Brīvdienas Rīgā: Baltijas pērle, elektroniskā mūzika un pavisam cits Pauls

20. Septembris, 2019

Gaidāmā nedēļas nogale ir īsti svētki teātra cienītājiem, kuri nespēj sagaidīt vietējās pirmizrādes un viesizrādes ar skatuves zvaigznēm. Bet, pat tad, ja neesat teātra cienītājs, jūs noteikti atradīsiet kaut ko sev mūsu iknedēļas afišā, kur esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Priekšnesums “Plastmasas huligāni”

Foto: publicitātes

21. septembrī Kaņepes kultūras centrs aicina bērnus uz teātra apvienības PERFOrācija izrādi “Plastmasas huligāni”. Tas ir stāsts par diviem apņēmīgiem brāļiem, kuri uzsākuši cīņu ar plastmasas maisiņiem, kuri piesārņo dabu.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 7 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Spīķeru krāmu tirgus

Foto: publicitātes

22. septembrī Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Festivāls “Street Food”

18. septembrī Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Sacensības “Riteņvasara”

Foto: publicitātes

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Kinofestivāls “Baltijas pērle”

No 19. līdz 25. septembrim kinoteātrī “Splendid Palace” noritēs kinofestivāls Baltijas Pērle. Tradicionāli festivals piedāvā ļoti daudzveidīgu programmu, kas sastāv no spilgtākajām pēdējo gadu filmām un kino pasaules meistardarbiem.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? No 8 eiro

Humora vakars “Ļoti maģiskā Latvija”

Foto: publicitātes

21. septembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” noritēs humora vakars ar jauno programmu “Ļoti maģiskā Latvija”. Tajā tiks iekļauti labākie skeči no programmas “Mūsu republika” un jauni numuri Janas Kalniņas, Zanes Vaļickas, Kārļa Anitēna un Annas Šteinas izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Grupas “Splin” koncerts

21. septembrī koncertzālē “Godvil” krievu grupa “Splin” rīdziniekiem prezentēs savu jauno koncertprogrammu, kas radīta par godu grupas jaunā studijas albuma izdošanai. Skatītājus sagaida jaunas dziesmas un jau iecienīti hiti.

KUR? Brīvības gatve 214b

CIK? 30-400 eiro

Festivāls “Under”

Foto: publicitātes

21. septembrī “Autentika Art Space” noritēs trešais elektroniskās mūzikas festivāls “Under”. Trīs deju zālēs un ielas skatuvē uzstāsies aptuveni četrdesmit ārvalstu un vietējie dīdžeji un mūziķi. Haus skatuves “Under Control” hedlaineri būs trīs slaveni mākslinieki – vācu leģenda Ian Pooley, britu producents Red Rack’em un vēl viens vācietis – Martin Landsky. Tehno zāles “Under Pressure” galvenie mākslinieki būs “Answer Code Request” no Vācijas, “Sigha” no Lielbritānijas un vēl viens brits – “Qual”.

KUR? Bruņinieku iela 2

CIK? 20-35 eiro

Grupas “Baltie Lāči” koncerts

22. septembrī VEF Kultūras pilī uzstāsies grupa “Baltie Lāči”, kas piedāvās savu jauno koncertprogrammu. Izskanēs jau atpazīstamas grupas dziesmas, kā arī dziesmas ar Broņislavas Martuževas (1924-2012) dzeju.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 8-12 eiro

Koncerts “Cits Pauls”

Foto: publicitātes

24. septembrī uz VEF Kultūras pils skatuves dziedātājs Ralfs Eilands un Latvijas Radio bigbends piedāvās jauno koncertprogrammu “Cits Pauls”, kurā iekļautas Maestro dziesmas pavisam neierastos aranžējumos. Tāpat izskanēs kompozīcijas, kuras sarakstījis Ralfs Eilands.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-25 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

25. septembrī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Priekšnesums – improvizācija “Divas mācās vēsturi”

Foto: publicitātes

25. septembrī “Cafe Film Noir” Anete Bendika un Elīna Geida rādīs priekšnesumu – improvizāciju “Divas mācās vēsturi”. Dueta improvizācijas pamatā būs saruna par vēsturi.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 8 eiro

Šovs “Estampas de Espana”

26. septembrī Kongresu namā ar programmu “Estampas de Espana” uzstāsies ansamblis “Larreal” – Madrides dejas akadēmijas ansamblis. “Estampas te Espana” ir ceļojums pa Spāniju caur tās mūziku un kaislīgām dejām – no flamenko un klasiskā spāņu baleta līdz folkloras dejai “Hota” līdz 17. un 18.gadsimta galma dejām.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 15-40 eiro

Koncerts “Vein Plays Ravel”

Foto: publicitātes

26. septembrī VEF Kultūras pilī uzstāsies trio “Vein” no Šveices. Rīgā kolektīvs uzstāsies ar programmu “Vein Plays Ravel”, kas jau ar lieliem panākumiem prezentēta Rīgā pagājušā gada sākumā. Programmā iekļauti skaņdarbi no tāda paša nosaukuma albuma, kas izdots 2017. gadā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-13 eiro

Festivāla “RumiFest” koncerts

26. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā austrumu kultūras festivāla “RumiFest” ietvaros uzstāsies Alpers Akčajs (Turcija) un trio Hamdam (Irāna). Koncertprogramma vienos atšķirīgus laikmetus un mākslas virzienus – austrumu horeogrāfiju un persiešu mūziku, kuras saknes meklējamas sentatnē.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 7,50 – 15 eiro

Koncerts par godu Latvijas Universitātes simtgadei

Foto: publicitātes

27. septembrī Arēnā Rīga noritēs lielkoncerts par godu Latvijas Universitātes simtgades jubilejai. Koncertā piedalīsies slaveni latviešu mūziķi, kā arī LU koru un deju kolektīvi. Pēc koncerta noritēs balle.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 20-50 eiro

Grupas “Līvi” koncerts

27. septembrī “Crystal Club” uzstāsies grupa Līvi. Vārds “Līvi” Latvijas mūzikā ir zināms jau aptuveni četras desmitgades un kluba viesi dzirdēs ne tikai leģendārā kolektīva hitus, bet arī pilnīgi jaunas kompozīcijas no jaunā albuma “Pluss Mīnuss”.

KUR? Lāčplēša iela 52/54

CIK? 15-18 eiro

3.Ar otro pusīti

Baltijas labdarības balle

Foto: publicitātes

21. septembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” trešo reizi noritēs Baltijas labdarības balle. Šogad Rīgā ieradīsies vairāk kā trīssimt viesu no Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Austrijas, Vācijas, Francijas, Islandes, un citām valstīm – tie būs kultūras un biznesa pārstāvji, diplomāti un sabiedriskie darboņi. Balles galā koncertā piedalīsies operas skatuves zvaigznes – krievu soprāns Veronika Džiojeva un Nadja Mihaēla no Vācijas, kā arī vijolnieks – brīnumbērns Daniils Bulajevs, kā arī goda viesis – komponists Raimonds Pauls. Balles deju programma tiks aizvadīta Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, diriģents - Andrejs Ļebedevs (Novaja Opera, Maskava), un džeza kolektīva “Jelgabas Big Band” pavadījumā. Balles vadīšana atkal uzticēta balerīnai Ilzei Liepei, bet viņas partneris būs slavenais aktieris Ivars Kalniņš.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 100-390 eiro

Brančs ar izbraucienu ar kuģi

22. septembrī kuģis – restorāns “Rīgas Pērle” aicina uz vēlajām brokastīm ar izbraucienu ar kuģīti. Programmā – ne tikai ēdiens un dzēriens, bet arī mūzika, kā arī īpašas izklaides bērniem ar animatoru.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 10-25 eiro

Muzikāli poētisks vakars “Meitene kafejnīcā”

Foto: publicitātes

27. septembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Raimonds Pauls piedāvā programmu “Meitene kafejnīcā”. Tā ir Raimonda Paula muzikāla fantāzija ar Austras Skujiņas (1909 - 1932) dzeju. Tieši Pauls teātrim piedāvājis šāda muzikāli literāra vakara ideju. Dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem izpilda Veronika Plotiņikova.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 7-20 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Komēdija “Neiespējamā misija”

21. septembrī Dailes teātris piedāvā komēdiju “Neiespējamā misija”, kas veidota pēc britu dramaturga Reja Kūnija lugas “Pārāk precējies taksists” motīviem . Galvenais varonis Džons Smits ir precējies ar divām sievietēm uzreiz – Mēriju un Barbaru, kuras dzīvo netālu viena no otras. Džonam ir ļoti precīzi izplānots grafiks, kā sadzīvot ar abām, neraisot aizdomas. Taču, kad Džons Smits iekuļas kautiņā, kurā saņem triecienu pa galvu un pamostas slimnīcā, viņa pasaule sāk brukt. Akurātajam grafikam izjūkot, Smits bezpalīdzīgi sapinas pūliņos izskaidrot situāciju abām sievām. Melu lavīna kļūst arvien lielāka, identitātes dubultojas, un, lai visu sarežģītu vēl vairāk, lietas izmeklēšanā iesaistās policisti.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Tango bez asinīm”

23. septembrī Latvijas Nacionālais teātris piedāvā izrādi – koncertu “Tango bez asinīm”, kurā apvienojas mūzika, deja un teātris. Tā pamatā ir brīva skatuves fantāzija par likteni, karu, dzīvību un nāvi, balstoties dažādu autoru stāstos par Spāniju. Izrādē piedalās aktrise Dita Lūriņa, dziedātājs Daumants Kalniņš, ansamblis “Undertango”, un citi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 5-30 eiro

Izrāde “Mīlestības vēstules”

Foto: publicitātes

25. septembrī uz VEF Kultūras pils skatuves latviešu kino un teātra zvaigzne Mirdza Martinsone un viņas kolēģis Juris Kalniņš būs skatāmi izrādē “Mīlestības vēstules” – par jaunības jūtām, kas neaizmirstas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-20 eiro

Muzikāli poētisks priekšnesums “Plūdons un Upes dievs”

26. septembrī Mūzikas namā “Daile” noritēs muzikāli poētisks priekšnesums, kas veltīts Viļa Plūdoņa dzejai ar aktiera Viļa Daudziņa un mūziķu Ievas Nīmanes, Artūra Bērziņa, Ernesta Mediņa un Jēkaba Nīmaņa piedalīšanos.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-22 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Orķestra “Olympia Classic” koncerts

Foto: publicitātes

21. septembrī Rīgas Domā ar Antonio Vivaldi skaņdarbu programmu uzstāsies orķestris “Olympia Classic” Mihaila Snitko (Baltkrievija) vadībā. Projekta īpašie viesi būs solisti Mikaels Samsonovs (čells) un Pāvels Batjans (vijole).

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-16 eiro

Labdarības koncerts “Izlaidums ‘89”

21. septembrī Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē noritēs labdarības koncerts, kurā piedalīsies Emīla Dārziņa mūzikas skolas absolventi. Visi līdzekļi no biļešu tirdzniecības tiks ziedoti skolas telpu remontam.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 7 eiro

Sarunas pirms pirmizrādes. “Spēlēju, dancoju”

23. septembrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs cikla “Sarunas pirms pirmizrādes” pasākums. Šoreiz saruna būs veltīta Imanta Kalniņa operai “Spēlēju, dancoju”, kas veidota pēc tāda paša nosaukuma Raiņa lugas. Skatītāji varēs dzirdēt par izrādes vēsturi, tās galveno domu, kā arī tikties ar radošo komandu. Pirmizrāde – 26. septembrī.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 21. līdz 27. septembrim (izņemot 22. septembri) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija pa Rīgas Centrāltirgu

21. septembrī rīdziniekus un pilsētas viesus aicina uz ekskursiju pa Rīgas Centrāltirgu – vienu no galvenajiem mūsu pilsētas orientieriem. Par to, ka tirgus paviljoni reiz kalpojuši kā dirižabļu angāri, zina gandrīz visi. Taču vēsture glabā daudz citu interesantu stāstu, piemēram, par Staļina viesošanos Piena paviljonā, par pazemes tuneļu tumšo pagātni, un daudz ko citu. Pēc ekskursijas dalībniekus sagaida tirgū nopērkamās produkcijas degustācija.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie informācijas centra autoostā

CIK? 24,99 eiro

Izstāde “Academia”

Foto: publicitātes

No 20. septembra līdz 17. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstāde “Academia”. Izstādē plānots pārnest Latvijas Mākslas akadēmijas vietas, atmosfēras un laika garu, veidojot ekspozīciju, kas būtu “dzīvā vēsture”. LMA studenti un mācību spēki piedalīsies izstādē katrs ar savu redzējumu par konkrēto nodaļu, kuru viņi pārstāv. Projekta virsuzdevums ir parādīt mūsu jaunās paaudzes darbības tiešo saikni ar globālajiem procesiem starptautiskajā mākslas kopainā.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 7. septembra līdz 24. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma starpdisciplināra izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”. Izstāde caur Latvijai nozīmīgas dzimtas – Grosvaldu ģimenes – stāstu iepazīstina auditoriju gan ar ievērojamās rīdzinieku ģimenes likteni, gan ar svarīgām epizodēm Latvijas valsts vēsturē gadsimta garumā.

KUR? Jaņa Rozentāla laukums 1

CIK? 3-6 eiro

Izstāde “Zvērīga spēle”

Foto: publicitātes

No 11. septembra līdz 26. oktobrim galerijā “Daugava” noritēs mākslinieka Aigara Bikšes personālizstāde “Zvērīga spēle”. Pats autors par izstādi saka šādi: “Domāju, šajā izstādē es aplūkoju cilvēka attiecības ar neizbēgamajām pārmaiņām, kas viņu nemitīgi sagaida. Skulptūrās attēloju totēmiskus dzīvniekus un putnus, kuri nokļuvuši saskarē ar avio bumbām, raķetēm un mīnām. Kaujas iekārtas, manuprāt, simbolizē to pārmaiņu spēku, kas atrodas jebkurā situācijā vai struktūrā jau no to rašanās brīža. Globālajā pasaulē lielvalstis sēž uz ieroču kaudzēm – tās vienā mirklī var iznīcināt visu cilvēci un šo planētu – Zemi. Bruņošanās ir zvērīga spēle”.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Jēkabs Dranda. Keramika”

No 6. septembra līdz 6. oktobrim Rīgas Jūgendstila centra muzejs aicina uz izstādi “Jēkabs Dranda. Keramika”. Mākslinieka darbu izstāde iepazīstina ar jūgendstila laika lietišķās mākslas tradīcijām un to pārmantojamību mūsdienās.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro

Izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”

Foto: publicitātes

No 20. augusta līdz 30. novembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”. Tā iepazīstinās ar Penzas Mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp aizbrauca mācīties Pirmā pasaules kara laikā. Lai gan latviešu jauniešu studijas šajā iestādē notika relatīvi īsu laiku – no 1915. līdz 1917. gadam (daži no Penzas devās prom jau 1916. gadā), Latvijas mākslas vēsturei šis periods ir īpaši svarīgs, jo tajā mācījās jauno mākslinieku paaudze – vēlākie Latvijas modernisma meistari.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz.26

CIK? 0,50-2 eiro

Gitas Šmites personālizstāde

No 5. septembra līdz 5. oktobrim galerijā MuseumLV noritēs mākslinieces Gitas Šmites personālizstāde. Līdzās jaunākajām gleznām, savu vietu atradīs arī senākas. Ir interesanti vērot, kas šajos 25 gados ir noticis un kas mainījies. Gleznās portretētie bērni izauguši. Princeses krēsla vietā nākusi pirts lāviņa, krelles un spīgulīšus nomainījuši puķu vainags vai sirmu matu ērkulis. Skaistās modeles nometušas savas izejamās kleitas un ir vienkārši sievietes - pie tam ne abstraktas, bet pavisam īstas.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

Foto: publicitātes

Līdz 29. septembrim Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”

No 6. jūlija līdz 22. septembrim RIXC Mākslas un zinātnes festivāla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”. Ekspozīcijai izstādes kuratori Jenss Hauzers (Jens Hauser, Vācija / Francija), Rasa Šmite un Raitis Šmits (RIXC, Latvija) izvēlējušies 20 Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”

Foto: publicitātes

No 11. jūlija līdz 29. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”. Ekspozīcija ir veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā. Šie ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības. Trīsdesmit gadu laikā mūsu valstī un sabiedrībā ir notikušas daudzas pārmaiņas, kas loģiski ietekmējušas muzeja attīstību. Tagad Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēlas kompleksi palūkoties uz šo jautājumu kopumu, domājot par muzeja un krājuma nākotnes perspektīvu.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

No 21. jūnijam līdz 22. septembrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu Eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

Foto: publicitātes

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

Foto: publicitātes

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro