Brīvdienas Rīgā: Aivazovska jūras ainavas, “aukstā” mode un Sātana vijolnieks

4. Oktobris, 2019

Gaidāmajā nedēļas nogalē būs iespējams apmeklēt vēl nebijušu daudzumu dažādu pasākumu jebkurai gaumei – no zinātniski izglītojošiem šoviem visai ģimenei līdz mūzikas festivāliem un mākslas izstādēm. Tāpēc noteikti ieskatieties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde „Slavenais pīlēns Tims”

Foto: publicitātes

5. oktobrī Latvijas Leļļu teātris pie sevis gaida pašus mazākos skatītājus. Izrāde „Slavenais pīlēns Tims” par drosmīgo un nebēdnīgo putnēnu paredzēta skatītājiem no 3 gadu vecuma. Tims nāk no visai parastas pīļu ģimenes, kas dzīvo visai ierastā mājdzīvnieku sabiedrībā ar savu ikdienu, paražām, tenkām un attiecībām. Taču Tima ziņkāre un dzīvesprieks ir spēcīgāks par mātes aizliegumiem – tā var nokļūt gan jautros, gan visai bīstamos piedzīvojumos. 11:00 izrāde būs vērojama latviešu valodā, savukārt 14:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Izrāde “Trīs labas lietas”

5. oktobrī Lielās ģildes Baltajā zālē noritēs zīmējumu teātra izrāde “Trīs labas lietas”. Sākumā skatītājus sagaidīs tīra telpa, kuru pēc tam piepildīs stāsti, tēli un mūzika, kas atdzīvinās pasaku. Mazos skatītājus aicina ne tikai skatīties, bet arī pašiem piedalīties izrādes veidošanā, zīmējot savus varoņus.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 9-27 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

5. oktobī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats oktobrī būs “Kustīgā un mainīgā Zeme”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 1 – 3 eiro (biļetes uz muzeju) + 5 eiro (nodarbība)

“Aukstās” modes tirgus Kalnciema kvartālā

Foto: publicitātes

5. oktobrī Kalnciema kvartālā noritēs “aukstās” modes tirgus – vietējo dizaineru ziemas kolekciju izpārdošana. Kopumā tirgū piedalīsies 80 zīmolu. Bērni varēs piedalīties radošajās darbnīcās.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Zinātniskais šovs bērniem „Īssavienojums”

5. 5. oktobrī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv aicina uz elpu aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Īssavienojums”. Kā jau priekšnesuma nosaukums liek noprast, bērniem pastāstīs par elektrību, elektrības pārraides veidiem, kā arī par drošības tehniku. Interaktīvais šovs ļaus mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem ne tikai skatīties, bet arī piedalīties eksperimentos profesoru Vladislava un Mārtiņa vadībā.

KUR? Stabu iela 18c

CIK? 8,50 eiro

Drifta sezonas noslēgums

Foto: publicitātes

5. oktobrī Biķernieku trasē oficiāli noslēgsies drifta sezona. Sacīkstēs piedalīsies labākie braucēji, tostarp Latvijas un Baltijas čempioni.

KUR? Eizenšteina iela 2

CIK? 5,40-10,80 eiro  

Spīķeru krāmu tirgus

5. oktobrī Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Izrāde “Vafeļu sirdis”

Foto: publicitātes

6. oktobrī galerijā “Istaba” būs skatāma izrāde “Vafeļu sirdis”, kas veidota pēc norvēģu bērnu autores Marijas Parras tāda paša nosaukuma darba motīviem. Izrāde stāsta par meitenes Lēnes un zēna Trilles draudzību un viņu neticamajiem, reizēm pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? Kr. Barona iela 31a

CIK? 7-21 eiro  

Pasākums “Mūzikas ceļojums”

6. oktobrī Mazā ģilde aicina uz pasākumu “Mūzikas ceļojums”, kurā piedalīsies Rīgas mūzikas skolu audzēkņi, kā arī mūziķi Andris Arnicāns (fagots) un Liene Neija - Kalniņa (vijole). Pasākuma vadītāja – mūzikas žurnāliste Signe Lagzdiņa.

KUR? Amatu iela 5

CIK? Bezmaksas

Sacensības “Riteņvasara”

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Komēdija “Nāvīgā dāvana”

Foto: publicitātes

5. oktobrī teātra klubā “Austrumu Robeža” noritēs pārpratumu komēdijas “Nāvīgā dāvana” pirmizrāde. Negaidīta dāvana dzimšanas dienā liek Džonam ne tikai šaubīties par sievas uzticību, bet pat bēgt no mājām, glābjot savu dzīvību. Tomēr viens no Lūsijas mērķiem tiks sasniegts nekļūdīgi – šo jubileju Džons noteikti neaizmirsīs nekad! Bet arī viņam ir pārsteigums savai sievai.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Festivāla “Skaņu mežs” atklāšana

5. oktobrī muzejā “Rīgas birža” noritēs festivāla “Skaņu mežs” atklāšana. Koncertā piedalīsies projekti “Circuit Des Yeux” un “Subtle Degrees”, kā arī mūziķi Ervāns Keraveks, Kandido Lima, un citi. Pirms koncerta noritēs diskusija par eksperimentālo mūziku totalitārās valstīs, diskusijā piedalīsies slaveni eksperti un žurnālisti.

KUR? Doma laukums 6

CIK? Bezmaksas

Dejas uz pilona festivāls “Pole Emotion”

Foto: publicitātes

5. oktobrī koncertzālē “Studio69” noritēs dejas uz pilona festivāls “Pole Emotion 2019”. Baltijas festivālā piedalīsies desmitiem amatieru un profesionāļu no dažādām valstīm.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 17-28 eiro  

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

9. oktobrī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Priekšnesums “Brīnuma skartie”

Foto: publicitātes

9. oktobrī Rīgas cirks aicina uz priekšnesumu – ekskursiju “Brīnuma skartie”, kurā pastāstīs par māksliniekiem un notikumiem 130 gadus ilgajā cirka vēsturē. Tāpat skatītāji varēs ieskatīties aiz priekškara, kur arī dzimst brīnumi. Priekšnesums noritēs audiogida pavadībā. Izrādes autori – teātra trupa “Kvadrifrons” sadarbībā ar Rīgas cirku. Ieeja no 14 gadu vecuma.

KUR? Merķeļa iela 4 (ieeja no A. Kalniņa ielas)

CIK? 18 eiro

Grupas “Lauku muzikanti” koncerts

9. oktobrī populārā grupa “Lauku muzikanti” aicina uz sava 10. studijas albuma “Soli pa solim” prezentāciju. Kopā ar grupas dalībniekiem uzstāsies viņu draugi, kā arī mākslinieki, kuri grupā darbojušies kādreiz.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-25 eiro

Deivida Gareta koncerts

Foto: publicitātes

10. oktobrī Arēnā Rīga uzstāsies Deivids Garets. Viņu mēdz dēvēt par “Sātana vijolnieku”. Viņš brīvi izpilda gan sarežģītas klasiskās kompozīcijas kopā ar pasaules vadošajiem diriģentiem un orķestriem, gan roka hitus. Turklāt viņš ir ne tikai virtuozs, bet arī sātaniski velnišķīgi māksliniecisks.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 40-110 eiro

Raimonda Ozola jubilejas koncerts

10. oktobrī slavenais latviešu vijolnieks, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistars Raimonds Ozols uzstāsies VEF Kultūras pilī ar programmu, kas veltīta mūziķa 55 gadu jubilejai. Kopā ar ģitāristu Mārci Auziņu un multiinstrumentālistu Raimondu Macatu jubilārs ir sagatavojis Astora Pjacollas un Nikolo Paganīni skaņdarbu kamerversiju programmu.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-18 eiro

Ballīte ar dīdžeju “ATB”

Foto: publicitātes

11. oktobrī naktsklubā “Studio69” pasākumu sērijas “Special Nights” ietvaros uzstāsies populārais dīdžejs “ATB” (Andrē Tannenbergs). Mūziķis Vācijas naktsklubos sācis ar trance mūzikas popularizāciju jau 90. gados, bet 2015. gadā iekļauts pasaules 25 labāko dīdžeju sarakstā.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 25-450 eiro

3.Ar otro pusīti

Andrejs Osokins un māsas Balanas koncertā

5. oktobrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” uzstāsies pianists Andrejs Osokins, vijolniece Kristīne Balanas un viņas māsa – čelliste Margarita Balanas. Koncertprogrammā iekļauti skaņdarbi no slavenām filmām – no romantiskas klasikas līdz Hičkoka trilleriem, kā arī klasiskās mūzikas šedevri.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 5-30 eiro

Brančs ar izbraucienu ar kuģi

Foto: publicitātes

6. oktobrī kuģis – restorāns “Rīgas Pērle” aicina uz vēlajām brokastīm ar izbraucienu ar kuģīti. Programmā – ne tikai ēdiens un dzēriens, bet arī mūzika, kā arī īpašas izklaides bērniem ar animatoru.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 10-25 eiro

Gļeba Matveičuka koncerts

6. oktobrī Kongresu namā uzstāsies krievu dziedātājs, aktieris un komponists Gļebs Matveičuks ar programmu “Es jums paziņoju par mīlestību”. Izskanēs pašsacerētas dziesmas, romances, seni šlāgeri un liriskās dziesmas.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 20-49 eiro

Koncerts “Gerswin”

Foto: publicitātes

10. oktobrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” uzstāsies duets no Francijas – Žans Marks Folcs (klarnete) un Stefans Oliva (klavieres). Rīgā duets piedāvās programmu “Gerswin”, ko iedvesmojis visā pasaulē slavenais amerikāņu komponists Džordžs Geršvins.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 15 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Lauva ziemā”

5. oktobrī Dailes teātrī būs skatāma izrāde “Lauva ziemā”. Ziemassvētku svinību laikā vecajam Anglijas karalim Henrijam II jānosauc mantinieka vārds. Uz šo notikumu ierodas karaļa sieva Eleonora, kas desmit gadus cietumā ir pavadījusi par dalību sazvērestībā pret monarhu, karaļa mīļākā – iedomīgā princese Elisa, viņas brālis, Francijas karalis Filips II Augusts un trīs Henrija II dēli: Ričards Lauvassirds, Džefrijs un Džons. Visi ģimenes locekļi viens otru neieredz. Viņus vieno tikai viens – neizmērojama varaskāre un gatavība uz jebkādu nodevību tās dēļ.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Žilbinoši!”

Foto: publicitātes

6. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Žilbinoši!”, kas radīta pēc britu autora Pītera Kviltera lugas motīviem. Tas ir stāsts par pasaulē sliktāko dziedātāju Florenci Fosteri Dženkinsu, kuras mūža mīlestība ir mūzika, par spīti tam, ka nav ne muzikālās dzirdes, ne ritma izjūtas, ne koptas balss. Viņas mīlestība pret mūziku bijusi tik liela, ka viņa nav pievērsusi uzmanību publikai, kas apmeklēja viņas koncertus, jo vēlējās izklaidēties un pasmieties par dziedātāju – un tādējādi viņa kļuva par sava veida leģendu.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro  

Teātra festivāls “Patriarha rudens”

No 30. septembra līdz 6. oktobrim Rīgā noritēs ikgadējais teātra festivāls “Patriarha rudens”. Festivāla ietvaros skatītāji varēs iepazīties ar Latvijas Kultūras akadēmijas jauno teātra darboņu (režisoru, aktieru, dramaturgu, utt.) darbiem.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 6-15 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Muzikālais maratons “Artissimo”

No 1. līdz 6. oktobrim Hermaņa Brauna fonds aicina uz koncertu “maratonu”, kas veltīts zāles “Artissimo” atklāšanai. Tie būs neparasta formāta koncerti, kuros skatītāji varēs ne tikai dzirdēt klausīties mūziku, bet arī parunāties ar izpildītājiem un apspriest savus iespaidus pie vīna glāzes.

KUR? Vaļņu iela 9-7

CIK? 15-25 eiro  

Opera “Dons Paskvāle”

Foto: publicitātes

5. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – Gaetano Doniceti komiskā opera Dons Paskvāle ir jautrs stāsts par to, kā padzīvojušu vecpuisi izjoko viņa ārsts un ārsta māsa – jauna, skaista atraitne, kuru finālā apprec mīlas mokās sirgstošais brāļadēls. Opera buffa jeb itāļu komiskās operas tradīcijās rakstītajā darbā atpazīsiet commedia dell’arte raksturīgos tēlus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Koncerts “Skaistā dzirnavniece”

5. oktobrī Mazajā ģildē tenors Juris Vizbulis un pianists Rūdolfs Vanks piedāvās programmu “Skaistā dzirnavniece”, kurā iekļauti komponista Franča Šūberta skaņdarbi no tāda paša nosaukuma cikla.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 12-18 eiro

Operete “Korneviļas zvani”

Foto: publicitātes

5. oktobrī VEF Kultūras pilī teātris “Sanktpēterburgas Opera” piedāvās romantisku opereti “Korneviļas zvana”. Izrādes panākumus nodrošinājis romantiskais sižets un Planketa mūzika, kas ir krāšņa, viegla un atmiņā paliekoša. Šī operete ir par skaistiem, dižciltīgiem cilvēkiem, ar noslēpumainām rēgu ainām un skaistu finālu.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-40 eiro

Kora “Latvija” koncerts

5. oktobrī Sv. Jāņa baznīcā uzstāsies Valsts akadēmiskais koris “Latvija”. Koncertprogramma veltīta komponista Tālivalža Ķeniņa 100 gadu jubilejai. Programmā iekļauti skaņdarbi gan jauktajam korim, gan solistiem, kā arī a capella.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 10 eiro

Balets “Pie zilās Donavas”

Foto: publicitātes

6. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums ar Johana Štrausa mūziku “Pie zilās Donavas”. Pirmo reizi šis balets Rīgā uzvests 1957. gadā; 60 gadu laikā tas vairākas reizes atgriezies uz skatuves un kļuvis par Latvijas baleta zelta fonda daļu. Jaunais uzvedums izveidots par godu jubilejai – šī gada aprīlī aprit 110 gadi, kopš dzimusi šī baleta iestudētāja, leģendārā baletdejotāja, baletmeistare un pedagoģe Helēna Tangijeva-Birzniece.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Garīgās mūzikas koncerts

7. oktobrī Lielajā ģildē uzstāsies Daņilova klostera vīru koris – viens no pasaulē labākajiem kolektīviem, kas izpilda garīgo mūziku. Kora sastāvā ir 30 profesionālu dziedātāju, kuriem ir augstākā vokālā un kora izglītība. Kora repertuārā ir vairāk kā 800 skaņdarbu: viss garīgās mūzikas spektrs, romances, vēsturiskās, kara patriotiskās, tautas un galda dziesmas, kā arī klasika.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 18-45 eiro  

Opera “Burvestība. Pajaci”

Foto: publicitātes

9. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma operas izrāde “Burvestība. Pajaci”, kas sevī apvieno Leonkavallo slaveno operu un mazāk pazīstamo operu “Burvestība”. Neraugoties uz to, ka abus darbus apvieno saistība ar verisma virzienu un stāsts būtībā ir par vienu un to pašu – mīlas trijstūri, greizsirdību un nodevību, – tomēr žanriski tie ir dažādi

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Kamermūzikas festivāls

No 9. līdz 20. oktobrim Rīgā noritēs ikgadējais rudens kamermūzikas festivāls, kurā būs iespēja dzirdēt labākos kolektīvus, kuri spēlē visdažādākajos žanros – no tautas mūzikas un klasikas līdz džezam un avangardam.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 10-20 eiro

Opera “Klīstošais holandietis”

Foto: publicitātes

11. oktobrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves būs skatāma Riharda Vāgnera operas “Klīstošais Holandietis” pirmizrāde. Latvijas operas vēsturē “Klīstošais holandietis” pavēris jaunu un svarīgu lapaspusi – ar šīs operas iestudēšanu Teodora Reitera vadībā 1918. gadā savu darbību uzsāka jaundibinātā Latvju operas trupa, ar kuru nepastarpināti saistīta mūsdienu Latvijas Nacionālā opera un balets. Tieši ar šo darbu diriģenta Mārtiņa Ozoliņa un režisora Viestura Kairiša interpretācijā Latvijas Nacionālā opera un balets iezīmēs savas pastāvēšanas otrās simtgades sākumu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro  

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 5. oktobra līdz 11. oktobrim (izņemot 6. oktobri) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija “Nepazīstamā Vecrīga”

Foto: publicitātes

Vecrīga ir senākā mūsu galvaspilsētas daļa, kas vēl aizvien sevī glabā daudzus pagātnes noslēpumus. Ekskursija, kas noritēs 12. jūlijā, piedāvā ieskatīties Vecrīgas ielu vēsturē no cita skatu punkta. Ekskursijas garums – 2 stundas.

KUR? Tikšanās vieta – pie Strēlnieku pieminekļa

CIK? 16,99 eiro

Izstāde “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska glezniecība”

No 5. oktobra līdz 5. janvārim muzejā “Rīgas birža” būs skatāma izcilā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska daiļradei veltīta izstāde “Gaismas metafizika”. Armēņu izcelsmes mākslinieks Ivans Aivazovskis ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies arī līdz mūsdienām, par ko liecina neskaitāmās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs. Izstādei atlasīti ap 30 darbu dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Pirmo reizi kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) glezniecības darbiem eksponētas mākslinieka gleznas no Ukrainas un Igaunijas muzeju krājumiem, kā arī no privātkolekcijām.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Mareunrol’s. Paplašinātā realitāte”

Foto: publicitātes

No 10. oktobra līdz 8. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta Mareunrol’s (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde. Tas ir Latvijā vēl nebijis starpdisciplinārs notikums, kas apliecina modes mākslas radošo potenciālu, atklājot tās patieso universālo dabu, kad lietas, materiāli un idejas spēj pastāvēt ārpus laika. Apmeklētājs aicināts iepazīt modi nevis kā sezonālu untumu, bet nopietnu, daudznozīmīgu 21. gadsimta mākslas un dizaina formu, kas paplašina realitātes robežas. Sadarbībā ar fotogrāfiem un citu mākslas veidu pārstāvjiem izstādē tiks eksponēti konceptuāli darbi (fotogrāfijas, īsmetrāžas filmas, skulptūru elementi, instalācijas). Tāpat tiks izveidota kopīga izstādes audioinstalācija, kas kalpos kā vēl viens izpausmes līdzeklis.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Starptautiskais multimediju projekts “Sāls pieskāriens”

No 24. septembra līdz 26. oktobrim galerijā “MuseumLV” noritēs projekts, kurā piedalīsies mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Izstāde apvieno autorus, kuri strādā dažādās mākslas tehnikās un veidos: fotogrāfijā, glezniecībā, grafikā, instalācijās un performancēs. Projekta dalībnieki izmanto sievietes tēla atainojumu un tas ir mākslinieku dialogs ar melnbaltā foto pasauli

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Academia”

Foto: publicitātes

No 20. septembra līdz 17. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstāde “Academia”. Izstādē plānots pārnest Latvijas Mākslas akadēmijas vietas, atmosfēras un laika garu, veidojot ekspozīciju, kas būtu “dzīvā vēsture”. LMA studenti un mācību spēki piedalīsies izstādē katrs ar savu redzējumu par konkrēto nodaļu, kuru viņi pārstāv. Projekta virsuzdevums ir parādīt mūsu jaunās paaudzes darbības tiešo saikni ar globālajiem procesiem starptautiskajā mākslas kopainā.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 7. septembra līdz 24. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma starpdisciplināra izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”. Izstāde caur Latvijai nozīmīgas dzimtas – Grosvaldu ģimenes – stāstu iepazīstina auditoriju gan ar ievērojamās rīdzinieku ģimenes likteni, gan ar svarīgām epizodēm Latvijas valsts vēsturē gadsimta garumā.

KUR? Jaņa Rozentāla laukums 1

CIK? 3-6 eiro

Izstāde “Zvērīga spēle”

Foto: publicitātes

No 11. septembra līdz 26. oktobrim galerijā “Daugava” noritēs mākslinieka Aigara Bikšes personālizstāde “Zvērīga spēle”. Pats autors par izstādi saka šādi: “Domāju, šajā izstādē es aplūkoju cilvēka attiecības ar neizbēgamajām pārmaiņām, kas viņu nemitīgi sagaida. Skulptūrās attēloju totēmiskus dzīvniekus un putnus, kuri nokļuvuši saskarē ar avio bumbām, raķetēm un mīnām. Kaujas iekārtas, manuprāt, simbolizē to pārmaiņu spēku, kas atrodas jebkurā situācijā vai struktūrā jau no to rašanās brīža. Globālajā pasaulē lielvalstis sēž uz ieroču kaudzēm – tās vienā mirklī var iznīcināt visu cilvēci un šo planētu – Zemi. Bruņošanās ir zvērīga spēle”.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Jēkabs Dranda. Keramika”

No 6. septembra līdz 6. oktobrim Rīgas Jūgendstila centra muzejs aicina uz izstādi “Jēkabs Dranda. Keramika”. Mākslinieka darbu izstāde iepazīstina ar jūgendstila laika lietišķās mākslas tradīcijām un to pārmantojamību mūsdienās.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro

Izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”

Foto: publicitātes

No 20. augusta līdz 30. novembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”. Tā iepazīstinās ar Penzas Mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp aizbrauca mācīties Pirmā pasaules kara laikā. Lai gan latviešu jauniešu studijas šajā iestādē notika relatīvi īsu laiku – no 1915. līdz 1917. gadam (daži no Penzas devās prom jau 1916. gadā), Latvijas mākslas vēsturei šis periods ir īpaši svarīgs, jo tajā mācījās jauno mākslinieku paaudze – vēlākie Latvijas modernisma meistari.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz.26

CIK? 0,50-2 eiro

Gitas Šmites personālizstāde

No 5. septembra līdz 5. oktobrim galerijā MuseumLV noritēs mākslinieces Gitas Šmites personālizstāde. Līdzās jaunākajām gleznām, savu vietu atradīs arī senākas. Ir interesanti vērot, kas šajos 25 gados ir noticis un kas mainījies. Gleznās portretētie bērni izauguši. Princeses krēsla vietā nākusi pirts lāviņa, krelles un spīgulīšus nomainījuši puķu vainags vai sirmu matu ērkulis. Skaistās modeles nometušas savas izejamās kleitas un ir vienkārši sievietes - pie tam ne abstraktas, bet pavisam īstas.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

Foto: publicitātes

Līdz 29. septembrim Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

Līdz 10. oktobrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu Eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

Foto: publicitātes

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

Foto: publicitātes

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro