Brīvdienas Rīgā: pilsētas svētki, cirka festivāls un koncerti uz kuģa

15. Augusts, 2019

Nedēļas nogales galvenais notikums viennozīmīgi ir Rīgas svētki, kas katru gadu ir arvien krāšņāki, arvien vairāk apmeklēti un arvien daudzveidīgāki. Taču mūs sagaida arī daudz citu notikumu. Tāpēc neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kur esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Rīgas svētki

Foto: publicitātes

No 16. līdz 18. augustam galvaspilsētā noritēs Rīgas svētki, kas aptvers visu pilsētu. Noritēs izstādes, gadatirgi, lielais pikniks Mežaparkā, koncerti, un daudz kas cits. Savukārt par Rīgas svētku vadmotīvu šogad kļūs mūsu pilsētas leģendas.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Leļļu izrāde „Kas notiek Dižmežā?”

Latvijas Leļļu teātrī 17. augustā mazos skatītājus gaida tikšanās ar pasakas „Kas notiek Dižmežā?” varoņiem. Margaritas Stārastes pasakas notikumi iedzīvināti krāšņā leļļu izrādē-mūziklā, kas veidots pēc rakstnieces oriģinālajām ilustrācijām. Plkst. 11.00 izrāde noritēs krievu valodā, bet 14.00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

ETSY tirgus Kalnciema kvartālā

Foto: publicitātes

17. augustā Kalnciema kvartālā noritēs otrais starptautiskās interneta tirdzniecības platformas ETSY Latvijas dalībnieku preču tirgus. Tirgū piedalīsies vairāk nekā 20 tirgotāji. Tāpat savu produkciju piedāvās vietējie zemnieki un amatnieki.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls “Re Rīga!”

20.-21. augustā galvaspilsētā noritēs ikgadējais laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls “Re Rīga!”. Festivāls šogad noritēs Rīgas cirkā un piedāvās skatītājiem pasaules līmeņa priekšnesumus ar akrobātikas un žonglēšanas jomas jaunākajiem atklājumiem, kā arī sarunas par cirku un pasākumus bērniem cirka skolā. Lielākajā daļā pasākumu – Ieeja bez maksas.

KUR? Merķeļa iela 4

CIK? 9-10 eiro

Gladiolu izstāde

Foto: publicitātes

No 14. līdz 18. augustam Latvijas Dabas muzejā noritēs gladiolu izstāde. Lielie skaistie ziedi, kurus bieži vien sauc par rudens pirmo vēstnesi, var saglabāt ilgi, ja savlaicīgi no tiem noņem noziedējušos pumpurus. Šogad Latvijas gladiolu selekcionāru un kolekcionāru biedrība izstādē piedāvās vairāk nekā 150 šo ziedu šķirnes.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,80-1,50 eiro

Festivāls “Street Food”

21. augustā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Sacensības “Riteņvasara”

Foto: publicitātes

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

Kultūrtelpas “Strops” pasākumi

Augustā kultūrtelpa “Strops” aicina ikvienu interesentu uz Bezmaksas pasākumiem – deju vakariem, izglītojošām lekcijām, priekšnesumiem un meistarklasēm, noritēs radošas tikšanās. Visi pasākumi ir bez maksas. Kultūrtelpas sezona noslēdzas 7. septembrī.

KUR? Dažādās Rīgas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Nakts diskotēka uz kuģa

17. augustā uz kuģa-restorāna “Rīgas Pērle” noritēs vasaras sezonas nakts diskotēka. Apmeklētājus sagaida trīs stundas garš kruīzs pa Daugavu, dejas pie iemīļotām dziesmām, spēles un konkursi no dīdžejiem un šova programma.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 12 eiro

Grupas “Oranžās Brīvdienas” koncerts

Foto: publicitātes

21. augustā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz grupas “Oranžās Brīvdienas” koncertu. Kopš grupas radīšanas 2000. gadā kolektīvs uzstājies ne tikai lielākajos Latvijas festivālos, bet arī ārvalstīs. Paši savu muzicēšanas stilu nosaukuši par latviešu turbofolku, kas sevī ietver ska, pankroka, regeja un citu žanru ietekmes.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Grupu “Sudden Lights” un “Laika Suns” koncerts

21. 21. augustā Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais vasaras brīvdabas koncertu sērijas pasākums. Šoreiz skatītājus sagaida tikšanās ar grupām “Sudden Lights” un “Laika Suns”.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Piedzīvojumu kino festivāls

Foto: publicitātes

22. augustā tirdzniecības centra “Alfa” daudzstāvu stāvlaukumā (4. stāvā) noritēs Starptautiskais piedzīvojumu filmu festivāls. Programmā iekļautas astoņas dokumentālās īsmetrāžas filmas, kuras stāsta par cilvēku sapņiem un mūžīgo vēlmi sasniegt nesasniedzamo, par neatlaidību un degsmi ceļā uz mērķi, par grūtībām un sāpīgām neveiksmēm, kas beigās vainagojas ar neticamām uzvarām.

KUR? Brīvības gatve 372

CIK? 8-12 eiro

Džeza kruīzs ar Evilenu Protektori

23. 23. augustā kuģis-restorāns “Rīgas pērle” aicina uz kārtējo džeza kruīzu-koncertu ar dziedātāju Evilenu Protektori. Evilena Protektore ir džeza dziedātāja, Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistratūras absolvente, kur tagad pasniedz džeza vokālu. Evilena pavadīja gadu, studējot džeza vokālu “Santa Cecilia” valsts konservatorijā, ir piedalījusies daudzos festivālos un projektos. Kruīza koncerta programmā tiks pārstāvēti dažādu Evilenas projektu fragmenti.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā, pie Vanšu tilta

CIK? 20 eiro

3.Ar otro pusīti

Denisa Paškeviča un “Funk Therapy” koncerts

Foto: publicitātes

17. augustā uz kuģa – restorāna “Rīgas Pērle” noritēs trešais projekta “Džeza kruīzs” koncerts. Tā dalībnieki būs populārais latviešu džeza mūziķis Deniss Paškevičs un grupa “Funk Therapy”. Tas ir viens no lielākajiem un veiksmīgākajiem Denisa projektiem, kas spēlē mūziku džeza un fanka stilā. Tāpat šī grupa dod priekšroku savu skaņdarbu izpildīšanai.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta

CIK? 25 eiro

Brančs ar izbraucienu ar kuģi

18. augustā kuģis – restorāns “Rīgas Pērle” aicina uz vēlajām brokastīm ar izbraucienu ar kuģīti. Programmā – ne tikai ēdiens un dzēriens, bet arī mūzika, kā arī īpašas izklaides bērniem ar animatoru.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 10-25 eiro

Komēdija „Padomi precētiem pāriem”

Foto: publicitātes

21. augustā teātra klubā Austrumu Robeža būs skatāma komēdija „Padomi precētiem pāriem”, pēc itāļu dramaturga lugas Dario Fo „Pēdējais brīvais pāris” motīviem. Vai laulība var pastāvēt „brīvajās” attiecībās? Un vai šādas attiecības „izārstē” ilgus gadus precēta pāra ģimenes krīzi? Un, ja tas viss notiek realitātes šova formātā?

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Džeza koncerts Vecrīgā

22. augustā skvērā pie Mazās ģildes noritēs vasaras džeza koncertu sērijas brīvdabas koncerts. Koncertos, kuri katru nedēļu noritēs ceturtdienās, piedalīsies gan jauni, gan jau atpazīstami Latvijas mūziķi. Repertuārā – džeza klasika un mūsdienu džezs.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas  

Brīvdabas kino seanss

Foto: publicitātes

23. augustā kultūras centrs “Autentika” un projekts “Kino kults” aicina uz vasaras brīvdabas kino seansiem, kas noritēs līdz pat augusta beigām. Šoreiz skatītājiem būs iespēja redzēt Ričarda Linkleitera filmu “Before Sunrise” (1995).

KUR? Bruņinieku iela 2

CIK? Bezmaksas

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Escape Room. Mīts par brīvību”

21. augustā Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Escape Room. Mīts par brīvību”. Izrādes laikā radošā komanda kopā ar skatītājiem caur sengrieķu mitoloģijas prizmu risina šodienas pasaulē aktuālus jautājumus par dažādu viedokļu līdzāspastāvēšanu, izvēli starp ierasto un pārmaiņām, “citādā” vietu sabiedrībā un atbildību pret līdzcilvēkiem. Skatītāja viedoklis nosaka izrādes gaitu un tālāko ceļu labirintā – katrai izvēlei ir svars, taču novirzīties no ierastā ceļa kļūst arvien grūtāk.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 8-12 eiro  

Kriminālkomēdija “Spogulis bez atspulga”

Foto: publicitātes

23. augustā teātra klubs “Austrumu Robeža” aicina uz kriminālo šausmu komēdiju “Spogulis bez atspulga”. Izrādē izmantoti Mihaila Bulgakova stāstu “Jaunā ārsta piezīmes” motīvi. Uz laukiem atbraucis nepieredzējis ārsts nespēj saprast, kāpēc zemnieki, kuri nāk pie viņa ārstēties, ārpus viņa kabineta no viņa izvairās un pat baidās. Un kur palicis iepriekšējais ārsts? Labāk būtu nezināt…

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Ave… Ērģeles un balss”

17. augustā Rīgas Domā noritēs koncerts “Ave… Ērģeles un balss”. Starptautisku konkursu laureātu Lauras Lalazarjancas (soprāns) un Konstantīna Volostnova (ērģeles) izpildījumā skanēs P. Korneliusa, M. Batistīni, J.S. Baha, V.А. Mocarta, V. Berda, G. Foresa, K. Sensānsa, А. Varlamova skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 5-20 eiro

Balets “Trīs musketieri”

Foto: publicitātes

17. augustā Latvijas Nacionālajā operā būs skatāms balets “Trīs musketieri”. Neoklasiskā baleta autori ir čehu komponists Jans Kučera un kanādiešu horeogrāfs Pols Čalmers. Iestudējums ir radīts pēc Morāvijas-Silēzijas Nacionālā teātra pasūtījuma un tagad Aleksandra Dimā slavenā stāsta sižetu par D’Artanjanu un trīs drošsirdīgajiem musketieriem – Atosu, Portosu un Aramisu – interpretē arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Balets “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”

21. augustā Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma baleta izrāde “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”. Tie ir divi viencēliena baleti, kurus iestudējuši jaunie horeogrāfi Antons Freimans un Elza Leimane.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro   

Olgas Pjatigorskas koncerts “Ave Maria”

Foto: publicitātes

22. augustā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

Koncerts “Vivaldi. Gadalaiki”

12. jūlijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs viens no slavenākajiem skaņdarbiem pasaulē – Antonio Vivaldi koncertu cikls “Gadalaiki”. Šajā vakarā skaņdarbs izskanēs neierastā instrumentu sastāvā – vijole, čells un ērģeles. Koncertā piedalās Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra orķestra pirmā vijole Jurijs Savkins, čelliste Irina Viļegžaņina un ērģelniece Jeļena Privalova-Epšteina.

KUR? Ģertrūdes iela 8

CIK? 5-12 eiro

Garīgās mūzikas festivāls

Foto: publicitātes

No 10. līdz 24. augustam Latvijā noritēs XII Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls. Programmā – gospeļu mūzika, džezs, franču klasikas šedevri un Imanta Kalniņa skaņdarbi.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 7-25 eiro

Koncerts “Gaismēnu spēles”

23. augustā VEF Kultūras pils aicina uz programmu “Gaismēnu spēles”. Izskanēs Alfrēda Kalniņa dziesmas LNO izcilo solistu Ingas Šļubovskas-Kancēvičas un Jura Jopes sniegumā, kā arī leģendārās Dailes teātra aktrises Olgas Dreģes lasītie Viljama Šekspīra soneti. Pie klavierēm – LNO galvenais koncertmeistars Mārtiņš Zilberts.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-25 eiro

Balets “Antonija #Silmači”

Foto: publicitātes

23. augustā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves noritēs baleta “Antonija # Silmači” izrāde, kas veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” motīviem. Balets veltīts Latvijas simtgadei.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 17. līdz 23. augustam (izņemot 18. augustu) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Līvas Arnavas izstāde

Foto: publicitātes

No 8. augusta līdz 15. septembrim peldošā galerija “Noass” aicina uz mākslinieces Līvas Arnavas izstādi. Ekspozīcija sastāv no multimediju objektiem, kas veltīti cilvēka uztverei un tam, kā saistīta redze un domāšana.

KUR? AB dambis 2

CIK? Bezmaksas

Eimandas Zeinas kolekcijas izstāde

No 26. jūlija līdz 25. augustam izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā būs apskatāms Haneles Zanes Putniņas un Amandas Ziemeles kopprojekts “Eimandas Zeinas kolekcijas izstāde”. Izstāde pievēršas kolekcijas veidošanās procesam un kolekciju izstādēm kā vienam no iespējamajiem izstāžu formātiem. Eimanda Zeina ir abu autoru radīts tēls.

KUR? Torņa iela 1

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

Foto: publicitātes

Līdz 10. augustam Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro  

Izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”

No 20. jūlija līdz 15. septembrim Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”. Ekspozīcijā apskatāmas vairāk nekā 150 ikonas, kuras savācis un restaurējis igauņu mākslinieks un kolekcionārs Nikolajs Kormašovs, kuram dzīves laikā izdevies savākt apjomīgu 15.–20. gadsimta krievu ikonu kolekciju.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-3,50 eiro

Mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”

Foto: publicitātes

No 6. jūlija līdz 22. septembrim RIXC Mākslas un zinātnes festivāla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”. Ekspozīcijai izstādes kuratori Jenss Hauzers (Jens Hauser, Vācija / Francija), Rasa Šmite un Raitis Šmits (RIXC, Latvija) izvēlējušies 20 Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”

No 11. jūlija līdz 29. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”. Ekspozīcija ir veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā. Šie ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības. Trīsdesmit gadu laikā mūsu valstī un sabiedrībā ir notikušas daudzas pārmaiņas, kas loģiski ietekmējušas muzeja attīstību. Tagad Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēlas kompleksi palūkoties uz šo jautājumu kopumu, domājot par muzeja un krājuma nākotnes perspektīvu.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Hildas Vīkas gleznu un zīmējumu izstāde

Foto: publicitātes

No 15. jūnija līdz 25. augustam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Hildas Vīkas (1897–1963) gleznu un zīmējumu izstāde. Mākslinieces radošais mantojums ir visai plašs: filigrāni izstrādātie melnbaltie zīmējumi un smalkie, daudzkrāsainie akvareļi, īpatnēji stilizētie ainavu, portretu un aktu gleznojumi. Viņa rakstīja arī dzejoļus, stāstus un romānus, kurus pati ilustrēja.

KUR? J. Rozentāla 1

CIK? 1,50-6 eiro

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

No 21. jūnijam līdz 22. septembrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

Izstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”

Foto: publicitātes

No 7.  jūnija līdz 25. augustam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma vērienīga starptautiski atzītā igauņu mākslinieka Kaido Oles personālizstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”. Ole ir viens no nozīmīgākajiem un spilgtākajiem Baltijas mūsdienu mākslas pārstāvjiem. Pēc Tallinas Mākslas akadēmijas Glezniecības un dizaina nodaļas absolvēšana sarīkojis vairāk nekā 40 personālizstādes un piedalījies daudzās grupu izstādēs muzejos un galerijās dažādās pasaules valstīs. Pārstāvējis Igauniju 50. Venēcijas mākslas biennālē.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-4 eiro  

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

Foto: publicitātes

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”

Foto: publicitātes

No 14. jūnija līdz 10. septembrim galerijā “Putti” būs apskatāma starptautiska mūsdienīgu un konceptuālu rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”. Īpašs akcents tiek likts uz krāsu. Mūsdienu rotu mākslinieki un dizaineri veiksmīgi spēlējas ne tikai ar materiāliem, bet arī ar krāsām, prasmīgi izmantojot tās savās rotu kolekcijās.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Īrisi” Rīgas jūgendstila centra muzejā

No 24. maija līdz 1. septembrim Rīgas jūgendstila centra muzejs aicina uz īrisu izstādi. Izstādes par ziediem muzejā jau ir kļuvušas par tradīciju, šogad ekspozīcijā apskatāmi XX gadsimta sākuma dekoratīvās mākslas darbi un priekšmeti, kuros izmantota īrisu tematika.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro