Brīvdienas Rīgā: dāmas krinolīnos, muzikālie dzīvnieki un Modes nedēļa

25. Oktobris, 2019

Ja jums vēl nav plānu gaidāmajai nedēļas nogalei, tad noteikti ieskatieties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde “Trīs labas lietas”

Foto: publicitātes

26. oktobrī Reformātu baznīcā noritēs zīmējumu teātra izrāde “Trīs labas lietas”. Sākumā skatītājus sagaidīs tīra telpa, kuru pēc tam piepildīs stāsti, tēli un mūzika, kas atdzīvinās pasaku. Mazos skatītājus aicina ne tikai skatīties, bet arī pašiem piedalīties izrādes veidošanā, zīmējot savus varoņus.

KUR? Mārstaļu iela 10

CIK? 9-27 eiro

Teātra izrāde “Kā kļūt par varoni?”

26. oktobrī bērnus un viņu vecākus aicina uz izrādi “Kā kļūt par varoni?”. Mazajiem trušiem ir apnicis baidīties un drebēt kā apšu lapām. Viņi ir nolēmuši kļūt par varoņiem. Bet kā to izdarīt? Un vai viegli par tādu kļūt? Pasākums paredzēts pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.

KUR? Duntes iela 19a

CIK? 10 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Koncerts “Rudens mazā Eiropiāde”

26. oktobrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs koncerts “Rudens mazā Eiropiāde”, kurā piedalīsies mūzikas un deju kolektīvi. Koncertā tiks piedāvāta programma, ar kuru Latvija tiks pārstāvēta ikgadējā Eiropiādē – kultūras un mākslas festivālā, kas dažādās Eiropas pilsētās notiek jau kopš 1964. gada.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Mājdzīvnieku izstāde “ZooExpo 2019”

Foto: publicitātes

26.-27. oktobrī izstāžu centrā “Ķīpsala” noritēs Starptautiskā dzīvnieku izstāde “ZooExpo”. Izstādē būs apskatāma plaša mājdzīvnieku un eksotisko dzīvnieku ekspozīcija. Izklaides pasākumu programmā – uzstāšanās un šovi, kā arī viss nepieciešamais dzīvniekiem – barība, veterinārārsti, aksesuāri, aprūpes līdzekļi, speciālistu konsultācijas. Bērniem – piepūšamās atrakcijas bez papildu maksas.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 3,50 – 6 eiro

Izrāde “Vafeļu sirdis”

27. oktobrī galerijā “Istaba” būs skatāma izrāde “Vafeļu sirdis”, kas veidota pēc norvēģu bērnu autores Marijas Parras tāda paša nosaukuma darba motīviem. Izrāde stāsta par meitenes Lēnes un zēna Trilles draudzību un viņu neticamajiem, reizēm pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? Kr. Barona iela 31a

CIK? 7-21 eiro  

Izrāde „Putnu opera”

Foto: publicitātes

27. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs bērnu uzveduma „Putnu opera” izrāde. Labais doktors Dūlitls un viņa draugi vienmēr gatavi steigties palīgā tiem, kurus piemeklējusi kāda ķibele. Krāšņie putni un atjautīgie dzīvnieciņi ne mirkli nezaudē dūšu: viņi atrod noslēpumaini pazudušo kanārijputniņu, veikli nodzēš ugunsgrēku un pat iestudē panākumiem bagātu operu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50 – 30 eiro  

Zinātniskais šovs “Helovīna laboratorija”

27. oktobrī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris “Laboratorium.lv” parādīs aizraujošu šovu “Helovīna laboratorija”. Jaunais priekšnesums iepazīstinās bērnus ar jautriem un nedaudz biedējošiem eksperimentiem. Šovs sastāvēs no stundu gara priekšnesuma, pēc kura dalībnieki varēs patstāvīgi izmēģināt aizraujošos eksperimentus.

KUR? Stabu iela 18c

CIK? 10 eiro

Priekšnesums “Toto kaķu pilsētā”

Foto: publicitātes

29. oktobrī Rīgas skolēnu pilī noritēs bērnu teātra “Zīļuks” izrāde “Toto kaķu pilsētā”. Tā ir pasaka par noslēpumainu pazemes pilsētu, kurā mitinās kaķi. Bet aiz metaforiskajiem tēliem un dzīvnieku iezīmēm ir viegli atpazīt cilvēkus.

KUR? Kr. Barona iela 99

CIK? 3 eiro

Izstāde “Ķirbji un citas lielas ogas”

Līdz 27. oktobrim Latvijas Dabas muzejā noritēs izstāde “Ķirbji un citas lielas ogas”. Izstādes apmeklētāji varēs ne tikai apskatīt dažādus Latvijā augošus ķirbjus, bet arī saņemt speciālistu konsultācijas un uzzināt veselīgu ēdienu receptes.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 1-3 eiro

2.Ar draugiem

Rīgas starptautiskais kino festivāls

Foto: publicitātes

17. oktobrī galvaspilsētā tiks atklāt Rīgas starptautiskais kino festivāls, kas norisināsies līdz 27. oktobrim. Festivālā šogad tiks demonstrēti vairāki desmiti mākslas, dokumentālo un īsmetrāžas filmu no visas pasaules. Bez plašas filmu programmas festivāls piedāvās arī izglītojošus un izklaidējošus pasākumus. Kino seansi un pasākumi noritēs kinoteātros “Splendid Palace”, “KSuns”, “Kino Bize” un Kaņepes kultūras centrā.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 5-150 eiro

Ģitārista Rūzvelta Koljēra koncerts

26. oktobrī Latvijas Radio pirmajā studijā koncertu sērijas “Art of Riga Jazz” ietvaros uzstāsies amerikāņu ģitārists Rūzvelts Koljērs, kurš darbojas blūza un fanka žanros. Karjeru viņš uzsācis grupā “The Lee Boys”, kurā spēlējuši viņa tēvoči un brālēni. Strauji attīstot savu talantu un stilu, viņš ātri vien kļuvis slavens. Sadarbojies ar tādām grupām kā “The Allman Brothers”, “The Funky Meters”, “Los Lobos”, “Galactic”, “Medeski Martin & Wood”, un daudzām citām.

KUR? Doma laukums 8

CIK? 30 eiro

Grupas “Elektroforez” koncerts

Foto: publicitātes

26. oktobrī uz kluba “Depo” skatuves uzstāsies krievu sintpopa grupa “Elektroforez”. Visiem kolektīva dalībniekiem, neskatoties uz “nenopietno” žanru, ir akadēmiskā mūzikas izglītība un viņi vairākkārt uzvarējuši konkursos. Pirms vairākiem gadiem viņi izpelnījušies slavu rietumos, kad amerikāņu grupa “Xiu Xiu” izveidoja remiksu vienai no grupas dziesmām.

KUR? Vaļņu iela 32-30

CIK? 8-22 eiro

Piedzīvojumu klasikas kino cikls

29. oktobrī kinoteātris “Splendid Palace” aicina uz pirmo “road movie” žanra kino lektoriju cikla seansu. Pirmā no desmit labākajām filmām, kuras izvēlējušies eksperti, būs franču filma “Trakais Pjero” (1965).

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 6-8 eiro

Stāvizrāžu vakars “English Comedy Night”

Foto: publicitātes

29. oktobrī Kaņepes kultūras centrā noritēs cikla “English Comedy Night” pasākums. Šoreiz viesos būs britu komiķe Ferna Bredija, kura piedāvās savu jauno programmu “Vara un haoss”, kurā iekļauti asprātīgi novērojumi par feminismu, seksualitāti, “Brexit” un varu.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 10 eiro

Rīgas Modes nedēļa

No 29. oktobra līdz 2. novembrim Hanzas peronā noritēs ikgadējā Rīgas Modes nedēļa, kuras ietvaros būs apskatāmas aktuālākās Latvijas dizaineru un ārvalstu viesu kolekcijas, kā arī būs iespēja iegādāties viņu radītos apģērbus un aksesuārus.

KUR? Hanzas iela 16a https://rfw.lv/lv

Gruzijas Nacionālā baleta koncerts

Foto: publicitātes

30. oktobrī Kongresu namā uzstāsies Gruzijas Nacionālais balets “Suhišvili”. Tas ir elpu aizraujošs kolektīvs ar senu tehniku, folkloras motīviem un ugunīgu mūziku. Simts dejotāju, 2,5 tūkstoši kostīmu un orķestris, kas spēlē nacionālos instrumentus.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 25-70 eiro

Izrāde – improvizācija “Divas mācās vēsturi”

31. oktobrī “Cafe Film Noir” Anete Bendika un Elīna Geida rādīs izrādi – improvizāciju “Divas mācās vēsturi”. Dueta improvizācijas pamatā būs saruna par vēsturi.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 8 eiro

Jaunās mūzikas festivāls “Arēna”

Foto: publicitātes

No 19. oktobra līdz 2. novembrim Rīgā noritēs ikgadējais jaunās mūzikas festivāls “Arēna”, kas iepazīstinās Latvijas iedzīvotājus ar aktuālākajiem jaunumiem dažādos pasaules mūzikas žanros – no akadēmiskās līdz deju mūzikai.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 7-17 eiro

Festivāls “Bildes”

No 21. oktobra līdz 16. novembrim Rīgā noritēs ikgadējais festivāls “Bildes”. Tradicionāli festivāla ietvaros norit blūza mākslinieku, mūziķu un viņu bērnu, jauno grupu un veterānu koncerti. 

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 6-20 eiro

3.Ar otro pusīti

Komēdija „Padomi precētiem pāriem”

Foto: publicitātes

26. 26. oktobrī teātra klubā Austrumu Robeža būs skatāma komēdija „Padomi precētiem pāriem”, pēc itāļu dramaturga lugas Dario Fo „Pēdējais brīvais pāris” motīviem. Vai laulība var pastāvēt „brīvajās” attiecībās? Un vai šādas attiecības „izārstē” ilgus gadus precēta pāra ģimenes krīzi? Un, ja tas viss notiek realitātes šova formātā?

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

 “VEF Jazz Club” sērijas koncerts

17. oktobrī džeza cienītājus aicina uz VEF Kultūras pili, kur džeza koncertu sērijas “VEF Jazz Club” ietvaros uzstāsies vokāliste Jolanta Gulbe Paškeviča. Dziedātājas jaunajā programmā “Calling You” iekļautas 60.-80. gadu populārās kompozīcijas. Kopā ar Jolantu spēlēs saksofonists Deniss Paškevičs, amerikāņu ģitārists Nefs Irizarī, zviedru basģitārists Rikards Malmstens un vadošie Latvijas džeza mūziķi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 7-15 eiro

Izrāde “Mīlestības vēstules”

Foto: publicitātes

30. oktobrī uz Kultūras pils “Ziemeļblāzma” skatuves latviešu kino un teātra zvaigzne Mirdza Martinsone un viņas kolēģis Juris Kalniņš skatītājiem piedāvās izrādi “Mīlestības vēstules” – par jaunības jūtām, kuras nepagaist no atmiņas.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 10-18 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Trīs vīri kūrortā”

27. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī – pasaka pieaugušajiem „Trīs vīri kūrortā”, kas veidota pēc Ērika Kestnera lugas. Fricim, iesācējam reklāmas jomā, kas uzvar konkursā un nokļūst Alpu kūrortā, veicas - viņš neparastā situācijā iepazīstas ne tikai ar savu nākamo darba devēju, bet arī nākamo sievu.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 5- 15 eiro

Izrāde “Āda”

Foto: publicitātes

27. oktobrī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Āda”, kas ir stāsts par Ādamu un Ievu, kuri dzīvo mūsdienu Rīgā. Viņu mīlestības meklējumus pilsētas, naudas un slavas kārdinājumu džungļos izspēlē aktieri Ivars Krasts un Anta Aizupe. Dzejnieces un dramaturģes Ingas Gailes oriģināllugas pirmiestudējums Andreja Jarovoja režijā.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? No 9 eiro

Izrāde “Kliedzēji”

29. oktobrī VEF Kultūras pilī būs skatāma Daugavpils teātra izrāde “Kliedzēji”. Izrāde radīta pēc Jāņa Klīdzēja romāna “Sniegi” motīviem un stāsta par zemnieku Eduku, kurš uzzina, ka viņam atlicis dzīvot vien 6 mēneši. Viņš atsakās doties ārstēties un rod mierinājumu sarunās ar aklo meiteni Tāsīti. Reiz viņi satiek kāzu muzikantu - klejotāju Ruduku, un Eduks piedāvā viņam pajumti. Tā sākas šo trīs dvēseļu neparastais stāsts.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15 eiro

Komēdija “Neiespējamā misija”

Foto: publicitātes

29. oktobrī Dailes teātris piedāvā komēdiju “Neiespējamā misija”, kas veidota pēc britu dramaturga Reja Kūnija lugas “Pārāk precējies taksists” motīviem . Galvenais varonis Džons Smits ir precējies ar divām sievietēm uzreiz – Mēriju un Barbaru, kuras dzīvo netālu viena no otras. Džonam ir ļoti precīzi izplānots grafiks, kā sadzīvot ar abām, neraisot aizdomas. Taču, kad Džons Smits iekuļas kautiņā, kurā saņem triecienu pa galvu un pamostas slimnīcā, viņa pasaule sāk brukt. Akurātajam grafikam izjūkot, Smits bezpalīdzīgi sapinas pūliņos izskaidrot situāciju abām sievām. Melu lavīna kļūst arvien lielāka, identitātes dubultojas, un, lai visu sarežģītu vēl vairāk, lietas izmeklēšanā iesaistās policisti.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Balets „Korsārs”

26. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā tiks izrādīts „Korsārs” ar Ādolfa Adāna mūziku – tas ir klasisks balets, kura sižets ņēmts no Lorda Bairona poēmas, kas sarakstīta 1814. gadā. Izrāde stāsta par karstasinīgu pirātu Konrādu, kurš iemīlējies skaistajā Medorā. Kad Konrāds un viņa biedri atbrīvo Medoru no verdzības un aizved viņu slepeno mītni, sākas īstie piedzīvojumi...

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Koncerts “Mūzika sveču gaismā”

Foto: publicitātes

26. oktobrī Sv. Jāņa baznīcā noritēs koncerts sveču gaismā. Noslēpumainajā krēslā izskanēs slavenas ārijas no Pučīni, Verdi un Doniceti operām, kā arī ērģeļmūzikas un ģitāras šedevri soprāna Jūlijas Vasiļjevas, ērģelnieces Jeļenas Privalovas un ģitārista Vladimira Kudrina izpildījumā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 5-20 eiro

Opera “Karmelīšu dialogi”

30. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma Fransisa Pulenka opera “Karmelīšu dialogi”. Opera stāsta par sešpadsmit karmelīšu mūķenēm, kas notiesātas Lielās franču revolūcijas laikā. Galvenā varone ir novice Blānša - trausla, nobijusies pusaugu meitene, kurai lemts cieši ielūkoties biedējošās, bezcerīgās pasaules acīs un meklēt izeju no pašas baiļu radītajām lamatām.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

“Latviešu mūzikas dienu” koncertu sērija

Foto: publicitātes

No 16. līdz 29. oktobrim Rīgas Domā noritēs “Latviešu mūzikas dienu” koncertu sērija. Priekšnesumu ietvaros būs iespējams dzirdēt slavenus Latvijas mūziķus un solistus, piemēram, Valsts Akadēmisko kori “Latvija”, vokālo grupu “Ars Antiqua Riga”, Ievu Paršu un Lauru Grecku, Kristīni Adamaiti un Aigaru Reini, un citus. Ieplānoti vairāki latviešu komponistu darbu pirmatskaņojumi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Balets „Žizele”

31. oktobrī Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē tiks izrādīts baleta uzvedums „Žizele”. Ādolfa Adāna balets, kuru uzvedis Aivars Leimanis, ir pirmais lielais romantisma laikmeta balets un viens no retajiem šī laikmeta baletiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Uz idilliska ciemata fona risinās stāsts par naivas meitenes apgānīto mīlestību, ārprātu un dzīvi pēc nāves briesmīgā un brīnišķīgā pasaulē, kur dominē villas – atriebīgi maldinātu sieviešu rēgi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Pianista Antona Rosputjko koncerts

Foto: publicitātes

31. oktobrī Mazajā ģildē noritēs pianista Antona Rosputjko solo koncerts. Antons ir dzimis Jūrmalā un uzsācis mācības Jūrmalas mūzikas skolā. 11 gadu vecumā Antons pirmo reizi uzstājies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, 16 gadu vecumā – uzņemts dramatisko mākslu universitātē „Mozarteum” Zalcburgā, Austrijas pilsētā, kurā muzikālās tradīcijas tiek rūpīgi saglabātas. Tagad, pēc universitātes pabeigšanu ar izcilību, Antons Rosputjko turpina pilnveidot savu meistarību Itālijā. Programmā tiks atskaņota mūzika no eiropeiskā un krievu romantisma komponistiem: J. Brāmss, F. Šopēns, S. Rahmaņinovs, N. Metners.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 15-25 eiro

Operete “Jautrā atraitne”

31. oktobrī VEF Kultūras pilī noritēs operetes „Jautrā atraitne” izrāde. Šis ir stāsts par bagāto un jauno atraitni Hannu un vēstniecības atašeju Danilo, viņu savstarpējo mīlestību un šķēršļiem, kas rodas viņu ceļā uz laimi. Francis Lehārs ir sarakstījis daudz izrāžu, taču pasaules slavu viņam atnesusi tieši „Jautrā atraitne”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-32 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 26. oktobra līdz 1. novembrim (izņemot 27. oktobri) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija “Spoku nakts”

Foto: publicitātes

31. oktobrī rīdzinieki tiek aicināti uz ekskursiju “Spoku nakts”. Ekskursijas dalībnieki uzzinās leģendas par Zviedru vārdiem, dzirdēs par to, no kurienes ir cēlušies spoki, kāpēc sienās iemūrēja cilvēkus, kā arī redzēs XVI gadsimta pagrabus, kuros reiz atradies pilsētas cietums, un piedalīsies Rīgas balzama degustācijās (par atsevišķu samaksu). Ekskursija norit latviešu valodā.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie Sv. Pētera baznīcas galvenās ieejas

CIK? 19,99 eiro

Izstāde “Brīnumi no papīra”

No 19. oktobra līdz 13. janvārim Etnomuzejā “Cepures Pasaule” noritēs izstāde, kurā būs apskatāmi unikālas papīra rotaļlietas un citi priekšmeti no dažādiem vēstures periodiem – izstāde radīta no leļļu meistares, kolekcionāres un mākslinieces Tamāras Čudnovskas kolekcijā esošajiem priekšmetiem. Ekspozīcijā būs apskatāmas lelles, teātri, mājiņas, transportlīdzekļi, rotaļlietas, grāmatas, atklātnītes, kā arī priekšmeti ar Ziemassvētku tematiku no papīra un kartona. Daļa kolekcijas ir oriģināli priekšmeti, kas izdzīvojuši līdz mūsdienām. Otra daļa ir mūsdienu reprodukcijas un seno papīra rotaļlietu kopijas, kas sagatavotas izstādei par godu.

KUR? Vīlandes iela 7

CIK? 3-4 eiro

Izstāde “Aleksandra Beļcova. Glezniecība. Grafika. Darbnīcas “Baltars” porcelāns”

Foto: publicitātes

No 12. oktobra līdz 12. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma izstāde “Aleksandra Beļcova (1892–1981). Aleksandra Beļcova nebija tikai gleznotāja – viņa bija ilustratore, grafikas un porcelāna māksliniece. Ekspozīcijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks parādīti Aleksandras Beļcovas darbi no vairāku muzeju krājumiem un privātkolekcijām. Šī būs pirmā tik liela mēroga izstāde par godu māksliniecei, kas aptvers jau uzskaitīto – glezniecību, grafiku un “Baltars” porcelānu.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska glezniecība”

No 5. oktobra līdz 5. janvārim muzejā “Rīgas birža” būs skatāma izcilā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska daiļradei veltīta izstāde “Gaismas metafizika”. Armēņu izcelsmes mākslinieks Ivans Aivazovskis ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies arī līdz mūsdienām, par ko liecina neskaitāmās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs. Izstādei atlasīti ap 30 darbu dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Pirmo reizi kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) glezniecības darbiem eksponētas mākslinieka gleznas no Ukrainas un Igaunijas muzeju krājumiem, kā arī no privātkolekcijām.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Mareunrol’s. Paplašinātā realitāte”

Foto: publicitātes

No 10. oktobra līdz 8. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta Mareunrol’s (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde. Tas ir Latvijā vēl nebijis starpdisciplinārs notikums, kas apliecina modes mākslas radošo potenciālu, atklājot tās patieso universālo dabu, kad lietas, materiāli un idejas spēj pastāvēt ārpus laika. Apmeklētājs aicināts iepazīt modi nevis kā sezonālu untumu, bet nopietnu, daudznozīmīgu 21. gadsimta mākslas un dizaina formu, kas paplašina realitātes robežas. Sadarbībā ar fotogrāfiem un citu mākslas veidu pārstāvjiem izstādē tiks eksponēti konceptuāli darbi (fotogrāfijas, īsmetrāžas filmas, skulptūru elementi, instalācijas). Tāpat tiks izveidota kopīga izstādes audioinstalācija, kas kalpos kā vēl viens izpausmes līdzeklis.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Starptautiskais multimediju projekts “Sāls pieskāriens”

No 24. septembra līdz 26. oktobrim galerijā “MuseumLV” noritēs projekts, kurā piedalīsies mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Izstāde apvieno autorus, kuri strādā dažādās mākslas tehnikās un veidos: fotogrāfijā, glezniecībā, grafikā, instalācijās un performancēs. Projekta dalībnieki izmanto sievietes tēla atainojumu un tas ir mākslinieku dialogs ar melnbaltā foto pasauli

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Academia”

Foto: publicitātes

No 20. septembra līdz 17. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstāde “Academia”. Izstādē plānots pārnest Latvijas Mākslas akadēmijas vietas, atmosfēras un laika garu, veidojot ekspozīciju, kas būtu “dzīvā vēsture”. LMA studenti un mācību spēki piedalīsies izstādē katrs ar savu redzējumu par konkrēto nodaļu, kuru viņi pārstāv. Projekta virsuzdevums ir parādīt mūsu jaunās paaudzes darbības tiešo saikni ar globālajiem procesiem starptautiskajā mākslas kopainā.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 7. septembra līdz 24. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma starpdisciplināra izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”. Izstāde caur Latvijai nozīmīgas dzimtas – Grosvaldu ģimenes – stāstu iepazīstina auditoriju gan ar ievērojamās rīdzinieku ģimenes likteni, gan ar svarīgām epizodēm Latvijas valsts vēsturē gadsimta garumā.

KUR? Jaņa Rozentāla laukums 1

CIK? 3-6 eiro

Izstāde “Zvērīga spēle”

Foto: publicitātes

No 11. septembra līdz 26. oktobrim galerijā “Daugava” noritēs mākslinieka Aigara Bikšes personālizstāde “Zvērīga spēle”. Pats autors par izstādi saka šādi: “Domāju, šajā izstādē es aplūkoju cilvēka attiecības ar neizbēgamajām pārmaiņām, kas viņu nemitīgi sagaida. Skulptūrās attēloju totēmiskus dzīvniekus un putnus, kuri nokļuvuši saskarē ar avio bumbām, raķetēm un mīnām. Kaujas iekārtas, manuprāt, simbolizē to pārmaiņu spēku, kas atrodas jebkurā situācijā vai struktūrā jau no to rašanās brīža. Globālajā pasaulē lielvalstis sēž uz ieroču kaudzēm – tās vienā mirklī var iznīcināt visu cilvēci un šo planētu – Zemi. Bruņošanās ir zvērīga spēle”.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”

No 20. augusta līdz 30. novembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”. Tā iepazīstinās ar Penzas Mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp aizbrauca mācīties Pirmā pasaules kara laikā. Lai gan latviešu jauniešu studijas šajā iestādē notika relatīvi īsu laiku – no 1915. līdz 1917. gadam (daži no Penzas devās prom jau 1916. gadā), Latvijas mākslas vēsturei šis periods ir īpaši svarīgs, jo tajā mācījās jauno mākslinieku paaudze – vēlākie Latvijas modernisma meistari.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz.26

CIK? 0,50-2 eiro

Jura Jurjāna izstāde “Mīlestības vēstījums”

Foto: publicitātes

No 11. oktobra līdz 13. novembrim galerijā “MuseumLV” noritēs mākslinieka Jura Jurjāna personālizstāde “Mīlestības vēstījums”. Mākslinieks apmeklētājiem piedāvā vēl neizrādītus darbus un jau pazīstamas gleznas jaunā kontekstā. Jurjāns ir estēts dzīvē un mākslā un dod citu jēgu ikdienišķām lietām, paceļot tās sakrālā līmenī.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Rotu izstāde “Mīlestība un kompetence”

Foto: publicitātes

No 25. oktobra līdz 19. novembrim galerijā “Putti” apskatāma divu Somijas rotu mākslinieku - Chao-Hsein Kuo un Eero Hintsanen – izstāde. Ekspozīcijā iekļautie darbi atspoguļo Somijas dabas skaistumu. Rotas radītas, izmantojot dārgmetālus un dārgakmeņus, balstoties uz juveliermākslas tradicionālajām zināšanām un tās visas ir rūpīgs roku darbs.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Multimediju instalācija “77 miljoni gleznu”

No 31. oktobra “Rīgas mākslas telpā” būs iespēja redzēt leģendārā britu mūziķa, producenta un multimediju mākslinieka Braiena Īno audiovizuālo instalāciju “77 miljoni gleznu”. Tas ir digitālais mākslas darbs, kas radīts pirms vairākiem gadiem un tas turpina attīstīties pats ar mākslinieka radīta algoritma palīdzību un laiku pa laikam šis darbs vēl aizvien pārsteidz savu radītāju. Gaismas spēles un skaņa bez mākslinieka iejaukšanās ir Braiena Īno dzīves sapņa piepildījums.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “Izmisuma apoloģija. Epigrāfs”

Foto: publicitātes

No 10. oktobra līdz 30. novembrim galerijā “RIXC” turpinās izstāde “Izmisuma apoloģija. Epigrāfs”. Mākslinieki Artūrs Punte un Jēkabs Voļatovskis piedāvā objektu sēriju, kas veltīta cilvēka dabiskiem uztveres ierobežojumiem, kalpo kā metofora vispārīgai cilvēka dzīves ierobežotībai un pesimistiskām, bet stoiciskām pārdomām par to.

KUR? Lenču iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Dāma krinolīnā”

No 25. oktobra līdz 19. aprīlim Rīgas Modes muzejā būs apskatāma izstāde “Dāma krinolīnā”. Izstādē apskatāmi krāšņi 19. gadsimta vidus tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, kas ataino turīgas tā laika sievietes garderobi, sekojot dienas gaitai un tās dažādajām norisēm – no brīža, kad viņa sapošas pēc pamošanās, līdz pat vizītēm, ceļojumiem, pastaigām un vakara ballēm vai viesībām. Tāpat apskatāmas kungu frakas, vestes un cilindri. Tērpus papildina izsmalcināti aksesuāri, rotas un interjera priekšmeti.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Maijas Tabakas jubilejas izstāde

Foto: publicitātes

No 30. oktobra līdz 7. decembrim galerijā “Daugava” noritēs vienas no slavenākajām Latvijas māksliniecēm – Maijas Tabakas – jubilejas izstāde. Māksliniecei šogad aprit 80 gadi. Sastapšanās ar Maijas Tabakas radīto tēlu pasauli iedvesmo ikvienu – tie ir krāšņi un noslēpumaini personāži, viņu eksotiskā apkārtne, putni, ziedi un gaisma. Izstādē apskatāmi arī reti izstādīti mākslinieces audekli.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas