Jaunajā Rīgas teātrī noritēs Valmieras drāmas teātra izrāde “Emmijas laime”. Izrādes režisore ir Maira Ķimele un tā ir veidota pēc Rainera Fasbindera scenārija “Bailes saēd dvēseli” motīviem. Stāsts ir par pensionāres Emmijas un jaunā marokāņa Ali saikni. Saikni, kas padzīvojušās sievietes ģimenē izraisa bailes un aizdomas.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 22 eiro

Muzikāli poētisks vakars “Meitene kafejnīcā”

25. augustā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Raimonds Pauls piedāvā programmu “Meitene kafejnīcā”. Tā ir Raimonda Paula muzikāla fantāzija ar Austras Skujiņas (1909 - 1932) dzeju. Tieši Pauls teātrim piedāvājis šāda muzikāli literāra vakara ideju. Dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem izpilda Veronika Plotiņikova.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 7-20 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Bahs, Respīgi, Ravēls”

Foto: publicitātes

22. augustā Rīgas Domā noritēs koncerts, kurā uzstāsies orķestris “Rīga” un ērģelniece Vita Kalnciema. Diriģents – dažādu starptautisku koncertu laureāts, viens no veiksmīgākajiem diriģentiem Latvijā – Ainārs Rubiķis. Programmā – Baha, Respīgi un Ravēla skaņdarbi.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10-20 eiro

Opera “Karmena”

23. augustā Latvijas Nacionālajā operā – opera “Karmena” ar Žorža Bizē mūziku, režisore – Marija Eva Sinjerola. Režisores mūsdienu versijā Karmenas stāsts norisinās priekšpilsētā, lielpilsētas nomalē: bērni, kas spēlējās pagalmos un provocē policiju, narkotiku tirgoņu savstarpējās izrēķināšanās, ielu mākslinieki un dejotāji, kas tiecas izpaust sevi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Koncerts Ave Maria

24. augustā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

Opera „Jevgeņijs Oņegins”

Foto: publicitātes

25. augustā Latvijas Nacionālajā operā noritēs operas izrādes „Jevgeņijs Oņegins” pirmizrāde ar Pētera Čaikovska mūziku. Režisorei Rēzijai Kalniņai tā ir debija uz operas skatuves.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 21. līdz 25. augustam tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izrāde “No Rozentāla”

Izrāžu ciklā par Latvijas māksliniekiem “Kolekcija. Viencēlieni. Klasiķi pirms klasikas.” tapis nākamais cikla iestudējums – izrāde par gleznotāju Jāni Rozentālu, kuru piedāvā “Mūzikas un mākslas atbalsta fonds”. Izrāde būs redzama 25. augustā galerijā Noass.

KUR? AB Dambis

CIK? 12 eiro

Izstāde “Bangojošās pasaules miera punkts”

Foto: publicitātes

Līdz 20. augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā būs skatāma Paulas Zariņas-Zēmanes personālizstāde “Bangojošās pasaules miera punkts”. Māksliniece ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru Glezniecības nodaļā. Viņai notikušas vairākas nozīmīgas personālizstādes galerijā “Māksla XO”, kā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un fonda “Mākslai vajag telpu” Vasaras mājā. 2016. gadā autores darbi bija skatāmi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS projekta “Spriedze. Jaunie Latvijas glezniecībā III” ietvaros, kā arī Cēsu Mākslas festivāla izstādē “Laikmetīgā ainava” Vecajā alus brūzī.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-6 eiro