Brīvdienas Rīgā: Miķeļdiena, īsmetrāžas filmas un jaunais Pauls

27. Septembris, 2019

Rudens par sevi ir licis manīt ļoti strauji ar lietu un aukstumu, bet laika apstākļi nav iemesls tam, lai sēdētu mājās un tītos siltos pledos. Pilsētā norisinās ļoti daudz izklaidējošu pasākumu jebkurai gaumei. Tāpēc noteikti ieskatieties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Miķeļdienas gadatirgus

Foto: publicitātes

28. septembrī Vecrīgā norisināsies gadatirgus, kas veltīts Miķeļdienai – tradicionālajiem rudens ražas svētkiem. Vecrīgas ielās savu produkciju piedāvās amatnieki un zemnieku saimniecības. Un, protams, rīdziniekus un pilsētas viesus sagaida mūziķu un deju kolektīvu priekšnesumi.

KUR? Doma laukums

CIK? Bezmaksas

Ģimenes diena Dabas muzejā

28. septembrī Dabas muzejs aicina uz pirmo rudens sezonas Ģimenes dienu “Sēnes visos gadalaikos”. Muzeja speciālisti pastāstīs, kādas sēnes var lietot uzturā, kur aug dažādu veidu sēnes un kur tās meklēt ziemā un pavasarī.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 2 eiro + biļete muzejam (0,90-1,80 eiro)  

Novada garšas svētki

Foto: publicitātes

28. septembrī “Hanzas peronā” noritēs latviešu ēdiena svētki, kuros pulcēsies ražotāji no visiem Latvijas nostūriem – pasākuma devīze ir “Nogaršo Latviju Rīgā”. Programmā iekļautas arī meistarklases, kuras piedāvā slaveni pavāri, degustācijas, konkursi ar gardām balvām un mūziķu priekšnesumi.

KUR? Hanzas iela 16a

CIK? 3 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Spīķeru krāmu tirgus

Foto: publicitātes

28. septembrī Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā varēs iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Leļļu teātra izrāde „Pepija Garzeķe”

29. septembrī Latvijas Leļļu teātrī būs iespējams noskatīties izrādi par slaveno Pepiju Garzeķi, kuru radījusi rakstniece Astrīda Lindgrēna. Viņa nēsā stilīgas zeķes un smagus zābakus. Viņai ir miljons vasaras raibumu, rudi mati, nenormāli stipras rokas un baigi foršā sirds! Un tas nekas, ka tā meitene ir izdomāta!

11:00 izrāde būs skatāma latviešu valodā, savukārt 15:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Rudens ražas svētki

Foto: publicitātes

29. septembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā zem klajas debess noritēs Rudens ražas svētki. Apmeklētāji varēs novērtēt un iegādāties latviešu amatnieku darinājumus, kā arī rudens dāvanas, ko dāvājusi Latvijas zeme.

KUR? Bonaventūras iela 10

CIK? 1,40-4 eiro

Mūzikls „Mūzikas skaņas”

29. septembrī Latvijas Nacionālajā operā – slavenais mūzikls „Mūzikas skaņas” LNO uzvedumā. Mūzikla pamatā – Marijas fon Trapas grāmata par dziedošo fon Trapu ģimeni. Mūziklā iekļautas tādas populāras dziesmas kā Edelweiss, My Favorite Things, Climb Ev’ry Mountain, Do-Re-Mi, un citas.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50 – 9 eiro

Izrāde “Tētis”

Foto: publicitātes

29. septembrī galerijā “Istaba” noritēs izrāde bērniem un vecākiem “Tētis”, kas radīta pēc Kārļa Vērdiņa dzejoļa motīviem. Tēti var būt aizņemti, dusmīgi, noguruši, priecīgi un aizrautīgi – bet kādus viņus redz bērni? Par to visu, kā arī par tētu un bērnu saskarsmes nepieciešamību pastāstīs izrāde.

KUR? Kr. Barona iela 31b

CIK? 7-21 eiro

Robotu darbnīca un zinātnes priekšnesums

29. septembrī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina bērnus uz robotu maketu radošo darbnīcu (plkst. 11.00) un uz šovu ar eksperimentiem, ko piedāvā zinātnes centrs Zinoo (plkst. 13.00).

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Ieeja bez maksas

Sacensības “Riteņvasara”

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Humora vakars “Ļoti maģiskā Latvija”

Foto: publicitātes

28. septembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” noritēs humora vakars ar jauno programmu “Ļoti maģiskā Latvija”. Tajā tiks iekļauti labākie skeči no programmas “Mūsu republika” un jauni numuri Janas Kalniņas, Zanes Vaļickas, Kārļa Anitēna un Annas Šteinas izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Etno grupas Chveneburebi un baleta Lelo koncerts

28. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā festivāla “RumiFest” ietvaros ar īpašu projektu uzstāsies etno grupa “Chveneburebi” un balets “Lelo” no Gruzijas, kuri iepazīstinās skatītājus gan ar muzikālo folkloru, bet arī ar Gruzijas tautas dejām. Jaunajā programmā “Lelo” dejotāji “Chveneburebi” muzikālajā pavadījumā izpildīs dejas, kuras pārstāv dažādus valsts sociālos slāņus un reģionus. Katrā numurā tiek izmantoti kostīmi, kas šūti, balstoties uz apģērbu, kāds raksturīgs katram no Gruzijas reģioniem.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 7,50-15 eiro

Stendapa vakars “English comedy night”

Foto: publicitātes

28. septembrī Kaņepes kultūras centrā noritēs cikla “English comedy night” jaunās sezonas pirmais pasākums. Pirmais viesis būs amerikāņu komiķis Džons Makkombss, kurš dalīsies savos novērojumos par mūsu sabiedrības tendencēm – sākot ar “Uber” un demokrātijas pamatiem līdz tam, kā ir būt karavīram, kurš ļoti vēlas būt striptīzdejotājs, un kā jūtas vienīgais melnādainais valstī.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 10 eiro

Grupu “Super Besse” un “Human Tetris” koncerts

28. septembrī klubā “One One” noritēs kārtējais latviešu mūzikas izdevniecības “I Love You Records” jubilejas pasākumu sērijas koncerts – pasākumi veltīti ierakstu kompānijas 10 gadu jubilejai. Uz skatuves kāps baltkrievu grupa “Super Besse” un krievu grupa “Human Tetris”.

KUR? Šarlotes iela 18a

CIK? 12-15 eiro

Turecka kora koncerts

Foto: publicitātes

3. oktobrī Arēnā Rīga uzstāsies Turecka koris. Savā repertuārā kolektīvs ir iekļāvis klasisko un estrādes mūziku, savos priekšnesumos ievijot operas, mūziklu, operetes, rokkoncertu un džeza improvizācijas elementus.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 4-71 eiro

Grupas “Behemoth” koncerts

3. oktobrī koncertzālē “Palladium” ar pirotehnikas šovu uzstāsies viena no skandalozākajām mūsdienu metāla grupām “Behemoth”. Rīgā kolektīvs prezentēs savu vienpadsmito studijas albumu “I Loved You at Your Darkest”, kas izdots pagājušā gada oktobrī. Latvijā grupa atgriezīsies pēc 14 gadu pārtraukuma. Kopā ar “Behemoth” uzstāsies poļu death metal grupa “In Twilight’s Embrace”, norvēģi “Whoredom Rife” un zviedru avangarda projekts “Zeal & Ardor”.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 25-35 eiro

Dueta “The Umbilical Brothers” koncerts

Foto: publicitātes

4. oktobrī Kongresu namā uzstāsies komiķu duets – Šeins Danda un Deivids Kolinss no Austrālijas. Duets, kuram šogad apritēs jau 30 gadi, ir apbraukājis visu pasauli. Uz Rīgu viņi atvedīs jauno programmu, kurā apvienota pantomīma, dažādu skaņu imitācija, dialogi un skeči.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 18-38 eiro

Projekta “Kanisaifa” koncerts

4. oktobrī VEF Kultūras pilī uzstāsies projekts “Kanisaifa”. Projekts radies pateicoties slavenās etno grupas “Afroambient” sitaminstrumentu spēlētājam Nilam Īlem, kurš paplašinājis gan dalībnieku sastāvu, gan izpildītās mūzikas dažādību un tagad viņš spēlē dažādus citus instrumentus, taču nemainīga ir palikusi viņa mīlestība pret pasaules tautu mūziku.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 6-20 eiro

Grupas “Pienvedēja piedzīvojumi” koncerts

Foto: publicitātes

4. oktobrī Hanzas peronā uzstāsies populārā un jau leģendārā rokgrupa “Pienvedēja piedzīvojumi”. Koncerts veltīts kolektīva 25. jubilejai – visu šo gadu laikā grupas sastāvs nav mainījies un visi mūziķi vēl aizvien uzstājas kopā.

KUR? Hanzas iela 16a

CIK? 15-20 eiro

Festivāls “Manhattan Short 2019”

4. un 5. oktobrī Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace” būs iespējams redzēt lielākā starptautiskā īsmetrāžas filmu festivāla “Manhattan Short” filmas. Šī gada programmā iekļautas 10 īsmetrāžas filmas no Francijas, ASV, Kanādas, Somijas, Lielbritānijas, Irānas un Vācijas. Desmit labākie darbi atlasīti no 1250 filmām, kuras iesniegušas 70 pasaules valstis.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 9,50-10,50 eiro

3.Ar otro pusīti

Mārča Auziņa koncerts

Foto: publicitātes

28. septembrī Mūzikas namā “Daile” uzstāsies komponists un ģitārists Mārcis Auziņš. Viņš piedāvās programmu, kas veltīta albuma “Aizrautība” izdošanai – albumā iekļauti gan paša mūziķa sarakstīti skaņdarbi, gan citu komponistu darbi viņa aranžējumā.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-22 eiro

Brančs ar izbraucienu ar kuģi

29. septembrī kuģis – restorāns “Rīgas Pērle” aicina uz vēlajām brokastīm ar izbraucienu ar kuģīti. Programmā – ne tikai ēdiens un dzēriens, bet arī mūzika, kā arī īpašas izklaides bērniem ar animatoru.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 10-25 eiro  

Muzikāli poētisks vakars “Meitene kafejnīcā”

Foto: publicitātes

2. oktobrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Raimonds Pauls piedāvā programmu “Meitene kafejnīcā”. Tā ir Raimonda Paula muzikāla fantāzija ar Austras Skujiņas (1909 - 1932) dzeju. Tieši Pauls teātrim piedāvājis šāda muzikāli literāra vakara ideju. Dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem izpilda Veronika Plotiņikova.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 10,50-20 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Muzikālā izrāde “Man 30 gadu”

28. septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī varēs skatīties muzikālu izrādi “Man 30 gadu” ar Raimonda Paula piedalīšanos. Šai lugai jau ir 56 gadi. 1962. gadā to uzrakstīja dramaturgs Pēteris Pētersons, kura 95. gada jubilejai par godu tā atgriezās uz skatuves. Izrādē skan 60. gadu mūzika, ko tolaik spēlēja vēl jaunais Maestro.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3−25 eiro

Izrāde “Rondo”

Foto: publicitātes

29. septembrī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Rondo”, kas tapusi pēc Artūra Šniclera tāda paša nosaukuma lugas motīviem – darba, kas 20. gadsimta sākumā sacēla skandālu Vīnes augstākajās aprindās un tika aizliegts, apvainojot tā autoru netikumībā un piedauzībā. Lugas darbība pārcelta uz mūsdienu Rīgu. Mūsdienās, kad seksualitāte ir kļuvusi par katra izklaides industrijas produkta neatņemamu sastāvdaļu, priekšplānā izvirzās nevis jautājums “kurš ar kuru”, bet – vai patiesa tuvība maz ir iespējama?

Līdz 16 gadiem neiesakām.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 8-12 eiro

Izrāde „Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu”

2. oktobrī Dailes teātrī būs skatāma traģikomēdija „Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu”, kas veidota pēc Kena Kīzija romāna motīviem par to, kā sistēma samaļ tos, kuri nevēlas tai pakļauties. Galvenajā lomā – Artūrs Skrastiņš.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Teātra festivāls “Patriarha rudens”

Foto:

No 30. septembra līdz 6. oktobrim Rīgā noritēs ikgadējais teātra festivāls “Patriarha rudens”. Festivāla ietvaros skatītāji varēs iepazīties ar Latvijas Kultūras akadēmijas jauno teātra darboņu (režisoru, aktieru, dramaturgu, utt.) darbiem.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 6-15 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Spēlēju, dancoju”

28. septembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves būs skatāma 1977. gadā komponista Imanta Kalniņa un libreta autora Imanta Ziedoņa pēc Raiņa lugas “Spēlēju, dancoju” veidotā opera. Tagad LNO radošā komanda to interpretē mūsdienu Latvijas vidē un sabiedrībā. Jaunais “Spēlēju, dancoju” uzvedums veltīts Latvijas simtgadei.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-55 eiro

Koncerts Viva Mozart

Foto: publicitātes

29. septembrī Doma baznīcā ar programmu Viva Mozart uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska, kā arī Ilze Reine (ērģeles) un Ieva Pudāne (vijole). Programmā Viva Mozart - G.F. Hendelis, V.A. Mocarts, Dž. Morandi, Dž. Rosīni, F. Lists, F. Šūberts.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 8-40 eiro

Baleta izrāde “Bolero…”

29. septembrī Latvijas Nacionālajā operā tiks izrādīti trīs viencēliena baleti ar Morisa Ravela un Modesta Musorgska mūziku: “Bolero” ar Krištofa Pastora horeogrāfiju, “Dafnīds un Hloja” ar Atilas Egerhazi horeogrāfiju un “Izstādes gleznas”, kuru veidojuši jaunie Latvijas horeogrāfi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Neoklasiskais balets “Anna Kareņina”

Foto: publicitātes

1. oktobrī uz VEF Kultūras pils skatuves būs skatāms balets “Anna Kareņina” “Balletto di Milano” iestudējumā. “Mana uzmanība ir koncentrēta uz Annu, kura ievilkta konfliktā starp viņas kā personības prasībām un sabiedrības gaidām. Anna, kura necieš sabiedrības neiecietību pret savu individualitāti un saglabā uzticību savai tieksmei tikt mīlētai,” par baletu stāsta tā horeogrāfs Teets Kasks.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-55 eiro

Balets “Trīs musketieri”

2. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāms balets “Trīs musketieri”. Neoklasiskā baleta autori ir čehu komponists Jans Kučera un kanādiešu horeogrāfs Pols Čalmers. Iestudējums ir radīts pēc Morāvijas-Silēzijas Nacionālā teātra pasūtījuma un tagad Aleksandra Dimā slavenā stāsta sižetu par D’Artanjanu un trīs drošsirdīgajiem musketieriem – Atosu, Portosu un Aramisu – interpretē arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Koncerts “Stīgas uz debesīm”

Foto: publicitātes

2. oktobrī Rīgas domā noritēs koncerts “Stīgas uz debesīm”, kurā piedalīsies Edīte Alpe (ērģeles) un Paula Šūmane (vijole). Programmā: M. Rēgers, T. Vitali, J. Vītols, E. Dārziņš, P. Vasks.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Koncerts “LNSO un Pučīni mesa”

4. oktobrī Lielajā ģildē noritēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerts, kurā piedalīsies Mihails Čuļpajevs (tenors), Rihards Millers (baritons) un Valsts akadēmiskais koris “Latvija”. Programmā: Dž. Pučīni “Messa di Gloria” un Karola Šimanovska Ceturtā simfonija.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-40 eiro

Balets “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”

Foto: publicitātes

4. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma baleta izrāde “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”. Tie ir divi viencēliena baleti, kurus iestudējuši jaunie horeogrāfi Antons Freimans un Elza Leimane.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Muzikālais maratons “Artissimo”

No 1. līdz 6. oktobrim Hermaņa Brauna fonds aicina uz koncertu “maratonu”, kas veltīts zāles “Artissimo” atklāšanai. Tie būs neparasta formāta koncerti, kuros skatītāji varēs ne tikai dzirdēt klausīties mūziku, bet arī parunāties ar izpildītājiem un apspriest savus iespaidus pie vīna glāzes.

KUR? Vaļņu iela 9-7

CIK? 15-25 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 28. septembra līdz 4. oktobrim (izņemot 29. septembri) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Sarunas muzejā: “Andris Freibergs. 136 kāpieni”

Foto: publicitātes

29. septembrī izstāžu zālē “Arsenāls” noritēs cikla “Sarunas muzejā” pasākums, kas veltīts slavenā latviešu scenogrāfa Andra Freiberga personālizstādei. Pasākuma ietvaros apmeklētāji tiksies ar Andri Freibergu un izstādes projekta vadītāju Līnu Birzaku-Priekuli.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-3,50 eiro

Starptautiskais multimediju projekts “Sāls pieskāriens”

No 24. septembra līdz 26. oktobrim galerijā “MuseumLV” noritēs projekts, kurā piedalīsies mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Izstāde apvieno autorus, kuri strādā dažādās mākslas tehnikās un veidos: fotogrāfijā, glezniecībā, grafikā, instalācijās un performancēs. Projekta dalībnieki izmanto sievietes tēla atainojumu un tas ir mākslinieku dialogs ar melnbaltā foto pasauli

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Academia”

Foto: publicitātes

No 20. septembra līdz 17. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstāde “Academia”. Izstādē plānots pārnest Latvijas Mākslas akadēmijas vietas, atmosfēras un laika garu, veidojot ekspozīciju, kas būtu “dzīvā vēsture”. LMA studenti un mācību spēki piedalīsies izstādē katrs ar savu redzējumu par konkrēto nodaļu, kuru viņi pārstāv. Projekta virsuzdevums ir parādīt mūsu jaunās paaudzes darbības tiešo saikni ar globālajiem procesiem starptautiskajā mākslas kopainā.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 7. septembra līdz 24. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma starpdisciplināra izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”. Izstāde caur Latvijai nozīmīgas dzimtas – Grosvaldu ģimenes – stāstu iepazīstina auditoriju gan ar ievērojamās rīdzinieku ģimenes likteni, gan ar svarīgām epizodēm Latvijas valsts vēsturē gadsimta garumā.

KUR? Jaņa Rozentāla laukums 1

CIK? 3-6 eiro

Izstāde “Zvērīga spēle”

Foto: publicitātes

No 11. septembra līdz 26. oktobrim galerijā “Daugava” noritēs mākslinieka Aigara Bikšes personālizstāde “Zvērīga spēle”. Pats autors par izstādi saka šādi: “Domāju, šajā izstādē es aplūkoju cilvēka attiecības ar neizbēgamajām pārmaiņām, kas viņu nemitīgi sagaida. Skulptūrās attēloju totēmiskus dzīvniekus un putnus, kuri nokļuvuši saskarē ar avio bumbām, raķetēm un mīnām. Kaujas iekārtas, manuprāt, simbolizē to pārmaiņu spēku, kas atrodas jebkurā situācijā vai struktūrā jau no to rašanās brīža. Globālajā pasaulē lielvalstis sēž uz ieroču kaudzēm – tās vienā mirklī var iznīcināt visu cilvēci un šo planētu – Zemi. Bruņošanās ir zvērīga spēle”.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Jēkabs Dranda. Keramika”

No 6. septembra līdz 6. oktobrim Rīgas Jūgendstila centra muzejs aicina uz izstādi “Jēkabs Dranda. Keramika”. Mākslinieka darbu izstāde iepazīstina ar jūgendstila laika lietišķās mākslas tradīcijām un to pārmantojamību mūsdienās.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro

Izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”

Foto: publicitātes

No 20. augusta līdz 30. novembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”. Tā iepazīstinās ar Penzas Mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp aizbrauca mācīties Pirmā pasaules kara laikā. Lai gan latviešu jauniešu studijas šajā iestādē notika relatīvi īsu laiku – no 1915. līdz 1917. gadam (daži no Penzas devās prom jau 1916. gadā), Latvijas mākslas vēsturei šis periods ir īpaši svarīgs, jo tajā mācījās jauno mākslinieku paaudze – vēlākie Latvijas modernisma meistari.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz.26

CIK? 0,50-2 eiro

Gitas Šmites personālizstāde

No 5. septembra līdz 5. oktobrim galerijā MuseumLV noritēs mākslinieces Gitas Šmites personālizstāde. Līdzās jaunākajām gleznām, savu vietu atradīs arī senākas. Ir interesanti vērot, kas šajos 25 gados ir noticis un kas mainījies. Gleznās portretētie bērni izauguši. Princeses krēsla vietā nākusi pirts lāviņa, krelles un spīgulīšus nomainījuši puķu vainags vai sirmu matu ērkulis. Skaistās modeles nometušas savas izejamās kleitas un ir vienkārši sievietes - pie tam ne abstraktas, bet pavisam īstas.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

Foto: publicitātes

Līdz 29. septembrim Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”

No 11. jūlija līdz 29. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”. Ekspozīcija ir veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā. Šie ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības. Trīsdesmit gadu laikā mūsu valstī un sabiedrībā ir notikušas daudzas pārmaiņas, kas loģiski ietekmējušas muzeja attīstību. Tagad Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēlas kompleksi palūkoties uz šo jautājumu kopumu, domājot par muzeja un krājuma nākotnes perspektīvu.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

Foto: publicitātes

No 21. jūnijam līdz 22. septembrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu Eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

Foto: publicitātes

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro