Brīvdienas Rīgā: emigrantu leģendas, Restorānu nedēļa un Bardu rudens

11. Oktobris, 2019

Šajā nedēļas nogalē mūs sagaida nebijis daudzums dažādu pasākumu jebkurai gaumei – no zinātniski izglītojošiem šoviem visai ģimenei līdz mūzikas festivāliem un mākslas izstādēm. Tāpēc noteikti ieskatieties mūsu iknedēļas afišā, kur esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”

Foto: publicitātes

12. oktobrī Latvijas leļļu teātrī tiks izrādīts aizraujošais zviedru autores Astrīdas Lindgrēnes stāsts, ko iecienījušas jau daudzas paaudzes. Kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā mājā dzīvo pavisam parasts zēns - Brālītis. Un tomēr viņš nav pavisam parasts zēns, jo viņam ir visneparastākais draugs pasaulē. Mazliet tukls, īss vīriņš pašos spēka gados, kas dzīvo namiņā uz jumta. Karlsons baida zagļus, ēd saldumus un izjoko bargo Bokas jaunkundzi. Plkst. 11:00 izrāde noritēs latviešu valodā, savukārt 15:00 – krievu valodā.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Priekšnesums “Plastmasas huligāni”

12. oktobrī Kaņepes kultūras centrs aicina bērnus uz teātra apvienības PERFOrācija izrādi “Plastmasas huligāni”. Tas ir stāsts par diviem apņēmīgiem brāļiem, kuri uzsākuši cīņu ar plastmasas maisiņiem, kuri piesārņo dabu.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 7 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

12. oktobī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats oktobrī būs “Kustīgā un mainīgā Zeme”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 1 – 3 eiro (biļetes uz muzeju) + 5 eiro (nodarbība)   

Priekšnesums “Jatakas”

Foto: publicitātes

12. oktobrī Lielās ģildes Baltajā zālē noritēs Zīmējumu teātra izrāde “Jatakas” par mazu meiteni vārdā Alise, kura ar tēti dodas uz zoodārzu. Un pat tur, parastā tramvajā, notiek brīnumi, un katra pietura sevī slēpj pārsteidzošus stāstus, kurus viņai pastāsta tētis.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 9-27 eiro

Restorānu nedēļa

No 7. līdz 13. oktobrim Rīgā noritēs gardēžu iecienītā Restorānu nedēļa. Pasākuma laikā pilsētas labākie restorāni piedāvās īpašas ēdienkartes ar trim ēdieniem, kas maksās 15 vai 20 eiro. Šogad par savu dalību pasākumā izziņojuši 40 Rīgas restorāni.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 15-20 eiro

Rokbalets “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”

Foto: publicitātes

15. oktobrī Latvijas Nacionālā opera aicina bērnus uz baletu “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”. Pasaku rokbalets pašiem mazākajiem skatītājiem un viņu vecākiem radīts pēc slavenās un visu iemīļotās brāļu Grimmu pasakas motīviem. Izrādē piedalīsies topošie mākslinieki no Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-22 eiro

Izrāde “Planēta nr. 85”

18. oktobrī Dailes teātris aicina uz sezonas atklāšanu, kas noritēs ar izrādes “Planēta nr. 85” pirmizrādi Dmitrija Petrenko režijā. Tas ir stāsts visai ģimenei par zēnu, kurš ieguvis spēju ceļot laikā. Un tikai dodoties pagātnē un sastopot savus vecākus, viņš saprot, cik lieliska patiesībā ir viņa paša dzīve.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Sacensības “Riteņvasara”

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Festivāls “Skaņu mežs 2019”

Foto: publicitātes

12. oktobrī “Hanzas Peronā” noritēs festivāla “Skaņu mežs 2019” otrais koncerts. Tā dalībnieki būs elektronikas projekts “patten”, avangarda komponists Alvins Luciers, mūziķis Trevors Seints, Lūsija Reiltona, Ārons Dilovejs (kādreiz – “Wolf Eyes”), un citi.

KUR? Hanzas iela 16a

CIK? 10-18 eiro

Priekšnesums “Brīnuma skartie”

12.-13. oktobrī Rīgas cirks aicina uz priekšnesumu – ekskursiju “Brīnuma skartie”, kurā pastāstīs par māksliniekiem un notikumiem 130 gadus ilgajā cirka vēsturē. Tāpat skatītāji varēs ieskatīties aiz priekškara, kur arī dzimst brīnumi. Priekšnesums noritēs audiogida pavadībā. Izrādes autori – teātra trupa “Kvadrifrons” sadarbībā ar Rīgas cirku. Ieeja no 14 gadu vecuma.

KUR? Merķeļa iela 4 (ieeja no A. Kalniņa ielas)

CIK? 18 eiro

Festivāls “Bardu rudens 2019”

Foto: publicitātes

No 12. līdz 17. oktobrim galvaspilsētā noritēs ikgadējais starptautiskais festivāls “Bardu rudens”. Festivāla ietvaros noritēs jauno bardu salidojums un vairāki koncerti. Festivāla noslēgumā “Ave Sol” zālē gaidāms vērienīgs koncerts, kurā piedalīsies izpildītāji no dažādām pasaules valstīm.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 7 eiro

Apvienības “Comedy Latvia” stāvizrāžu vakars

13. oktobrī kinoteātrī K.Suns apvienība “Comedy Latvia” uzsāk Latvijas tūri ar nosaukumu “Tas Nav Nopietni”. Tūres galvenais mākslinieks būs apvienības pieredzējušākais – Rūdolfs Kugrēns. Tāpat uz skatuves kāps Aleksandrs Guzenko, Jānis Kreičmanis, Denis Tulpe, Kalvis Troska un britu komiķis Džeks Everets.

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 12-15 eiro

Muzikāls priekšnesums “Čikāgas piecīši – Leģendu atgriešanās”

Foto: publicitātes

14. oktobrī uz VEF Kultūras pils skatuves būs skatāms muzikāls priekšnesums “Čikāgas piecīši – Leģendu atgriešanās”, kas vēsta par slaveno grupu “Čikāgas piecīši”, kuru radījuši latviešu emigranti ASV 1960. gados. Izrādes pamatā ir viena no kolektīva dibinātājiem – Alberta Legzdiņa – atmiņas un grupas populārākās dziesmas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-25 eiro

“Scarlxrd” koncerts

15. oktobrī “Palladium” uzstāsies britu mūziķis Mariuss Listrops, kurš uzstājas ar peseidonīmu “Scarlxrd”. Agrāk izpildītājs bijis nu-metal grupas “Myth City” sastāvā, no 2016. gada uzsācis savu solo karjeru ar vārdu “Scarlxrd”, pievēršoties trepa miksiem un smagajam metālam.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 29-35 eiro

Lisabonas ģitāru kvarteta koncerts

Foto: publicitātes

16. oktobrī VEF Kultūras pils Kamerzālē cikla “Come Prima” ietvaros uzstāsies Lisabonas ģitāru kvartets. Ansamblis piedāvās programmu “Mūzika leģendām”, kas veltīta slaveniem mūziķiem – no komponista Arvo Perta un dziedātāja Hosē Afonso, līdz grupām “The Beatles”, “The Doors” un “U2”. Koncertu vadīs muzikologs Dāvis Eņģelis.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10 eiro

Rīgas starptautiskais kino festivāls

17. oktobrī galvaspilsētā tiks atklāt Rīgas starptautiskais kino festivāls, kas norisināsies līdz 27. oktobrim. Festivālā šogad tiks demonstrēti vairāki desmiti mākslas, dokumentālo un īsmetrāžas filmu no visas pasaules. Bez plašas filmu programmas festivāls piedāvās arī izglītojošus un izklaidējošus pasākumus. Kino seansi un pasākumi noritēs kinoteātros “Splendid Palace”, “KSuns”, “Kino Bize” un Kaņepes kultūras centrā.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 5-150 eiro

Grupas “Conexión Cubana” koncerts

Foto: publicitātes

17. oktobrī VEF Kultūras pilī uzstāsies kubiešu grupa “Conexión Cubana” – viena no slavenākajām žanra son Cubano grupām, kas populāra ne tikai dzimtenē, bet arī visā pasaulē.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-20 eiro

Sofijas Rejas un Žana Kristofa Maijarda koncerts

18. oktobrī Spīķeru koncertzālē uzstāsies duets Sofia Rei (Argentīna) un JC Maillard (Francija). Mūziķi rīdziniekiem prezentēs savu albumu “Keter”, kurā iekļautas Džona Zorna sarakstītas dziesmas, kas radītas projekta “Masada” ietvaros. Dziesmas tiks piedāvātas dueta aranžējumā.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 25-35 eiro

“Laika Suns” un “Kabloonak” koncerts

Foto: publicitātes

18. oktobrī K.K. fon Stricka villā noritēs kārtējais pasākums, kas veltīts Latvijas mūzikas izdevniecībai “I Love You Records” par godu ierakstu kompānijas 10 gadu jubilejai. Uz skatuves kāps grupa “Laika Suns” un lietuviešu izpildītājs “Kabloonak”.

KUR? A. Briāna iela 9

CIK? 12-15 eiro

3.Ar otro pusīti

Rudens balle

12. oktobrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs rudens balle, kuras programmā tiks iekļauta balles deju zelta klasika – valsis, tango, fokstrots, samba, džaivs, utt. Viesiem uzstāsies Jelgavas bigbenda grupa “Combo”.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 15 eiro

Koncerts “Orfeja metamorfozes”

Foto: publicitātes

12. oktobrī VEF Kultūras pils Kamerzālē noritēs muzikāli poētisks vakars “Orfeja metamorfozes”. Izskanēs Šekspīra, Petrarkas, Jeseņina, Raiņa un citu dzejnieku dzeja – mīlas lirika mīsies ar mūziku, no madrigāliem baroka stilā līdz Rahmaņinova un Imanta Kalniņa skaņdarbiem.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

Brančs ar izbraucienu ar kuģi

13. oktobrī kuģis – restorāns “Rīgas Pērle” aicina uz vēlajām brokastīm ar izbraucienu ar kuģīti. Programmā – ne tikai ēdiens un dzēriens, bet arī mūzika, kā arī īpašas izklaides bērniem ar animatoru.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 10-25 eiro  

Portugāļu mūzikas koncerts

Foto: publicitātes

15. oktobrī klubā Austrumu Robeža ar programmu “O Amor Portugal” uzstāsies Jolanta Gulbe – Paškeviča. Programmā izskanēs tradicionālās portugāļu dziesmas fadu žanrā, kas radies XIX gadsimtā Lisabonā. Jolanta Gulbe Paškeviča programmā iekļāvusi gan vecas kompozīcijas, gan mūsdienu mūziku. Kopā ar dziedātāju uzstāsies ģitāristi Ivars Hermanis un Āris Ozols.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Koncertuzvedums “Sievietes vārds”

15. oktobrī VEF Kultūras pilī noritēs koncerts “Sievietes vārds”. Programmā izskanēs latviešu komponistu dziesmas, kas veltītas sievietēm, tādu mākslinieku kā Viktors Lapčenoks, Jānis Paukštello, Dainis Skutelis, Olga Stupiņa un Inta Gudovska izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-15 eiro

Jāņa Stībeļa koncerts

Foto: publicitātes

16. oktobrī VEF Kultūras pilī ar jubilejas koncertu uzstāsies Jānis Stībelis. Programma “Optimists”, ar kuru viņš kāps uz skatuves, ir veltīta Stībeļa karjeras 20. jubilejai. Mūziķis skatītājiem sola daudz pārsteigumu, kurus viņš ir sagatavojis kopā ar draugiem un kolēģiem.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 17-25 eiro

Ģitāru trio AG 3 koncerts

17. oktobrī Mūzikas namā Daile uzstāsies ģitāru trio AG3, kurā apvienojušies Latvijā pazīstamākie un izcilākie vairāku paaudžu ģitāristi - Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš. Tajā izskanēs dažādu žanru skaņdarbi – no flamenko un Latīņamerikas mūzikas, līdz pat džeza improvizācijai.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-25 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Arī vaļiem ir bail”

Foto: publicitātes

12. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespēja redzēt izrādi “Arī vaļiem ir bail”. Viņam ir 30 gadi, viņam ir veiksmīga karjera, ģimene un bērni, pietiekami daudz naudas un ceļojumu – bet vienā brīdī varonis saprot, ka viņu nekas vairs neiepriecina. Vai tuviniekiem par to pastāstīt? Bet, ja nu viņu nesapratīs? Un tad viņš izlemj iziet no ierastās trajektorijas.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-22 eiro

Izrāde “Balta vārna melnā krāsā”

12. oktobrī Dailes teātrī – izrāde “Balta vārna melnā krāsā”, kas veidota pēc dramaturga Alekseja Ščerbaka lugas motīviem. Latvijas nomalē uzrodas bēglis. Vietējā meitene Antra no viņa gaida bērnu un svešinieku Adalu uzņem ģimenē. Ģimene ir liela, mājā dzīvo Antras vecāki, māsa ar vīru Vili un divām meitām. Visi pie Adala pierod, izņemot Vilis, kurš bēgli nogalina. Un tad Antra pamet dzimtās mājas…

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro

Izrāde “Meistars un Aleksandra”

Foto: publicitātes

15. oktobrī Eduarda Smiļģa muzejā noritēs māksliniecei Aleksandrai Beļcovai veltītas izrādes priekšnesums. Izrādes autori vēlējušies parādīt stipru, nelokāmu raksturu, lielu izturību, gribasspēku, pašdisciplīnu un īpatnēju stoicismu, kas māksliniecei piemitis. Galvenajās lomās – Zane Dombrovska un Jānis Kronis, režisore – Ināra Slucka.

KUR? E. Smiļģa iela 37/39

CIK? 17 eiro

Izrāde “Ļubova Orlova. Dīva. PSRS”

16. oktobrī uz teātra kluba Austrumu Robeža skatuves – “dokumentālā kabarē” par padomju kino zvaigzni un seksa simbolu – Ļubovu Orlovu – pirmizrāde. Aktrisi savulaik apvijuši dažādi mīti un mīklaini stāsti, kas tiek atspoguļoti izrādē. Galvenajā lomā – Karīna Lučiņina.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Balets “Antonija #Silmači”

Foto: publicitātes

12. 12. oktobrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves noritēs baleta “Antonija # Silmači” izrāde, kas veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” motīviem. Balets veltīts Latvijas simtgadei.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Cikla “J.S.Bahs. Visas kompozīcijas ērģelēm” pirmais koncerts

12. oktobrī Rīgas vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā noritēs cikla “J.S.Bahs. Visas kompozīcijas ērģelēm” pirmais koncerts ar ērģelnieces Jeļenas Privalovas – Epšteinas piedalīšanos. Programmā izskanēs Tokāta un fūga reminorā, Fantāzija un fūga solminorā, Korāļprelūdijas un Prelūdija un fūga dominorā.

KUR? Ģertrūdes iela 8

CIK? 5-20 eiro

Olgas Pjatigorskas koncerts “Ave Maria”

Foto: publicitātes

13. oktobrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 20-40 eiro

Opera “Turaidas roze”

Latvijas Nacionālā opera 13. oktobrī piedāvā operu “Turaidas roze”. Zigmara Liepiņa opera ar Kaspara Dimitera libretu "Turaidas Roze" ir jauna, muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm". Vēstījums par 1620. gada notikumiem, kuros iesaistītie varoņi turpina būt dzīvi savās kaislībās, rosinot diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un režisori Ināru Slucku parādīt šo melodisko drāmu kā pārlaicīgu leģendu par Maijas mīlestību un uzticību.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

A Cappella festivāls

Foto: publicitātes

No 17. līdz 20. oktobrim galvaspilsētā noritēs Rīgas A Cappella festivāls, kuru atklās ar gruzīnu grupas “Didgori” koncertu. Tāpat festivālā piedalīsies vokālā grupa “Ēra”, “Insomnia”, un citi.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 10-30 eiro

Koncerts “Ceļotāja lūgšana”

16. oktobrī Rīgas Domā ar koncertu “Ceļotāja lūgšana” tiks atklāts Latviešu mūzikas dienu cikls. Aigara Reiņa (ērģeles) un Māra Sirmā vadītā Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” izpildījumā izskanēs latviešu komponistu skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Kamermūzikas festivāls

Foto: publicitātes

No 9. līdz 20. oktobrim Rīgā noritēs ikgadējais rudens kamermūzikas festivāls, kurā būs iespēja dzirdēt labākos kolektīvus, kuri spēlē visdažādākajos žanros – no tautas mūzikas un klasikas līdz džezam un avangardam.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 10-20 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 12. līdz 18. oktobrim (izņemot 13. oktobri) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Aleksandra Beļcova. Glezniecība. Grafika. Darbnīcas “Baltars” porcelāns”

Foto: publicitātes

No 12. oktobra līdz 12. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma izstāde “Aleksandra Beļcova (1892–1981). Aleksandra Beļcova nebija tikai gleznotāja – viņa bija ilustratore, grafikas un porcelāna māksliniece. Ekspozīcijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks parādīti Aleksandras Beļcovas darbi no vairāku muzeju krājumiem un privātkolekcijām. Šī būs pirmā tik liela mēroga izstāde par godu māksliniecei, kas aptvers jau uzskaitīto – glezniecību, grafiku un “Baltars” porcelānu.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska glezniecība”

No 5. oktobra līdz 5. janvārim muzejā “Rīgas birža” būs skatāma izcilā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska daiļradei veltīta izstāde “Gaismas metafizika”. Armēņu izcelsmes mākslinieks Ivans Aivazovskis ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies arī līdz mūsdienām, par ko liecina neskaitāmās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs. Izstādei atlasīti ap 30 darbu dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Pirmo reizi kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) glezniecības darbiem eksponētas mākslinieka gleznas no Ukrainas un Igaunijas muzeju krājumiem, kā arī no privātkolekcijām.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Mareunrol’s. Paplašinātā realitāte”

Foto: publicitātes

No 10. oktobra līdz 8. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta Mareunrol’s (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde. Tas ir Latvijā vēl nebijis starpdisciplinārs notikums, kas apliecina modes mākslas radošo potenciālu, atklājot tās patieso universālo dabu, kad lietas, materiāli un idejas spēj pastāvēt ārpus laika. Apmeklētājs aicināts iepazīt modi nevis kā sezonālu untumu, bet nopietnu, daudznozīmīgu 21. gadsimta mākslas un dizaina formu, kas paplašina realitātes robežas. Sadarbībā ar fotogrāfiem un citu mākslas veidu pārstāvjiem izstādē tiks eksponēti konceptuāli darbi (fotogrāfijas, īsmetrāžas filmas, skulptūru elementi, instalācijas). Tāpat tiks izveidota kopīga izstādes audioinstalācija, kas kalpos kā vēl viens izpausmes līdzeklis.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Starptautiskais multimediju projekts “Sāls pieskāriens”

No 24. septembra līdz 26. oktobrim galerijā “MuseumLV” noritēs projekts, kurā piedalīsies mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Izstāde apvieno autorus, kuri strādā dažādās mākslas tehnikās un veidos: fotogrāfijā, glezniecībā, grafikā, instalācijās un performancēs. Projekta dalībnieki izmanto sievietes tēla atainojumu un tas ir mākslinieku dialogs ar melnbaltā foto pasauli

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Academia”

Foto: publicitātes

No 20. septembra līdz 17. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstāde “Academia”. Izstādē plānots pārnest Latvijas Mākslas akadēmijas vietas, atmosfēras un laika garu, veidojot ekspozīciju, kas būtu “dzīvā vēsture”. LMA studenti un mācību spēki piedalīsies izstādē katrs ar savu redzējumu par konkrēto nodaļu, kuru viņi pārstāv. Projekta virsuzdevums ir parādīt mūsu jaunās paaudzes darbības tiešo saikni ar globālajiem procesiem starptautiskajā mākslas kopainā.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 7. septembra līdz 24. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma starpdisciplināra izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”. Izstāde caur Latvijai nozīmīgas dzimtas – Grosvaldu ģimenes – stāstu iepazīstina auditoriju gan ar ievērojamās rīdzinieku ģimenes likteni, gan ar svarīgām epizodēm Latvijas valsts vēsturē gadsimta garumā.

KUR? Jaņa Rozentāla laukums 1

CIK? 3-6 eiro

Izstāde “Zvērīga spēle”

Foto: publicitātes

No 11. septembra līdz 26. oktobrim galerijā “Daugava” noritēs mākslinieka Aigara Bikšes personālizstāde “Zvērīga spēle”. Pats autors par izstādi saka šādi: “Domāju, šajā izstādē es aplūkoju cilvēka attiecības ar neizbēgamajām pārmaiņām, kas viņu nemitīgi sagaida. Skulptūrās attēloju totēmiskus dzīvniekus un putnus, kuri nokļuvuši saskarē ar avio bumbām, raķetēm un mīnām. Kaujas iekārtas, manuprāt, simbolizē to pārmaiņu spēku, kas atrodas jebkurā situācijā vai struktūrā jau no to rašanās brīža. Globālajā pasaulē lielvalstis sēž uz ieroču kaudzēm – tās vienā mirklī var iznīcināt visu cilvēci un šo planētu – Zemi. Bruņošanās ir zvērīga spēle”.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”

No 20. augusta līdz 30. novembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”. Tā iepazīstinās ar Penzas Mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp aizbrauca mācīties Pirmā pasaules kara laikā. Lai gan latviešu jauniešu studijas šajā iestādē notika relatīvi īsu laiku – no 1915. līdz 1917. gadam (daži no Penzas devās prom jau 1916. gadā), Latvijas mākslas vēsturei šis periods ir īpaši svarīgs, jo tajā mācījās jauno mākslinieku paaudze – vēlākie Latvijas modernisma meistari.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz.26

CIK? 0,50-2 eiro

Jura Jurjāna izstāde “Mīlestības vēstījums”

Foto: publicitātes

No 11. oktobra līdz 13. novembrim galerijā “MuseumLV” noritēs mākslinieka Jura Jurjāna personālizstāde “Mīlestības vēstījums”. Mākslinieks apmeklētājiem piedāvā vēl neizrādītus darbus un jau pazīstamas gleznas jaunā kontekstā. Jurjāns ir estēts dzīvē un mākslā un dod citu jēgu ikdienišķām lietām, paceļot tās sakrālā līmenī.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

Līdz 29. septembrim Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

Foto: publicitātes

Līdz 13. oktobrim Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro