Brīvdienas Rīgā: iespaidīgie “Instrumenti”, Karlsons un pati gardākā izstāde

30. Augusts, 2019

Noslēdzoties vasarai, galvaspilsētā atkal noritēs dažādi pasākumi bērniem, kuri atgriežas no garajām brīvdienām. Bet ar ko nodarboties būs arī vecākiem. Tāpēc neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Svētki “Nāc un piedalies”

Foto: publicitātes

31. augustā pie Kongresu nama noritēs ikgadējie svētki bērniem un jauniešiem “Nāc un piedalies”. No plkst. 13.00 līdz 17.00 pasākuma ietvaros varēs sastapt Rīgas interešu izglītības centru, sporta skolu, biedrību un fondu pārstāvjus. Uz lielās skatuves noritēs koncerts, kas pulcēs aptuveni 1000 dalībnieku. Tāpat kā pagājušogad, svētkus papildinās policisti, ugunsdzēsēji, mediķi, kuri atgādinās par drošību skolā, mājās un uz ielas. Vakarā uz skatuves kāps grupas “Sudden Lights” un “Double Faced Eels”, kā arī “Edavārdi”, Аnsis un Kristīne Pāže.

KUR? Kronvalda parks

CIK? Bezmaksas

Izrāde „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”

31. augustā Latvijas leļļu teātrī tiks izrādīts aizraujošais zviedru autores Astrīdas Lindgrēnes stāsts, ko iecienījušas jau daudzas pAudzes. Kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā mājā dzīvo pavisam parasts zēns - Brālītis. Un tomēr viņš nav pavisam parasts zēns, jo viņam ir visneparastākais draugs pasaulē. Mazliet tukls, īss vīriņš pašos spēka gados, kas dzīvo namiņā uz jumta. Karlsons baida zagļus, ēd saldumus un izjoko bargo Bokas jaunkundzi. Plkst. 11:00 izrāde noritēs krievu valodā, savukārt 15:00 – latviešu valodā.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas  

Amatu diena Brīvdabas muzejā

1. septembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā noritēs Amatu diena ar spēlēm un rotaļām. Apmeklētājus sagaida izklaidējošas spēles, konkursi, stafetes, tautas rotaļas folkloras grupu vadībā. Pasākums noritēs visos muzeja pagalmos.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 1,40-4 eiro

Izrāde “Planēta nr. 85”

Foto: publicitātes

1. septembrī Dailes teātris aicina uz izrādi “Planēta nr. 85” Dmitrija Petrenko režijā. Tas ir stāsts visai ģimenei par zēnu, kurš ieguvis spēju ceļot laikā. Un tikai dodoties pagātnē un sastopot savus vecākus, viņš saprot, cik lieliska patiesībā ir viņa paša dzīve.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Mūzikls “Karlsons”

2. septembrī VEF Kultūras pilī būs skatāms muzikāls iestudējums “Karslons”. Pat nav jācenšas iztēloties šo vīrieti pašā gadu plaukumā, kuram patīk nedarbi un garšo saldumi, un uz kura muguras ir propellers. Šoreiz jautro stāstu par vienkārša zēna draudzību ar Astrīdas Lindgrēnes izdomāto tēlu pastāstīs Operetes teātra izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 6-15 eiro

Sacensības “Riteņvasara”

Foto: publicitātes

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

Festivāls “Street Food”

4. septembrī Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Riga Food 2018”

Foto: publicitātes

No 5. līdz 7. septembrim Ķīpsalas hallē noritēs ikgadējā pārtikas industrijas izstāde “Riga Food”, kurā varēs ne tikai uzzināt par jauniem produktiem, bet arī pavērot pavāru, konditoru un bārmeņu šovus.

KUR?  Ķīpsalas iela 8

CIK? 5 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas

Dāliju izstāde

No 5. līdz 8. septembrim Dabas muzejā noritēs dāliju izstāde. Izstāžu zāli pildīs simtiem ziedu – gan vietējās šķirnes, gan tās, kuras Latvijā ievestas no tuvām un tālām pasaules vietām. Dālijas priecē ar daudzveidīgiem toņiem, spilgtumu un ziedu krāšņumu. Izstādē būs apskatāmas dālijas no A. Baroniņa un citu selekcionāru kolekcijām.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 1-3 eiro

Kultūrtelpas “Strops” pasākumi

Foto: publicitātes

Augustā kultūrtelpa “Strops” aicina ikvienu interesentu uz bezmaksas pasākumiem – deju vakariem, izglītojošām lekcijām, priekšnesumiem un meistarklasēm, noritēs radošas tikšanās. Visi pasākumi ir bez maksas. Kultūrtelpas sezona noslēdzas 7. septembrī.

KUR? Dažādās Rīgas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Ballīte “Das Boot”

31. augustā uz kuģa “Vecrīga” noritēs ballīšu sērijas “Das Boot” noslēdzošā vasaras sezonas ballīte. Sezonu noslēgs “Taran & Lomov”, kā arī ZaZzy, Judzhen un Aldee. Pasažieru skaits ierobežots: 150 cilvēku.

KUR? 11. novembra krastmala 9

CIK? 7-15 eiro

Rolanda Zagorska benefice

Foto: publicitātes

3. septembrī aktieris Rolands Zagorskis aicina uz savu jubilejas benefici Splendid Palace. Programmā, kas veltīta mākslinieka 70. jubilejai, iekļauti stāsti, dziesmas un kino fragmenti.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 7-10 eiro

Fetty Wap koncerts

6. septembrī naktsklubā “Coyote Fly” uzstāsies amerikāņu hiphopa mākslinieks Fetty Wap (īstajā vārdā – Billijs Maksvels). Viņš ir tādu hitu kā “Trap Queen”, “My Way” un “679” autors un izpildītājs.

KUR? Tērbatas iela 2

CIK? 29 eiro

Ballīte “Digital Emotions Night”

Foto: publicitātes

6. septembrī naktsklubā “Studio 69” noritēs ballīte “Digital Emotions Night”. Pasākuma galvenais viesis būs krievu dīdžejs “Fonarev”, kā arī uzstāsies Alexey Sonar un Aleksandrs Nuždins.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 15-25 eiro

3.Ar otro pusīti

Grupas “Instrumenti” koncerts

31. augustā Daugavas stadionā noritēs grupas “Instrumenti” koncerts. Programmā iekļautas dziesmas no jaunā albuma “Cilvēks”, kā arī citas kompozīcijas. Grupa sola, ka gaidāmā uzstāšanās būs iespaidīgākā visā kolektīva pastāvēšanas vēsturē.

KUR? Augšiela 1

CIK? 10-35 eiro

Koncerts “Astors Pjacolla. Argentīnas tango”

Foto: publicitātes

6. septembrī Rīgas jaunās svētās Ģertrūdes baznīcā noritēs koncerts ar mūziķu trio - Marka Vilenska (čells), Savvas Ziha (akordeons) un Jāņa Stafecka (kontrabass) piedalīšanos. Programmā izskanēs Astora Pjacollas skaņdarbi.

KUR? Brīvības iela 119

CIK? 5-20 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Pūt, vējiņi!”

31. augustā Latvijas Nacionālais teātris aicina uz klasisko izrādi “Pūt, vējiņi!”, kas radīta, balstoties uz tāda paša nosaukuma Raiņa lugu. Mūziku izrādei sarakstījis Imants Kalniņš, bet iestudējis – Elmārs Seņkovs.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 5-25 eiro

Izrāde “Balta vārna melnā krāsā”

Foto: publicitātes

3. septembrī Dailes teātrī – izrāde “Balta vārna melnā krāsā”, kas veidota pēc dramaturga Alekseja Ščerbaka lugas motīviem. Latvijas nomalē uzrodas bēglis. Vietējā meitene Antra no viņa gaida bērnu un svešinieku Adalu uzņem ģimenē. Ģimene ir liela, mājā dzīvo Antras vecāki, māsa ar vīru Vili un divām meitām. Visi pie Adala pierod, izņemot Vilis, kurš bēgli nogalina. Un tad Antra pamet dzimtās mājas…

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro

Festivāls “Homo Novus”

No 5. līdz 13. septembrim Rīgā noritēs ikgadējais Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus”. Šogad festivāla tēma ir mākslas darbi, kas tiecas pavērt realitātes virskārtu, lai atklātu, kas atrodas dziļākos slāņos. Tāpat festivāls piedāvās pirmizrādes, kuras radījuši latviešu un ārvalstu dalībnieki. Vairākos pasākumos skatītājus sagaida bezmaksas ieeja.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 10-15 eiro h

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Balets „Korsārs”

Foto: publicitātes

31. augustā Latvijas Nacionālajā operā tiks izrādīts „Korsārs” ar Ādolfa Adāna mūziku – tas ir klasisks balets, kura sižets ņēmts no Lorda Bairona poēmas, kas sarakstīta 1814. gadā. Izrāde stāsta par karstasinīgu pirātu Konrādu, kurš iemīlējies skaistajā Medorā. Kad Konrāds un viņa biedri atbrīvo Medoru no verdzības un aizved viņu slepeno mītni, sākas īstie piedzīvojumi...

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Edgara Moro koncerts

1. septembrī Lielajā ģildē uzstāsies franču čellists Edgars Moro. Mūziķis 17 gadu vecumā P. Čaikovska starptautiskajā konkursā ieguvis iegūta sudraba medaļa. Pāris gadus iepriekš viņš jau bija ieguvis Jaunā mūziķa balvu Rostropoviča konkursā Parīzē. 2013. gadā Francijas ievērojamākā mūzikas ierakstu industrijas balvas “Les Victoires de la Musique” žūrija viņu sumināja kā “Gada atklājumu” jauno klasiskās instrumentālās mūzikas mūziķu kategorijā.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 12-30 eiro

Ksinas Vanas un Floriana Koltuna koncerts

Foto: publicitātes

1. septembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” rudens sezonu atklās ar pianistu Floriana Koltuna (Vācija) un Ksinas Vanas (Ķīna) koncertu. Latvijā duets, kas uzstājies dažādās pasaules valstīs, koncertēs pirmo reizi. Īpašais viesis – Andrejs Osokins.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 5-25 eiro

Opera „Traviata”

1. septembrī Latvijas Nacionālajā operā – opermūzikas klasika – Džuzepes Verdi „Traviata”. Kurtizāne Violeta netic īstai mīlestībai. Taču tad viņa satiek jauno, kaislīgo Alfredo. Mīlētāju laimei nav lemts ilgs mūžs – viņiem pretī stājas visa sabiedrība ar tās liekulīgajiem morāles standartiem un Violetas traģiskā slimība... Iestudējuma darbība notiek Parīzē 20. gadsimta 50. gados.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Koncerts “Francijas šarms un spožums”

Foto: publicitātes

4. septembrī Rīgas Domā ar franču komponistu skaņdarbiem uzstāsies Liena Andreta Kalnciema (ērģeles) un Mārtiņš Circenis (klarnete). Programmā - S.Franka, Ž.Massnē, Š.Turnemīra, E.Satī skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro  

Olgas Pjatigorskas koncerts “Ave Maria”

5. septembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 5-10 eiro

Balets “Romeo un Džuljeta”

Foto: publicitātes

6. septembrī Latvijas Nacionālajā operā tiks izrādīts Sergeja Prokofjeva balets pēc ģeniālās Viljama Šekspīra traģēdijas motīviem horvātu horeogrāfes Valentīnas Turku iestudējumā. Viņa piedāvā pārdroša, jutekliska un brutāla laikmeta vīziju, kur dzīvības un nāves jautājumi bieži tiek risināti iracionālā veidā un kaislību piesātinātā atmosfērā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 31. augusta līdz 6. septembrim (izņemot 1. septembri) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”

Foto: publicitātes

No 20. augusta līdz 30. novembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”. Tā iepazīstinās ar Penzas Mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp aizbrauca mācīties Pirmā pasaules kara laikā. Lai gan latviešu jauniešu studijas šajā iestādē notika relatīvi īsu laiku – no 1915. līdz 1917. gadam (daži no Penzas devās prom jau 1916. gadā), Latvijas mākslas vēsturei šis periods ir īpaši svarīgs, jo tajā mācījās jauno mākslinieku pAudze – vēlākie Latvijas modernisma meistari.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz.26

CIK? 0,50-2 eiro

Gitas Šmites personālizstāde

No 5. septembra līdz 5. oktobrim galerijā MuseumLV noritēs mākslinieces Gitas Šmites personālizstāde. Līdzās jaunākajām gleznām, savu vietu atradīs arī senākas. Ir interesanti vērot, kas šajos 25 gados ir noticis un kas mainījies. Gleznās portretētie bērni izauguši. Princeses krēsla vietā nākusi pirts lāviņa, krelles un spīgulīšus nomainījuši puķu vainags vai sirmu matu ērkulis. Skaistās modeles nometušas savas izejamās kleitas un ir vienkārši sievietes - pie tam ne abstraktas, bet pavisam īstas.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Līvas Arnavas izstāde

Foto: publicitātes

No 8. augusta līdz 15. septembrim peldošā galerija “Noass” aicina uz mākslinieces Līvas Arnavas izstādi. Ekspozīcija sastāv no multimediju objektiem, kas veltīti cilvēka uztverei un tam, kā saistīta redze un domāšana.

KUR? AB dambis 2

CIK? Bezmaksas  

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

Līdz 29. septembrim Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”

Foto: publicitātes

No 20. jūlija līdz 15. septembrim Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”. Ekspozīcijā apskatāmas vairāk nekā 150 ikonas, kuras savācis un restaurējis igauņu mākslinieks un kolekcionārs Nikolajs Kormašovs, kuram dzīves laikā izdevies savākt apjomīgu 15.–20. gadsimta krievu ikonu kolekciju.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-3,50 eiro

Mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”

No 6. jūlija līdz 22. septembrim RIXC Mākslas un zinātnes festivāla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”. Ekspozīcijai izstādes kuratori Jenss Hauzers (Jens Hauser, Vācija / Francija), Rasa Šmite un Raitis Šmits (RIXC, Latvija) izvēlējušies 20 Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”

Foto: publicitātes

No 11. jūlija līdz 29. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”. Ekspozīcija ir veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā. Šie ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības. Trīsdesmit gadu laikā mūsu valstī un sabiedrībā ir notikušas daudzas pārmaiņas, kas loģiski ietekmējušas muzeja attīstību. Tagad Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēlas kompleksi palūkoties uz šo jautājumu kopumu, domājot par muzeja un krājuma nākotnes perspektīvu.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

No 21. jūnijam līdz 22. septembrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu Eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

Foto: publicitātes

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

Foto: publicitātes

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”

No 14. jūnija līdz 10. septembrim galerijā “Putti” būs apskatāma starptautiska mūsdienīgu un konceptuālu rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”. Īpašs akcents tiek likts uz krāsu. Mūsdienu rotu mākslinieki un dizaineri veiksmīgi spēlējas ne tikai ar materiāliem, bet arī ar krāsām, prasmīgi izmantojot tās savās rotu kolekcijās.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Īrisi” Rīgas jūgendstila centra muzejā

Foto: publicitātes

No 24. maija līdz 1. septembrim Rīgas jūgendstila centra muzejs aicina uz īrisu izstādi. Izstādes par ziediem muzejā jau ir kļuvušas par tradīciju, šogad ekspozīcijā apskatāmi XX gadsimta sākuma dekoratīvās mākslas darbi un priekšmeti, kuros izmantota īrisu tematika.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro