Brīvdienas Rīgā: cirka brīnumi, zaļumballe un ilgi gaidītie Rīgas svētki

8. Augusts

Vasara jau tuvojas beigām, bet ir arī labas ziņas – galvaspilsētā atsākas kultūras dzīve, no atvaļinājumiem atgriežas teātru trupas un mūs atkal sagaida Rīgas dzimšanas dienas piesātinātā programma. Tāpēc neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties Bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas  

Izrāde “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”

10. augustā Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma izrāde “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”. Jo ātrāk bērns iemācās skaitīt, jo labāk. Tomēr norvēģu rakstnieka Alfa Preisena pasakā notikumi sākotnēji attīstās pavisam pretēji. Kad mazais kazlēns uzdrīkstas saskaitīt visus, ko sastop savā ceļā, kaimiņi nebūt nepriecājas. Tikai tad, kad sadusmotie zvēri nokļūst liktenīgā situācijā, kļūst skaidrs skaitītprasmes svarīgums. Plkst. 11.00 izrāde būs skatāma krievu valodā, plkst. 14.00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 11 eiro

Spīķeru krāmu tirgus

Foto: publicitātes

10. augustā Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Gladiolu izstāde

No 14. līdz 18. augustam Latvijas Dabas muzejā noritēs gladiolu izstāde. Lielie skaistie ziedi, kurus bieži vien sauc par rudens pirmo vēstnesi, var saglabāt ilgi, ja savlaicīgi no tiem noņem noziedējušos pumpurus. Šogad Latvijas gladiolu selekcionāru un kolekcionāru biedrība izstādē piedāvās vairāk nekā 150 šo ziedu šķirnes.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,80-1,50 eiro

Festivāls “Street Food”

Foto: publicitātes

14. augustā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Sacensības “Riteņvasara”

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

Kultūrtelpas “Strops” pasākumi

Foto: publicitātes

Augustā kultūrtelpa “Strops” aicina ikvienu interesentu uz Bezmaksas pasākumiem – deju vakariem, izglītojošām lekcijām, priekšnesumiem un meistarklasēm, noritēs radošas tikšanās. Visi pasākumi ir bez maksas. Kultūrtelpas sezona noslēdzas 7. septembrī.

KUR? Dažādās Rīgas vietās

CIK? Bezmaksas

Rīgas svētki

16. augustā galvaspilsētā sāksies Rīgas svētki, kas turpināsies trīs dienas un norisināsies visā pilsētas teritorijā. Pilsētniekus sagaida izstādes, lielais pikniks Mežaparkā, koncerti un daudz kas cits. Savukārt Rīgas svētku galvenais vadmotīvs būs mūsu pilsētas leģendas.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Zaļumballe Mežaparkā

Foto: publicitātes

10. augustā Mežaparka Zaļajā teātrī noritēs zaļumballe. Vasarīgu muzikālo noskaņojumu radīs vietējās grupas un izpildītāji Apvedceļš, Lauku muzikanti, Kaspars Antess, Vēja runa un Zaļā Galma kapella.

KUR? Mežaparks

CIK? 3,50-5 eiro

Projekta “Kanisaifa” koncerts

10. augustā “Maģiskajā dārzā” Lucavsalā uzstāsies projekts “Kanisaifa”. Projekts radies pateicoties slavenās etno grupas “Afroambient” sitaminstrumentu spēlētājam Nilam Īlem, kurš paplašinājis gan dalībnieku sastāvu, gan izpildītās mūzikas dažādību un tagad viņš spēlē dažādus citus instrumentus, taču nemainīga ir palikusi viņa mīlestība pret pasaules tautu mūziku.

KUR? Lucavsala

CIK? 7-12 eiro

Ballīte “Das Boot”

Foto: publicitātes

10. augustā DJ Rudd no “Bandmaster” atgriezīsies “Amber Muse”. Viņš spēlēs ballītē “Das Boot” uz kuģa “Vecrīga”. Divtūkstošajos gados DJ Rudd bija rezidents Rīgas galvenajos klubos – “Dizzi House”, “Nautilus”, “Essential” un spēlējis Lietuvā, Igaunijā, Krievijā un Austrijā. “Das Boot” ballītei viņš gatavo īpašu setu ar to gadu dziesmām.

KUR? 11. novembra krastmala 9

CIK? 7-15 eiro

Father John Misty koncerts

13. augustā koncertzālē “Palladium” uzstāsies amerikāņu dziesmu autors, producents, izpildītājs un multiinstrumentālists Father John Misty (īstajā vārdā – Džošua Tilmans). Īpašu uzmanību kritiķi pievērš mūziķa tekstiem, aprakstot viņa dziesmas šādi: “Viņš klejo cauri savām dziesmām kā melanholijas karalis, pastāvīgi cenšoties atrast iespēju notvert savas pārdomas. Viņa ego var atstumt dažus klausītājus, bet tajā pašā laikā tieši tas arī viņa mūziku padara tik burvīgu.”

KUR? Marijas iela 21

CIK? 39 eiro   

Priekšnesums “Brīnuma skartie”

Foto: publicitātes

14. augustā Rīgas cirks aicina uz priekšnesumu – ekskursiju “Brīnuma skartie”, kurā pastāstīs par māksliniekiem un notikumiem 130 gadus ilgajā cirka vēsturē. Tāpat skatītāji varēs ieskatīties aiz priekškara, kur arī dzimst brīnumi. Priekšnesums noritēs audiogida pavadībā. Izrādes autori – teātra trupa “Kvadrifrons” sadarbībā ar Rīgas cirku. Ieeja no 14. gadu vecuma.

KUR? Merķeļa iela 4 (ieeja no A. Kalniņa ielas)

CIK? 16,20-18 eiro

3.Ar otro pusīti

Balle Mazajā ģildē

10. augustā Mazajā ģildē noritēs balle ar deju orķestra un viesmākslinieka piedalīšanos. Šoreiz deju cienītājiem spēlēs “Mazās Ģildes Trio”.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? 10 eiro  

Brančs ar izbraucienu ar kuģi

Foto: publicitātes

11. augustā kuģis – restorāns “Rīgas Pērle” aicina uz vēlajām brokastīm ar izbraucienu ar kuģīti. Programmā – ne tikai ēdiens un dzēriens, bet arī mūzika, kā arī īpašas izklaides bērniem ar animatoru.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 10-25 eiro

Džeza koncerts Vecrīgā

15. augustā skvērā pie Mazās ģildes noritēs vasaras džeza koncertu sērijas brīvdabas koncerts. Koncertos, kuri katru nedēļu noritēs ceturtdienās, piedalīsies gan jauni, gan jau atpazīstami Latvijas mūziķi. Repertuārā – džeza klasika un mūsdienu džezs.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas

Brīvdabas kino seanss

Foto: publicitātes

16. augustā kultūras centrs “Autentika” un projekts “Kino kults” aicina uz vasaras brīvdabas kino seansiem, kas noritēs līdz pat augusta beigām. Šoreiz skatītājiem būs iespēja redzēt Terija Gilama kulta filmu “Fear and Loathing in Las Vegas” (1998).

KUR? Bruņinieku iela 2

CIK? Bezmaksas  

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Bernardas Albas nams”

10. augustā uz Dailes teātra skatuves noritēs Liepājas teātra viesizrāde “Bernardas Albas nams”, kas radīta, balstoties uz Federiko Garsijas Lorka lugu. Tas ir stāsts par sievietēm vīriešu pasaulē. Pēc vīra nāves Bernardas Albas namā tiek pasludinātas sēras. Viņas meitas ir pakļautas mātes noteiktajiem likumiem, kontrolei un dzelžainajai kārtībai. Kad vecākai meitai tiek dota iespēja saderināties, Bernardas nama pamati sāk šķobīties – tos šķoba gan māsu savstarpējās nesaskaņas, gan mīlestība pret māsas līgavaini, kas mostas vairākās no viņām.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 12-28 eiro

Izrāde “Venēra kažokādā”

Foto: publicitātes

15. augustā uz Rīgas Jaunā teātra skatuves būs skatāma Valmieras drāmas teātra viesizrāde “Venēra kažokādā”. Izrāde, kas veidota, balstoties uz Deivida Aivsa lugu, stāsta par režisoru, kurš iestudē izrādi pēc Zahera-Mahoza stāsta “Venēra kažokādā” motīviem, taču nespēj atrast aktrisi galvenajai lomai. Līdz brīdim, kad uz noklausīšanos ierodas vulgārā un skaļā Vanda Žurdēna…

KUR? Miera iela 58a

CIK? 14-18 eiro

Izrāde “Taņas dzimšanas diena”

15. augustā Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Taņas dzimšanas diena”. Darba pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20. gadsimtā, kas apkopotas Gētes institūta Rīgā, Ģertrūdes ielas teātra un citu partneru kopīgi veidotā projekta “Tavas atmiņas Latvijas nākotnei” ietvaros. Kad liela ģimene sapulcējas, klātesošie neviļus sāk atminēties dažādus gan labi zināmus, gan rūpīgi slēptus un nereti pretrunīgus notikumus dzimtas vēsturē, un risināt sarunas ne tikai par pagātni, bet arī par nākotni un sabiedrību, kurā dzīvojam. Izrāde latviešu valodā, epizodiski skan krievu un vācu valoda

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Garīgās mūzikas festivāla atklāšana

Foto: publicitātes

10. augustā Sv. Jāņa baznīcā noritēs garīgās mūzikas festivāla atklāšanas koncerts. Koncertā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, grupa “DaGamba” un stīgu kvartets. Programmā – komponistu Valta Pūces, Līgas Celmas-Kursietes un Vītauta Miškina darbu pirmatskaņojumi.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

Koncerts “Bahs, Vāgners, Vasks”

13. augustā Rīgas Domā uzstāsies orķestris “Rīga”. Tāpat koncertā piedalīsies ērģelnieks Aigars Reinis. Programmā – Baha, Vāgnera un Vaska skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 5-20 eiro

Baleta uzvedums „Pērs Gints”

Foto: publicitātes

15. augustā Latvijas Nacionālajā operā – balets „Pērs Gints”. Sižeta pamatā ir slavenā Henrika Ibsena drāma: dēkainis un laimes meklētājs Pērs Gints pēc daudziem piedzīvojumiem tālās pasaules malās kā vecs vīrs atgriežas mājās, kur viņu vienmēr gaidījusi uzticīgā Solveiga. Vai mīlestība kļūs par Pēra Ginta pēdējo pavērumu? Starptautiski atzītais slovēņu horeogrāfs Edvards Klugs savā neoklasiskajā baletā apvienojis pašironiju, absurdu un sirreālismu ar Edvarda Grīga valdzinošo melodiju poētiskajiem sapņiem.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro   

Olgas Pjatigorskas koncerts “Ave Maria”

15. augustā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

Opera “Karmena”

Foto: publicitātes

16. augustā Latvijas Nacionālajā operā – opera “Karmena” ar Žorža Bizē mūziku, režisore – Marija Eva Sinjerola. Režisores mūsdienu versijā Karmenas stāsts norisinās priekšpilsētā, lielpilsētas nomalē: bērni, kas spēlējās pagalmos un provocē policiju, narkotiku tirgoņu savstarpējās izrēķināšanās, ielu mākslinieki un dejotāji, kas tiecas izpaust sevi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 6-45 eiro

“The German Folk & Gospel Choir” un kora “Fēnikss” koncerts

16. augustā VEF Kultūras pilī noritēs “The German Folk & Gospel Choir” (Vācija) un VEF Kultūras pils jauktā kora “Fēnikss” koncerts. Programmā – gospeļu dziesmas un tautasdziesmas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 10. līdz 16. augustam (izņemot 11. augustu) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Līvas Arnavas izstāde

Foto: publicitātes

No 8. augusta līdz 15. septembrim peldošā galerija “Noass” aicina uz mākslinieces Līvas Arnavas izstādi. Ekspozīcija sastāv no multimediju objektiem, kas veltīti cilvēka uztverei un tam, kā saistīta redze un domāšana.

KUR? AB dambis 2

CIK? Bezmaksas

Eimandas Zeinas kolekcijas izstāde

No 26. jūlija līdz 25. augustam izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā būs apskatāms Haneles Zanes Putniņas un Amandas Ziemeles kopprojekts “Eimandas Zeinas kolekcijas izstāde”. Izstāde pievēršas kolekcijas veidošanās procesam un kolekciju izstādēm kā vienam no iespējamajiem izstāžu formātiem. Eimanda Zeina ir abu autoru radīts tēls.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1-1,50 евро

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

Foto: publicitātes

Līdz 10. augustam Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro  

Izstāde “Zvaigžņotā biļete”

No 12. jūlija līdz 12. augustam Latvijas Mākslinieku savienības galerijā būs apskatāma porcelāna mākslinieces, tēlnieces Gaļinas Duļkinas (Krievija) darbu izstāde. Izmantojot sarežģītu tehnoloģiju, kas pēdējo 300 gadu laikā praktiski nav mainījusies, Gaļina Duļkina rada darbus savā darbnīcā, kur veic veidošanas, glazēšanas, apgleznošanas, apdedzināšanas, apzeltīšanas, un citus nepieciešamos procesus. Visums, rokmūzika un cirks pašlaik ir mākslinieces galvenie radošie temati.

KUR? 11. novembra krastmala 35

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”

Foto: publicitātes

No 20. jūlija līdz 15. septembrim Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”. Ekspozīcijā apskatāmas vairāk nekā 150 ikonas, kuras savācis un restaurējis igauņu mākslinieks un kolekcionārs Nikolajs Kormašovs, kuram dzīves laikā izdevies savākt apjomīgu 15.–20. gadsimta krievu ikonu kolekciju.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-3,50 eiro

Mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”

No 6. jūlija līdz 22. septembrim RIXC Mākslas un zinātnes festivāla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”. Ekspozīcijai izstādes kuratori Jenss Hauzers (Jens Hauser, Vācija / Francija), Rasa Šmite un Raitis Šmits (RIXC, Latvija) izvēlējušies 20 Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”

Foto: publicitātes

No 11. jūlija līdz 29. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”. Ekspozīcija ir veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā. Šie ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības. Trīsdesmit gadu laikā mūsu valstī un sabiedrībā ir notikušas daudzas pārmaiņas, kas loģiski ietekmējušas muzeja attīstību. Tagad Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēlas kompleksi palūkoties uz šo jautājumu kopumu, domājot par muzeja un krājuma nākotnes perspektīvu.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Hildas Vīkas gleznu un zīmējumu izstāde

No 15. jūnija līdz 25. augustam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Hildas Vīkas (1897–1963) gleznu un zīmējumu izstāde. Mākslinieces radošais mantojums ir visai plašs: filigrāni izstrādātie melnbaltie zīmējumi un smalkie, daudzkrāsainie akvareļi, īpatnēji stilizētie ainavu, portretu un aktu gleznojumi. Viņa rakstīja arī dzejoļus, stāstus un romānus, kurus pati ilustrēja.

KUR? J. Rozentāla 1

CIK? 1,50-6 eiro

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

Foto: publicitātes

No 21. jūnijam līdz 22. septembrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

Izstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”

No 7.  jūnija līdz 25. augustam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma vērienīga starptautiski atzītā igauņu mākslinieka Kaido Oles personālizstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”. Ole ir viens no nozīmīgākajiem un spilgtākajiem Baltijas mūsdienu mākslas pārstāvjiem. Pēc Tallinas Mākslas akadēmijas Glezniecības un dizaina nodaļas absolvēšana sarīkojis vairāk nekā 40 personālizstādes un piedalījies daudzās grupu izstādēs muzejos un galerijās dažādās pasaules valstīs. Pārstāvējis Igauniju 50. Venēcijas mākslas biennālē.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-4 eiro  

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

Foto: publicitātes

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

Foto: publicitātes

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”

No 14. jūnija līdz 10. septembrim galerijā “Putti” būs apskatāma starptautiska mūsdienīgu un konceptuālu rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”. Īpašs akcents tiek likts uz krāsu. Mūsdienu rotu mākslinieki un dizaineri veiksmīgi spēlējas ne tikai ar materiāliem, bet arī ar krāsām, prasmīgi izmantojot tās savās rotu kolekcijās.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Īrisi” Rīgas jūgendstila centra muzejā

Foto: publicitātes

No 24. maija līdz 1. septembrim Rīgas jūgendstila centra muzejs aicina uz īrisu izstādi. Izstādes par ziediem muzejā jau ir kļuvušas par tradīciju, šogad ekspozīcijā apskatāmi XX gadsimta sākuma dekoratīvās mākslas darbi un priekšmeti, kuros izmantota īrisu tematika.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro