Brīvdienas Rīgā: Latvijas dzimšanas diena, mūzika sveču gaismā un “Depeche Mode” uz lielā ekrāna

14. Novembris, 2019

Tuvāko dienu galvenais notikums, protams, ir Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas diena, kas tiek atzīmēta 18. novembrī. Un šajā dienā nav gaidāmas tikai svinīgas runas un gājieni, bet arī spilgti koncerti un priekšnesumi. Mūs sagaida lērums citu interesantu pasākumu jebkurai gaumei, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas gadadienas svinības

Foto: publicitātes

No 16. līdz 18. novembrim galvaspilsētā noritēs dažādi pasākumi par godu 101. gadadienai kopš Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas. Īpaši vērienīga programma rīdziniekus sagaida 18. novembrī – parāde, ekumeniskais dievkalpojums, koncerti, un, protams, svētku uguņošana.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Latvijai - 101! Svētku pasākumu programma Rīgā 16., 17. un 18. novembrī

Festivāls “Staro Rīga”

15. novembrī galvaspilsētā sāksies jau 12. festivāls “Staro Rīga”. Festivālā tiks pārstāvētas visdažādākās mākslas formas – no vienkāršiem objektiem līdz procesuālajai mākslai. Kopumā būs apskatāmi mākslinieku veidoti 35 objekti no 6 valstīm un šie objekti tiks sadalīti divās programmās. Pamata programmā iekļauti darbi, kas izvēlēti konkursa kārtībā, otrajā programmā – “Staro Rīga” partneru objekti.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Staro Rīga: 10 objekti, kuriem nedrīkst paiet garām

"Staro Rīga": maršruti visām gaumēm. Izvēlieties!

Priekšnesums “Kā ruksītis ciemos gāja”

Foto: publicitātes

16. novembrī Rīgas skolēnu pilī būs skatāma bērnu teātra “Zīļuks” izrāde “Kā ruksītis ciemos gāja”. Tā ir pamācoša pasaka par čaklajiem lauku sētas iemītniekiem un slinko ruksīti, kuru rijīgais vilks nolēmis iemānīt mežā. Te arī sākas piedzīvojumi.

KUR? Kr. Barona iela 99

CIK? 3 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

16. novembrī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats novembrī būs “ Zivis, kas senākas par dinozauriem”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 1 – 3 eiro (biļetes uz muzeju) + 5 eiro (nodarbība)

Izrāde “Mazais princis”

Foto: publicitātes

16. novembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris gaida jaunos skatītājus uz izrādi “Mazais princis”, kas radīta pēc Antuāna de Sent-Ekziperī tāda paša nosaukuma darba motīviem režisora Ruslana Kudašova iestudējumā. Tā ir pasaka par vissvarīgāko dzīvē – par savu planētu un Rozi, par draudzību un mīlestību, par bērnību un pieaugšanu.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 7-17 eiro

Zinātniskais šovs bērniem „Kas jāzina katram skolēnam”

16. novembrī uz Mazā Rīgas teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorioum.lv parādīs aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Kas jāzina katram skolēnam”. Priekšnesums ir veltīts ikvienam, kurš vēlas kļūt par teicamnieku. Gan bērni, gan vecāki priekšnesumā ieraudzīs tādus eksperimentus, kurus varēs mēģināt atkārtot mājās. Interaktīvajā priekšnesumā bērniem un vecākiem būs iespēja iesaistīties eksperimentos kopā ar Laboratorium.lv ekspertiem – enerģiskajiem profesoriem Vladislavu un Mārtiņu.

KUR? Stabu iela 18c

CIK? 8,50 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties Bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Fantāzijas balets  „Karlsons lido”

17. novembrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs baleta izrāde bērniem „Karlsons lido...”. Iestudējums ļaus mazajiem skatītājiem izdzīvot visas slavenās Brālīša un Karlsona dēkas – pastaigu pa jumtiem, zagļu ķeršanu, pūcīgās auklītes Bokas jaunkundzes izjokošanu un smalkmaizīšu čiepšanu. Un, protams, dzimšanas dienas svētkus ar astoņām tortēm un vienu svecīti.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-30 eiro

Deju kolektīva “Liesma” koncerts

Foto: publicitātes

17. novembrī VEF Kultūras pilī noritēs deju ansambļa “Liesma” sezonas atklāšanas koncerts. Uz skatuves kāps ansambļa visu vecumu pārstāvji – kopumā vairāk nekā 300 dejotāji.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

Izrāde “Planēta nr. 85”

22. novembrī Dailes teātris aicina uz izrādi “Planēta nr. 85” Dmitrija Petrenko režijā. Tas ir stāsts visai ģimenei par zēnu, kurš ieguvis spēju ceļot laikā. Un tikai dodoties pagātnē un sastopot savus vecākus, viņš saprot, cik lieliska patiesībā ir viņa paša dzīve.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

2.Ar draugiem

Festivāls “Bildes”

Foto: publicitātes

No 21. oktobra līdz 16. novembrim Rīgā noritēs ikgadējais festivāls “Bildes”. Tradicionāli festivāla ietvaros norit blūza mākslinieku, mūziķu un viņu bērnu, jauno grupu un veterānu koncerti. 

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 6-20 eiro

Koncerts “Manai tautai”

16. novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā noritēs koncerts “Manai tautai”, kurā piedalīsies slaveni mākslinieki, tādi kā Armands Birkens, Lorija Cinkuss (Vuda) un Ieva Akuratere. Izskanēs tāda populāras kompozīcijas kā “Lūgšana”, “Pazudušais dēls”, “Mūsu mīlestība”, “Rīta stundai ir sievietes vārds” un, protams, Atmodas neoficiālā himna – “Manai tautai”.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 10-20 eiro

Festivāls “Ocean Film Tour”

Foto: publicitātes

16. novembrī “Splendid Palace” pirmo reizi Rīgā noritēs festivāls “International Ocean Film Tour Vol.6”, kas veltīts ikvienam, kurš mīl jūru un okeānu, un rūpēties par dabu. Programmā iekļautas sešas filmas par mūsu planētas ūdens pasauli – no trillera līdz dokumentālajām filām. Pasākumu vadīs Kristīne Garklāva.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 12 eiro

Šovs “Brit Floyd”

16. novembrī koncertzālē “Palladium” uzstāsies “Brit Floyd” ar šovu, kas veltīts albuma “The Wall” izdošanas 40. Gadadienai. Šovā izskanēs kompozīcijas no albumiem “The Dark Side of the Moon”, “Wish You Were Here”, “Animals”, “The Wall” un “The Division Bell”.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 39 eiro

“Amber Muse” ballīte “15 years”

Foto: publicitātes

16. novembrī mūzikas izdevējs “Amber Muse” atzīmēs savu 15. gadu jubileju ar ballīti klubā “Autentika”. Pasākuma galvenais mākslinieks būs britu mākslinieks Miltons Džeksons no “Freerange Records”. Kopā ar visiem spēlēs ierakstu kompānijas dibinātāji “Taran & Lomov”, kā arī “ZaZZzy” un “Max Mancho”.

KUR? Bruņinieku iela 2

CIK? 5-7 eiro   

“Raxtu Raxti” svētku koncerts

18. novembrī muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” aicina uz Ķīpsalas izstāžu halli, uz svētku koncertu. Priekšnesums noritēs divās daļās – pirmajā izskanēs pazīstamas dziesmas no kolektīva repertuāra, otrajā kolektīvam “Raxtu Raxti” pievienosies slaveni latviešu tautas instrumentu meistari.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 10-18 eiro

Grupas “Credo” jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

19. novembrī grupa “Credo” aicina uz VEF Kultūras pili, uz savu jubilejas koncertu, kas veltīts grupas 45. gadadienai. Skatītāji uz skatuves redzēs grupas zelta sastāvu. Apsveikt jubilārus ieradīsies īpašie viesi, kuru vārdi skatītājiem pagaidām vēl ir noslēpums.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-20 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

20. novembrī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Muzikālais uzvedums „Salidojums”

Foto: publicitātes

20. novembrī teātra klubā Austrumu Robeža tiks izrādīts muzikālais uzvedums „Salidojums”. Par to, kas notiek absolventu un bijušo skolotāju tikšanās reizēs. Izrāde notiek divās valodās – latviešu un krievu.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Priekšnesums “Brīnuma skartie”

21. novembrī Rīgas cirks aicina uz priekšnesumu – ekskursiju “Brīnuma skartie”, kurā pastāstīs par māksliniekiem un notikumiem 130 gadus ilgajā cirka vēsturē. Tāpat skatītāji varēs ieskatīties aiz priekškara, kur arī dzimst brīnumi. Priekšnesums noritēs audiogida pavadībā. Izrādes autori – teātra trupa “Kvadrifrons” sadarbībā ar Rīgas cirku. Ieeja no 14 gadu vecuma.

KUR? Merķeļa iela 4 (ieeja no A. Kalniņa ielas)

CIK? 18 eiro

Džima Gaffigana koncerts

Foto: publicitātes

21. novembrī uz Kongresu nama skatuves kāps amerikāņu komiķis, rakstnieks, aktieris un producents Džims Gaffigans. Stāvizrāžu žanra piekritējiem viņš ir slavens ar savu unikālo humora izjūtu un jokiem par ēdienu, slinkumu un par to, kā dzīvot un audzināt vairākus bērnus vienlaicīgi – nekādas politikas un ļauna sarkasma!

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 20-30 eiro

Koncertfilmas “Depeche Mode: Spirits in the Forest” seanss

21. novembrī Splendid Palace noritēs vienīgais dokumentālās koncertfilmas “Depeche Mode: Spirits in the Forest” seanss. Filmu uzņēmis slavenais fotogrāfs un režisors Antons Korbins grupas “Depeche Mode” vērienīgās “Global Spirit Tour” tūres laikā. Filmā būs redzami ne tikai kulta grupas uzstāšanās fragmenti, bet arī tas, kas slēpjas aizkulisēs, kā arī tiks pastāstīts par vairākiem grupas faniem no dažādām pasaules vietām un to, kā “Depeche Mode” ir ietekmējuši viņu dzīvi.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 10-15 eiro

Timati koncerts

Foto: publicitātes

21. novembrī Arēnā Rīga noritēs krievu repa izpildītāja Timati koncerts. Viņš ir viens no veiksmīgākajiem šī žanra pārstāvjiem Krievijā.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 26-41 eiro  

Grupas “Rāmi Riti” koncerts

22. novembrī Spīķeru koncertzālē grupa “Rāmi Riti” piedāvās klausītājiem savu jauno koncertprogrammu, kas balstīta uz nesen izdoto albumu “Rotājiesi, tu Saulīte”. Tāpat programmā iekļautas kompozīcijas no diviem iepriekšējiem kolektīva albumiem. Pēc grupas dalībnieku teiktā, tas būs meditatīvs etniskās mūzikas koncerts.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 15 eiro

3.Ar otro pusīti

Čārlija Hantera un Lūsijas Vudvardas koncerts

Foto: publicitātes

16. novembrī Latvijas Radio pirmajā studijā sērijas “Art of Riga Jazz” ietvaros uzstāsies ģitārists Čārlijs Hanters, dziedātāja Lūsija Vudvarda un perkusionists Dereks Flipss. Mūziķi ir labi pazīstami džeza profesionāļu un cienītāju vidū, sadarbojoties ar dažādām zvaigznēm, tādām kā Nora Džounsa, Džons Maiers, Džo Kokers, Bārbra Streisande, un citiem. Koncertprogrammā izskanēs kompozīcijas no albuma “Music! Music! Music!”, kuru Hanters un Vudvarda izdevuši šā gada pavasarī.

KUR? Doma laukums 8

CIK? 30 eiro

Koncerts “Mūzika sveču gaismā. Melodijas no kinofilmām”

16. novembrī Sv. Jāņa baznīcā noritēs koncerts sveču gaismā. Noslēpumainajā grēslā izskanēs slaveni skaņdarbi no filmām “Šindlera saraksts”, “Putenis”, “Mans piemīlīgais, maigais zvērs”, “Misija”, kā arī Astora Pjacollas meistardarbi. Koncertā piedalīsies mūziķi Andrejs Puškarevs (vibrafons), Gidons Grīnbergs (vijole), Irina Viļegžaņina (čells) un Jeļena Privalova (ērģeles).

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 5-20 eiro

Martas balle

Foto: publicitātes

16. novembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī noritēs jau piektā Martas balle. Tas ir ikgadējs labdarības pasākums, kurā šogad savāktie līdzekļi tiks izmantoti, lai iegādātos īpašu aprīkojumu sākumskolai “Valodiņa”, kurā mācās bērni ar runas traucējumiem.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 38,50-110 eiro

Labdarības balle

17. novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā noritēs labdarības balle ar pianista Vestarda Šimkus, vijolnieka Raimonda Ozola, vokālās grupas “Insomnia”, LU deju ansambļa “Pērle”, orķestra “Mirāža”, un citu mākslinieku piedalīšanos. Savāktie līdzekļi tiks nodoti Rīgas Latviešu biedrības nama ēkas restaurācijai. Biļetes cenā iekļautas arī vakariņas un vīna glāze.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 50 eiro

Alessandro Safinas koncerts

Foto: publicitātes

19. novembrī Kongresu namā uzstāsies slavenais itāļu tenors Alessandro Safina. Dziedātājs skatītājiem piedāvās jauno programmu, kurā iekļauti klasiski pasaules hiti un mākslinieka jaunās dziesmas. Koncerts noritēs simfoniskā orķestra pavadībā.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 25-90 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu”

17. novembrī Dailes teātrī būs skatāma traģikomēdija „Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu”, kas veidota pēc Kena Kīzija romāna motīviem par to, kā sistēma samaļ tos, kuri nevēlas tai pakļauties. Galvenajā lomā – Artūrs Skrastiņš.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Klīstošais holandietis”

16. novembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves būs skatāma Riharda Vāgnera operas “Klīstošais Holandietis” pirmizrāde. Latvijas operas vēsturē “Klīstošais holandietis” pavēris jaunu un svarīgu lapaspusi – ar šīs operas iestudēšanu Teodora Reitera vadībā 1918. gadā savu darbību uzsāka jaundibinātā Latvju operas trupa, ar kuru nepastarpināti saistīta mūsdienu Latvijas Nacionālā opera un balets. Tieši ar šo darbu diriģenta Mārtiņa Ozoliņa un režisora Viestura Kairiša interpretācijā Latvijas Nacionālā opera un balets iezīmēs savas pastāvēšanas otrās simtgades sākumu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Olgas Pjatigorskas koncerts “Ave Maria”

Foto: publicitātes

20. novembrī Rīgas Domā ar programmu Ave Maria uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 8-40 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts

22. novembrī Rīgas Domā izskanēs koncerts ar ērģelnieces Larisas Bulavas piedalīšanos. Programmā – Johana Sebastiana Baha un Jūliusa Roibkes skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Koncerts “Mendelszons, Vasks un mīlestības balss”

Foto: publicitātes

22. novembrī Lielajā ģildē Baltijas simfoniskā festivāla ietvaros noritēs koncerts “Mendelszons, Vasks un mīlestības balss”. Tajā piedalīsies Trīna Rūbela (vijole) un Baltijas apvienotais orķestris (diriģends – Guntis Kuzma). Programmā: Tenu Kervitss - “Tears Fantasy”, Pēteris Vasks – “Vox amoris” un Fēlikss Mendelszons – Trešā simfonija (“Skotu”).

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-33 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 16. līdz 22. novembrim (izņemot 17. novembri) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Svētku pasākumi Jūgendstila muzejā

Foto: publicitātes

16. un 17. novembrī Rīgas Jūgendstila centrs aicina uz svētku pasākumiem. 16. novembrī varēs piedalīties Bezmaksas ekskursijās (no plkst. 13.00 līdz 15.00), savukārt 17. novembrī (plkst. 15.00) varēs apmeklēt ansambļa “Pūt, vējiņi” koncertu.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 2 eiro

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

16. novembrī LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm.

Ilgums: 45 minūtes. 14:00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 15:00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Izstāde “Brīnumi no papīra”

Foto: publicitātes

No 19. oktobra līdz 13. janvārim Etnomuzejā “Cepures Pasaule” noritēs izstāde, kurā būs apskatāmi unikālas papīra rotaļlietas un citi priekšmeti no dažādiem vēstures periodiem – izstāde radīta no leļļu meistares, kolekcionāres un mākslinieces Tamāras Čudnovskas kolekcijā esošajiem priekšmetiem. Ekspozīcijā būs apskatāmas lelles, teātri, mājiņas, transportlīdzekļi, rotaļlietas, grāmatas, atklātnītes, kā arī priekšmeti ar Ziemassvētku tematiku no papīra un kartona. Daļa kolekcijas ir oriģināli priekšmeti, kas izdzīvojuši līdz mūsdienām. Otra daļa ir mūsdienu reprodukcijas un seno papīra rotaļlietu kopijas, kas sagatavotas izstādei par godu.

KUR? Vīlandes iela 7

CIK? 3-4 eiro

Izstāde “Aleksandra Beļcova. Glezniecība. Grafika. Darbnīcas “Baltars” porcelāns”

No 12. oktobra līdz 12. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma izstāde “Aleksandra Beļcova (1892–1981). Aleksandra Beļcova nebija tikai gleznotāja – viņa bija ilustratore, grafikas un porcelāna māksliniece. Ekspozīcijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks parādīti Aleksandras Beļcovas darbi no vairāku muzeju krājumiem un privātkolekcijām. Šī būs pirmā tik liela mēroga izstāde par godu māksliniecei, kas aptvers jau uzskaitīto – glezniecību, grafiku un “Baltars” porcelānu.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska glezniecība”

Foto: publicitātes

No 5. oktobra līdz 5. janvārim muzejā “Rīgas birža” būs skatāma izcilā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska daiļradei veltīta izstāde “Gaismas metafizika”. Armēņu izcelsmes mākslinieks Ivans Aivazovskis ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies arī līdz mūsdienām, par ko liecina neskaitāmās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs. Izstādei atlasīti ap 30 darbu dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Pirmo reizi kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) glezniecības darbiem eksponētas mākslinieka gleznas no Ukrainas un Igaunijas muzeju krājumiem, kā arī no privātkolekcijām.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Mareunrol’s. Paplašinātā realitāte”

No 10. oktobra līdz 8. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta Mareunrol’s (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde. Tas ir Latvijā vēl nebijis starpdisciplinārs notikums, kas apliecina modes mākslas radošo potenciālu, atklājot tās patieso universālo dabu, kad lietas, materiāli un idejas spēj pastāvēt ārpus laika. Apmeklētājs aicināts iepazīt modi nevis kā sezonālu untumu, bet nopietnu, daudznozīmīgu 21. gadsimta mākslas un dizaina formu, kas paplašina realitātes robežas. Sadarbībā ar fotogrāfiem un citu mākslas veidu pārstāvjiem izstādē tiks eksponēti konceptuāli darbi (fotogrāfijas, īsmetrāžas filmas, skulptūru elementi, instalācijas). Tāpat tiks izveidota kopīga izstādes audioinstalācija, kas kalpos kā vēl viens izpausmes līdzeklis.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Academia”

Foto: publicitātes

No 20. septembra līdz 17. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstāde “Academia”. Izstādē plānots pārnest Latvijas Mākslas akadēmijas vietas, atmosfēras un laika garu, veidojot ekspozīciju, kas būtu “dzīvā vēsture”. LMA studenti un mācību spēki piedalīsies izstādē katrs ar savu redzējumu par konkrēto nodaļu, kuru viņi pārstāv. Projekta virsuzdevums ir parādīt mūsu jaunās paaudzes darbības tiešo saikni ar globālajiem procesiem starptautiskajā mākslas kopainā.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 7. septembra līdz 24. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma starpdisciplināra izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”. Izstāde caur Latvijai nozīmīgas dzimtas – Grosvaldu ģimenes – stāstu iepazīstina auditoriju gan ar ievērojamās rīdzinieku ģimenes likteni, gan ar svarīgām epizodēm Latvijas valsts vēsturē gadsimta garumā.

KUR? Jaņa Rozentāla laukums 1

CIK? 3-6 eiro

Izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”

Foto: publicitātes

No 20. augusta līdz 30. novembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”. Tā iepazīstinās ar Penzas Mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp aizbrauca mācīties Pirmā pasaules kara laikā. Lai gan latviešu jauniešu studijas šajā iestādē notika relatīvi īsu laiku – no 1915. līdz 1917. gadam (daži no Penzas devās prom jau 1916. gadā), Latvijas mākslas vēsturei šis periods ir īpaši svarīgs, jo tajā mācījās jauno mākslinieku paaudze – vēlākie Latvijas modernisma meistari.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz.26

CIK? 0,50-2 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Rotu izstāde “Mīlestība un kompetence”

Foto: publicitātes

No 25. oktobra līdz 19. novembrim galerijā “Putti” apskatāma divu Somijas rotu mākslinieku - Chao-Hsein Kuo un Eero Hintsanen – izstāde. Ekspozīcijā iekļautie darbi atspoguļo Somijas dabas skaistumu. Rotas radītas, izmantojot dārgmetālus un dārgakmeņus, balstoties uz juveliermākslas tradicionālajām zināšanām un tās visas ir rūpīgs roku darbs.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Multimediju instalācija “77 miljoni gleznu”

No 31. oktobra “Rīgas mākslas telpā” būs iespēja redzēt leģendārā britu mūziķa, producenta un multimediju mākslinieka Braiena Īno audiovizuālo instalāciju “77 miljoni gleznu”. Tas ir digitālais mākslas darbs, kas radīts pirms vairākiem gadiem un tas turpina attīstīties pats ar mākslinieka radīta algoritma palīdzību un laiku pa laikam šis darbs vēl aizvien pārsteidz savu radītāju. Gaismas spēles un skaņa bez mākslinieka iejaukšanās ir Braiena Īno dzīves sapņa piepildījums.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “Izmisuma apoloģija. Epigrāfs”

Foto: publicitātes

No 10. oktobra līdz 30. novembrim galerijā “RIXC” turpinās izstāde “Izmisuma apoloģija. Epigrāfs”. Mākslinieki Artūrs Punte un Jēkabs Voļatovskis piedāvā objektu sēriju, kas veltīta cilvēka dabiskiem uztveres ierobežojumiem, kalpo kā metofora vispārīgai cilvēka dzīves ierobežotībai un pesimistiskām, bet stoiciskām pārdomām par to.

KUR? Lenču iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Dāma krinolīnā”

No 25. oktobra līdz 19. aprīlim Rīgas Modes muzejā būs apskatāma izstāde “Dāma krinolīnā”. Izstādē apskatāmi krāšņi 19. gadsimta vidus tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, kas ataino turīgas tā laika sievietes garderobi, sekojot dienas gaitai un tās dažādajām norisēm – no brīža, kad viņa sapošas pēc pamošanās, līdz pat vizītēm, ceļojumiem, pastaigām un vakara ballēm vai viesībām. Tāpat apskatāmas kungu frakas, vestes un cilindri. Tērpus papildina izsmalcināti aksesuāri, rotas un interjera priekšmeti.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Maijas Tabakas jubilejas izstāde

Foto: publicitātes

No 30. oktobra līdz 7. decembrim galerijā “Daugava” noritēs vienas no slavenākajām Latvijas māksliniecēm – Maijas Tabakas – jubilejas izstāde. Māksliniecei šogad aprit 80 gadi. Sastapšanās ar Maijas Tabakas radīto tēlu pasauli iedvesmo ikvienu – tie ir krāšņi un noslēpumaini personāži, viņu eksotiskā apkārtne, putni, ziedi un gaisma. Izstādē apskatāmi arī reti izstādīti mākslinieces audekli.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas