Brīvdienas Rīgā: senās zivis, lieliskā Sāra Braitmena un Lord of the Dance

31. Oktobris, 2019

Ja jums vēl nav plānu gaidāmajai nedēļas nogalei, noteikti ieskatieties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Priekšnesums “LeNeSOns un pasaku tēli”

Foto: publicitātes

2. novembrī Lielajā ģildē noritēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra veidotā cikla priekšnesums pašiem mazākajiem klausītājiem, un šī cikla mērķis ir iepazīstināt bērnus ar klasiskās mūzikas pasauli. Programmā: Anatolija Ļadova un Nikolaja Rimska - Korsakova mūzika.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 1,50-13 eiro  

Kalnciema kvartāla tirgus

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

Foto: publicitātes

2. novembrī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats novembrī būs “ Zivis, kas senākas par dinozauriem”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 1 – 3 eiro (biļetes uz muzeju) + 5 eiro (nodarbība)

Priekšnesums “Toto kaķu pilsētā”

2. novembrī Rīgas skolēnu pilī noritēs bērnu teātra “Zīļuks” izrāde “Toto kaķu pilsētā”. Tā ir pasaka par noslēpumainu pazemes pilsētu, kurā mitinās kaķi. Bet aiz metaforiskajiem tēliem un dzīvnieku iezīmēm ir viegli atpazīt cilvēkus.

KUR? Kr. Barona iela 99

CIK? 3 eiro

Izrāde “Tētis”

Foto: publicitātes

3. novembrī galerijā “Istaba” noritēs izrāde bērniem un vecākiem “Tētis”, kas radīta pēc Kārļa Vērdiņa dzejoļa motīviem. Tēti var būt aizņemti, dusmīgi, noguruši, priecīgi un aizrautīgi – bet kādus viņus redz bērni? Par to visu, kā arī par tētu un bērnu saskarsmes nepieciešamību pastāstīs izrāde.

KUR? Kr. Barona iela 31b

CIK? 7-21 eiro

Deju festivāls

4. novembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs starptautiskais deju festivāls “Riga’s Wave”. Rīkotāji aicina ikvienu, kuram patīk mūzika, dejas un labs garastāvoklis.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Ieeja bez maksas

2.Ar draugiem

Jaunās mūzikas festivāls “Arēna”

Foto: publicitātes

No 19. oktobra līdz 2. novembrim Rīgā noritēs ikgadējais jaunās mūzikas festivāls “Arēna”, kas iepazīstinās Latvijas iedzīvotājus ar aktuālākajiem jaunumiem dažādos pasaules mūzikas žanros – no akadēmiskās līdz deju mūzikai.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 7-17 eiro

Koncerts “Rock Night”

2. novembrī Ķīpsalas hallē noritēs vērienīgs rokkoncerts, kurā piedalīsies 7 rokgrupas un mākslinieki. Uzstāsies Fēlikss Ķiģelis, Atis Ieviņš, The Rock Brothers, Bloody Heels, Pienvedēja Piedzīvojumi, ProVince, AK69, kā arī īpašie viesi no Lietuvas – AC/DC Project.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 7-15 eiro

Improvizācijas teātra “Prieka ministrija” sezonas atklāšana

Foto: publicitātes

2. novembrī improvizācijas teātris “Prieka ministrija” aicina uz jau piektās sezonas atklāšanu. Tradicionāli teātra aktieri ar prieku improvizē par tēmām un stilos, kurus izvēlas publika.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 8 eiro

Apvienības “Comedy Latvia” priekšnesums

3. novembrī kinoteātrī K.Suns ar programmu “Tas nav nopietni” uzstāsies apvienības “Comedy Latvia” mākslinieki. Priekšnesumā piedalīsies Rūdolfs Kugrēns, Aleksandrs Guzenko, Jānis Kreičmanis, Deniss Tulpe, Kalvis Troska un britu komiķis Džeks Everits.

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 12-15 eiro

Priekšnesums “Brīnuma skartie”

Foto: publicitātes

3. novembrī Rīgas cirks aicina uz priekšnesumu – ekskursiju “Brīnuma skartie”, kurā pastāstīs par māksliniekiem un notikumiem 130 gadus ilgajā cirka vēsturē. Tāpat skatītāji varēs ieskatīties aiz priekškara, kur arī dzimst brīnumi. Priekšnesums noritēs audiogida pavadībā. Izrādes autori – teātra trupa “Kvadrifrons” sadarbībā ar Rīgas cirku. Ieeja no 14 gadu vecuma.

KUR? Merķeļa iela 4 (ieeja no A. Kalniņa ielas)

CIK? 18 eiro

“Lord of the Dance” koncerts

4. novembrī Arēnā Rīga būs skatāms slavenā deju kolektīva “Lord of the Dance” šovs “Dangerous Games” (“Bīstamās spēles”). “Bīstamajās spēlēs” izmantota “Holo-Gauze” tehnoloģija – hologrāfisku efektu projicēšana. Šovā iesaistīsies 40 dejotāji. “Lord of the Dance” veidotājs Maikls Fletlijs ir pasaulslavens horeogrāfs, kurš iekļauts Ginesa rekordu grāmatā kā visātrākais stepa dejotājs pasaulē.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 26-81 eiro

Jāņa Šipkēvica un projekta “Nepāriet” koncerts

Foto: publicitātes

5. novembrī Hanzas Peronā noritēs mūziķa Jāņa Šipkēvica un projekta “Nepāriet” koncerts, kurā pulcēsies tādi slaveni latviešu mūziķi un vokālisti kā Matīss Čudars, Miķelis Putniņš, Rūdolfs Dankfelds, Kārlis Josts, Lorete Medne, Alise Joste, Evija Vēbere, Zelma Jēgere un Vladislavs Nastavševs.

KUR? Hanzas iela 16a

CIK? No 23 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

5. novembrī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Koncerts “Šansona zvaigznes”

Foto: publicitātes

7. novembrī Kongresu namā noritēs koncerts “Šansona zvaigznes”, kurā piedalīsies tādi mākslinieki kā Vladimirs Asmolovs, Genādijs Žarovs, Mihails Šelegs, Vladimirs Čerņakovs, Eva Amurova.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 12-30 eiro

Koncerts “Normunds Pauniņš. 50”

7. novembrī VEF Kultūras pilī noritēs dziedātāja Normunda Pauniņa 50 gadu jubilejas koncerts. Uz skatuves kāps arī mūziķa draugi un kolēģi – Aigars Grāvers, Antra Stafecka, Aigars Krēsla, Ieva Akurātere, Inta Gudovska, un citi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-20 eiro

Festivāls “Bildes”

No 21. oktobra līdz 16. novembrim Rīgā noritēs ikgadējais festivāls “Bildes”. Tradicionāli festivāla ietvaros norit blūza mākslinieku, mūziķu un viņu bērnu, jauno grupu un veterānu koncerti. 

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 6-20 eiro

3.Ar otro pusīti

Sāras Braitmenas koncerts

Foto: publicitātes

3. novembrī Arēnā Rīga turnejas “Hymn” ietvaros uzstāsies Sāra Braitmena. Albums “Hymn” ir kolekcija, kurā iekļautas orķestra dziesmas ar kori. Albums ierakstīts divu gadu laikā Hamburgā, Maiami, Londonā, Vankūverā, Losandželosā, Ņujorkā un Budapeštā. Sāra Braitmena ir slavena ar savu trīs oktāvu vokālu un kā klasikā crossover radītāja (tā ir klasiskās mūzikas un mūsdienu popmūzikas simbioze). Viņas karjeras laikā pārdoti vairāk kā 30 miljonu viņas ierakstu. Braitmena ir saņēmusi vairāk kā 180 zelta un platīna prēmijas 40 valstīs. Tāpat viņa ir slavena ar savu lomu “Operas spokā”.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 31-150 eiro

Muzikālais priekšnesums “Balādes par vīnu, mīlu un raganām”

6. novembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” varēs redzēt muzikālu priekšnesumu “Balādes par vīnu, mīlu un raganām”. Izskanēs dziesmas par mīlestību no dažādām valstīm un dažādās valodās – kaislīgas, skumjas un priecīgas. Koncertā piedalīsies mūziķi Laimis Rācenājs, Ilze Grunte, Andris Grunte.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Komēdija „Padomi precētiem pāriem”

7. novembrī teātra klubā Austrumu Robeža būs skatāma komēdija „Padomi precētiem pāriem”, pēc itāļu dramaturga lugas Dario Fo „Pēdējais brīvais pāris” motīviem. Vai laulība var pastāvēt „brīvajās” attiecībās? Un vai šādas attiecības „izārstē” ilgus gadus precēta pāra ģimenes krīzi? Un, ja tas viss notiek realitātes šova formātā?

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Balta vārna melnā krāsā”

Foto: publicitātes

2. nobembrī Dailes teātrī – izrāde “Balta vārna melnā krāsā”, kas veidota pēc dramaturga Alekseja Ščerbaka lugas motīviem. Latvijas nomalē uzrodas bēglis. Vietējā meitene Antra no viņa gaida bērnu un svešinieku Adalu uzņem ģimenē. Ģimene ir liela, mājā dzīvo Antras vecāki, māsa ar vīru Vili un divām meitām. Visi pie Adala pierod, izņemot Vilis, kurš bēgli nogalina. Un tad Antra pamet dzimtās mājas…

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro

Izrāde “Paradoksālā Latvija”

2. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Paradoksālā Latvija”. Tie ir stāsti par cilvēkiem, kuri dzīvo mums blakus, bet domā pavisam citādi. Mēs par viņiem neko nezinām, ja nu vienīgi dīvainus, varbūt pat smieklīgus nostāstus. Paradoksāli. Bet arī tāda ir Latvija – savāda pasaule, kur pārliecinoši blakus sadzīvo vīzijas, atmiņas un sapņi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro

Izrāde “Karš vēl nav sācies”

Foto: publicitātes

4. novembrī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Karš vēl nav sācies”. Luga sastāv no 14 novelēm, kas sarakstītas kā skeči un monologi. Katrai no novelēm ir atsevišķs sižets, taču kopā tās veido vienotu dramatisko līniju. Izrāde būs skatāma krievu valodā ar titriem latviešu valodā. Izrādē piedalās aktieri, kas pārstāv dažādas teātra skolas un dažādu valodu kultūrtelpas: latviete Guna Zariņa, lietuvietis Gitis Ivanauskas un Aleksandrs Maļikovs no Krievijas. Izrāde būs skatāma krievu valodā ar titriem latviešu valodā.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 18-20 eiro

Izrāde “Pēc grāmatas motīviem”

8. novembrī Dirty Deal Teatro aicina uz izrādi “Pēc grāmatas motīviem”. Galvenais varonis ir aktieris. Viņš velk paralēles starp lugu, pie kuras strādā, un savu dzīvi, gremdējoties atmiņās par pagātni. Ko viņš tajā meklē? Un vai šie meklējumi palīdzēs tieksmē pēc mākslas?

KUR? Talsu iela 1

CIK? 15 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Balets “Pie zilās Donavas”

Foto: publicitātes

2. novembrī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums ar Johana Štrausa mūziku “Pie zilās Donavas”. Pirmo reizi šis balets Rīgā uzvests 1957. gadā; 60 gadu laikā tas vairākas reizes atgriezies uz skatuves un kļuvis par Latvijas baleta zelta fonda daļu. Jaunais uzvedums izveidots par godu jubilejai – šī gada aprīlī aprit 110 gadi, kopš dzimusi šī baleta iestudētāja, leģendārā baletdejotāja, baletmeistare un pedagoģe Helēna Tangijeva-Birzniece.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

VEF Kultūras pils vokālā ansambļa koncerts

3. novembrī VEF Kultūras pils aicina uz sava vīru vokālā ansambļa jubilejas koncertu – ansamblis šogad atzīmē 55 gadu jubileju. Izskanēs latviešu tautasdziesmas ansambļa vadītāja Viļņa Salaka apdarē, ka arī viņa oriģinālkompozīcijas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Opera „Traviata”

Foto: publicitātes

3. novembrī Latvijas Nacionālajā operā – opermūzikas klasika – Džuzepes Verdi „Traviata”. Kurtizāne Violeta netic īstai mīlestībai. Taču tad viņa satiek jauno, kaislīgo Alfredo. Mīlētāju laimei nav lemts ilgs mūžs – viņiem pretī stājas visa sabiedrība ar tās liekulīgajiem morāles standartiem un Violetas traģiskā slimība... Iestudējuma darbība notiek Parīzē 20. gadsimta 50. gados.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Koncerts “No Baha līdz Vidoram”

3. novembrim Rīgas Domā noritēs klasiskās mūzikas koncerts ar Ilzes Reines (ērģeles) un Evas Pudānes (flauta) piedalīšanos. Programmā izskanēs Baha, Mocarta un Vidora skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Baha kamermūzikas festivāla atklāšana

Foto: publicitātes

5. novembrī Mazajā ģildē noritēs 19. Baha kamermūzikas festivāla atklāšana, kurā piedalīsies baroka orķestris “Les Muffiatti” (Beļģija). Orķestrim raksturīgs vēsturiski precīzs izpildījums un skrupuloza tehnika. Koncertprogrammā – J.S. Baha un viņa laikabiedra J. K. Graupnera skaņdarbi.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 7-15 eiro

Opera “Karmena”

6. novembrī Latvijas Nacionālajā operā – opera “Karmena” ar Žorža Bizē mūziku, režisore – Marija Eva Sinjerola. Režisores mūsdienu versijā Karmenas stāsts norisinās priekšpilsētā, lielpilsētas nomalē: bērni, kas spēlējās pagalmos un provocē policiju, narkotiku tirgoņu savstarpējās izrēķināšanās, ielu mākslinieki un dejotāji, kas tiecas izpaust sevi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 6-40 eiro

Cikla “Come Prima” koncerts

Foto: publicitātes

6. novembrī VEF Kultūras pils Kamerzālē cikla “Come Prima” ietvaros noritēs koncerts, kurā izskanēs melodijas no latviešu filmām. Raimonda Paula, Jāņa Ivanova, Pētera Plakida skaņdarbi izskanēs kamerversijās Ditas Krenbergas (flauta), Intas Sunepas (čells) un Jura Žvikova (klavieres) izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10 eiro

Opera “Burvestība. Pajaci”

8. novembrī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma operas izrāde “Burvestība. Pajaci”, kas sevī apvieno Leonkavallo slaveno operu un mazāk pazīstamo operu “Burvestība”. Neraugoties uz to, ka abus darbus apvieno saistība ar verisma virzienu un stāsts būtībā ir par vienu un to pašu – mīlas trijstūri, greizsirdību un nodevību, – tomēr žanriski tie ir dažādi

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Orķestra “Sinfonietta Rīga” koncerts

Foto: publicitātes

8. novembrī Lielajā ģildē uzstāsies itāļu mūziķis Enriko Onofri (vijole). Kopā ar Sinfonietta Rīga viņš aicina klausītājus ceļojumā pa Volfganga Amadeja Mocarta skaņdarbu lapām. Izskanēs Uvertīra dziesmuspēlei “Teātra direktors” , kvodlibets Galimathias Musicum, “Trīs vācu dejas” Pirmais koncerts mežragam un orķestrim Remažorā un divertisments diviem mežragiem un stīgu kvartetam “Muzikāls joks”.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-25 eiro

Trīs tenoru koncerts

8. novembrī Berģu kultūras namā uzstāsies tenoru trio – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs. Koncertprogrammā iekļautas populārākās kompozīcijas, kuras dziedātāji ir izpildījuši savos koncertos pēdējo gadu gaitā.

KUR? Brīvības iela 455

CIK? 7 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 2. līdz 8. novembrim (izņemot 3. novembri) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Brīnumi no papīra”

Foto: publicitātes

No 19. oktobra līdz 13. janvārim Etnomuzejā “Cepures Pasaule” noritēs izstāde, kurā būs apskatāmi unikālas papīra rotaļlietas un citi priekšmeti no dažādiem vēstures periodiem – izstāde radīta no leļļu meistares, kolekcionāres un mākslinieces Tamāras Čudnovskas kolekcijā esošajiem priekšmetiem. Ekspozīcijā būs apskatāmas lelles, teātri, mājiņas, transportlīdzekļi, rotaļlietas, grāmatas, atklātnītes, kā arī priekšmeti ar Ziemassvētku tematiku no papīra un kartona. Daļa kolekcijas ir oriģināli priekšmeti, kas izdzīvojuši līdz mūsdienām. Otra daļa ir mūsdienu reprodukcijas un seno papīra rotaļlietu kopijas, kas sagatavotas izstādei par godu.

KUR? Vīlandes iela 7

CIK? 3-4 eiro

Izstāde “Aleksandra Beļcova. Glezniecība. Grafika. Darbnīcas “Baltars” porcelāns”

No 12. oktobra līdz 12. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma izstāde “Aleksandra Beļcova (1892–1981). Aleksandra Beļcova nebija tikai gleznotāja – viņa bija ilustratore, grafikas un porcelāna māksliniece. Ekspozīcijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks parādīti Aleksandras Beļcovas darbi no vairāku muzeju krājumiem un privātkolekcijām. Šī būs pirmā tik liela mēroga izstāde par godu māksliniecei, kas aptvers jau uzskaitīto – glezniecību, grafiku un “Baltars” porcelānu.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska glezniecība”

Foto: publicitātes

No 5. oktobra līdz 5. janvārim muzejā “Rīgas birža” būs skatāma izcilā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska daiļradei veltīta izstāde “Gaismas metafizika”. Armēņu izcelsmes mākslinieks Ivans Aivazovskis ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies arī līdz mūsdienām, par ko liecina neskaitāmās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs. Izstādei atlasīti ap 30 darbu dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Pirmo reizi kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) glezniecības darbiem eksponētas mākslinieka gleznas no Ukrainas un Igaunijas muzeju krājumiem, kā arī no privātkolekcijām.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Mareunrol’s. Paplašinātā realitāte”

No 10. oktobra līdz 8. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta Mareunrol’s (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde. Tas ir Latvijā vēl nebijis starpdisciplinārs notikums, kas apliecina modes mākslas radošo potenciālu, atklājot tās patieso universālo dabu, kad lietas, materiāli un idejas spēj pastāvēt ārpus laika. Apmeklētājs aicināts iepazīt modi nevis kā sezonālu untumu, bet nopietnu, daudznozīmīgu 21. gadsimta mākslas un dizaina formu, kas paplašina realitātes robežas. Sadarbībā ar fotogrāfiem un citu mākslas veidu pārstāvjiem izstādē tiks eksponēti konceptuāli darbi (fotogrāfijas, īsmetrāžas filmas, skulptūru elementi, instalācijas). Tāpat tiks izveidota kopīga izstādes audioinstalācija, kas kalpos kā vēl viens izpausmes līdzeklis.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Academia”

Foto: publicitātes

No 20. septembra līdz 17. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstāde “Academia”. Izstādē plānots pārnest Latvijas Mākslas akadēmijas vietas, atmosfēras un laika garu, veidojot ekspozīciju, kas būtu “dzīvā vēsture”. LMA studenti un mācību spēki piedalīsies izstādē katrs ar savu redzējumu par konkrēto nodaļu, kuru viņi pārstāv. Projekta virsuzdevums ir parādīt mūsu jaunās paaudzes darbības tiešo saikni ar globālajiem procesiem starptautiskajā mākslas kopainā.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 7. septembra līdz 24. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma starpdisciplināra izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”. Izstāde caur Latvijai nozīmīgas dzimtas – Grosvaldu ģimenes – stāstu iepazīstina auditoriju gan ar ievērojamās rīdzinieku ģimenes likteni, gan ar svarīgām epizodēm Latvijas valsts vēsturē gadsimta garumā.

KUR? Jaņa Rozentāla laukums 1

CIK? 3-6 eiro

Izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”

Foto: publicitātes

No 20. augusta līdz 30. novembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”. Tā iepazīstinās ar Penzas Mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp aizbrauca mācīties Pirmā pasaules kara laikā. Lai gan latviešu jauniešu studijas šajā iestādē notika relatīvi īsu laiku – no 1915. līdz 1917. gadam (daži no Penzas devās prom jau 1916. gadā), Latvijas mākslas vēsturei šis periods ir īpaši svarīgs, jo tajā mācījās jauno mākslinieku paaudze – vēlākie Latvijas modernisma meistari.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz.26

CIK? 0,50-2 eiro

Jura Jurjāna izstāde “Mīlestības vēstījums”

No 11. oktobra līdz 13. novembrim galerijā “MuseumLV” noritēs mākslinieka Jura Jurjāna personālizstāde “Mīlestības vēstījums”. Mākslinieks apmeklētājiem piedāvā vēl neizrādītus darbus un jau pazīstamas gleznas jaunā kontekstā. Jurjāns ir estēts dzīvē un mākslā un dod citu jēgu ikdienišķām lietām, paceļot tās sakrālā līmenī.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Rotu izstāde “Mīlestība un kompetence”

Foto: publicitātes

No 25. oktobra līdz 19. novembrim galerijā “Putti” apskatāma divu Somijas rotu mākslinieku - Chao-Hsein Kuo un Eero Hintsanen – izstāde. Ekspozīcijā iekļautie darbi atspoguļo Somijas dabas skaistumu. Rotas radītas, izmantojot dārgmetālus un dārgakmeņus, balstoties uz juveliermākslas tradicionālajām zināšanām un tās visas ir rūpīgs roku darbs.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Multimediju instalācija “77 miljoni gleznu”

No 31. oktobra “Rīgas mākslas telpā” būs iespēja redzēt leģendārā britu mūziķa, producenta un multimediju mākslinieka Braiena Īno audiovizuālo instalāciju “77 miljoni gleznu”. Tas ir digitālais mākslas darbs, kas radīts pirms vairākiem gadiem un tas turpina attīstīties pats ar mākslinieka radīta algoritma palīdzību un laiku pa laikam šis darbs vēl aizvien pārsteidz savu radītāju. Gaismas spēles un skaņa bez mākslinieka iejaukšanās ir Braiena Īno dzīves sapņa piepildījums.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “Izmisuma apoloģija. Epigrāfs”

Foto: publicitātes

No 10. oktobra līdz 30. novembrim galerijā “RIXC” turpinās izstāde “Izmisuma apoloģija. Epigrāfs”. Mākslinieki Artūrs Punte un Jēkabs Voļatovskis piedāvā objektu sēriju, kas veltīta cilvēka dabiskiem uztveres ierobežojumiem, kalpo kā metofora vispārīgai cilvēka dzīves ierobežotībai un pesimistiskām, bet stoiciskām pārdomām par to.

KUR? Lenču iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Dāma krinolīnā”

No 25. oktobra līdz 19. aprīlim Rīgas Modes muzejā būs apskatāma izstāde “Dāma krinolīnā”. Izstādē apskatāmi krāšņi 19. gadsimta vidus tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, kas ataino turīgas tā laika sievietes garderobi, sekojot dienas gaitai un tās dažādajām norisēm – no brīža, kad viņa sapošas pēc pamošanās, līdz pat vizītēm, ceļojumiem, pastaigām un vakara ballēm vai viesībām. Tāpat apskatāmas kungu frakas, vestes un cilindri. Tērpus papildina izsmalcināti aksesuāri, rotas un interjera priekšmeti.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Maijas Tabakas jubilejas izstāde

Foto: publicitātes

No 30. oktobra līdz 7. decembrim galerijā “Daugava” noritēs vienas no slavenākajām Latvijas māksliniecēm – Maijas Tabakas – jubilejas izstāde. Māksliniecei šogad aprit 80 gadi. Sastapšanās ar Maijas Tabakas radīto tēlu pasauli iedvesmo ikvienu – tie ir krāšņi un noslēpumaini personāži, viņu eksotiskā apkārtne, putni, ziedi un gaisma. Izstādē apskatāmi arī reti izstādīti mākslinieces audekli.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas