Brīvdienas Rīgā: Sēņu dienas, plastmasas huligāni un visskaistākā sieviete Latvijā

12. Septembris, 2019

Gaidāmajā nedēļas nogalē pilsētas kultūras dzīve solās būt īpaši piesātināta. Tāpēc neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kur esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Leļļu izrāde „Kas notiek Dižmežā?”

Foto: publicitātes

Latvijas Leļļu teātrī 14. septembrī mazos skatītājus gaida tikšanās ar pasakas „Kas notiek Dižmežā?” varoņiem. Margaritas Stārastes pasakas notikumi iedzīvināti krāšņā leļļu izrādē-mūziklā, kas veidots pēc rakstnieces oriģinālajām ilustrācijām. Plkst. 11.00 izrāde noritēs latviešu valodā, bet 14.00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro  

Sēņu dienas Dabas muzejā

No 11. līdz 15. septembrim Latvijas Dabas muzejā noritēs ikgadējās Sēņu dienas. Ekspozīcija mainīsies katru dienu un tajā varēs apskatīt gan mums ierastās baravikas, gailenes un bērzlapes, gan Latvijā reti sastopamas sēnes. Tiks izstādītas arī indīgās sēnes, eksperti pastāstīs, kuras sēnes drīkst lietot uzturā, bet kuras ir ļoti bīstamas, kā arī padalīsies ar savām sēņu ēdienu receptēm.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,80-2 eiro

Ģimenes sporta diena

14. septembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” visus aktīvās atpūtas cienītājus aicina uz Ģimenes sporta dienu. Apmeklētājus sagaida plaša izpriecu programma, kā arī speciālistu konsultācijas.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Nakts brauciens ar skrituļslidām

14. septembrī aktīvās atpūtas cienītājus aicina uz braucienu ar skrituļslidām, skrejriteņiem un skrituļdēļiem (izņemot elektriskajiem) pa Krasta ielu – brauciena starts un finišs atradīsies pie tirdzniecības centra “Mols”. Bērni vecumā līdz 16 gadiem var piedalīties tikai pieaugušo pavadībā. Reģistrācija braucienam norit līdz 14. septembrim, ieskaitot.

KUR? Krasta iela

CIK? Bezmaksas

Festivāls “Street Food”

Foto: publicitātes

18. septembrī Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Priekšnesums “Plastmasas huligāni”

19. septembrī Kaņepes kultūras centrs aicina bērnus uz teātra apvienības PERFOrācija izrādi “Plastmasas huligāni”. Tas ir stāsts par diviem apņēmīgiem brāļiem, kuri uzsākuši cīņu ar plastmasas maisiņiem, kuri piesārņo dabu.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 7 eiro

Priekšnesums “InTarsi”

Foto: publicitātes

19. septembrī Rīgas cirks atklās sezonu ar priekšnesumu “InTarsi” sadarbībā ar slaveniem māksliniekiem no Spānijas – apvienību “Circo Eia”. “InTarsi” romāņu valodās nozīmē “sapinušies kopā”. Izrādē “InTarsi” četri katalāņu cirka mākslinieki cirka valodā stāsta par cilvēka dzīves līkločiem. Ar maiga humora palīdzību caur deju, fizisko teātri un pāri visam – cirka mākslu artisti ļauj izdzīvot laimi, vientulību un dalīšanos. Izrādē ir īpaša scenogrāfija – no platformām, sviras dēļa un tramplīniem nemitīgi top kaut kas jauns. Aktieri rada, noārda, krīt, ķer, pārveido un atkal izgudro no jauna

KUR? Merķeļa iela 4

CIK? 8-20 eiro

Sacensības “Riteņvasara”

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Grupu “Židrūns” un “ShiShi” koncerts

Foto: publicitātes

14. septembrī ar rokgrupas “Židrūns” (Latvija) un meiteņu trio “ShiShi” (Lietuva) koncertu K.K. fon Stricka villā latviešu mūzikas izdevniecība “I Love You Records” uzsāks jubilejas pasākumu sēriju, kas tiek rīkota par godu izdevniecības desmitgadei.

KUR? Astrida Briāna iela 9

CIK? 12-15 eiro

Diskotēka uz kuģa

14. septembrī uz kuģa – restorāna “Rīgas Pērle” noritēs diskotēka ar mūsdienu hitiem, ko piedāvās DJ PROM un DJ Lao no Rīgas ierakstu kompānijas “Night Carousel”. Apmeklētājus sagaida kruīzs pa Daugavu un dejas pie aizejošās vasaras remiksiem.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 5,99 eiro

Konkurss “Misis Latvija 2019”

Foto: publicitātes

17. septembrī VEF Kultūras pilī noritēs nacionālā skaistumkonkursa “Misis Latvija 2019” fināls, kurā piedalīsies 30 sievietes no dažādiem Latvijas nostūriem. Šova laikā būs trīs iznācieni - Nacionālos tautas tērpos, peldkostīmos un vakarkleitās. Tajā pašā vakarā tiks nosaukta uzvarētāja.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-50 eiro

Dziedātājas MakSim koncerts

19. septembrī Arēnā Rīga uzstāsies krievu popa māksliniece MakSim (Marina Maksimova). Viņa ne tikai dzied, bet arī pati raksta dziesmas. Pēc dziedātājas teiktā, tās visas ir viņas dzīves pārdzīvojumi. Programmā izskanēs gan dziesmas no pagājušā gada decembrī izdotā albuma, gan slaveni hiti.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 22-35 eiro

Grupas “Alisa” koncerts

Foto: publicitātes

Krievu grupa “Alisa” 19. septembrī uzstāsies koncertzālē “Palladium” ar programmu “Pasalon”. Rīgā klausītāji būs pirmie, kuri dzirdēs dziesma no tāda paša nosaukuma albuma – Maskavā un Sanktpēterburgā šī koncertprogramma izskanēs tikai novembrī.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 35-59 eiro

Koncerts “Starp vasaru un ziemu”

20. septembrī uz VEF Kultūras pils skatuves kāps izpildītāji Rikardions (Rihards Millers), Anna Dribas un Ainars Bumbieris, kuri apvienojušies īpašā vislatvijas koncerttūrē. Programmā – dziesmas ar rudenīgu noskaņu, kā arī jaunas kopozīcijas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 6-12 eiro

Indiešu deju koncerts

Foto: publicitātes

20. septembrī Rīgas Mazajā teātrī noritēs indiešu klasisko deju koncerts “Debesu stāsts” Prathibas Sathjavannanas (Indija) izpildījumā. Ar dejas palīdzību viņa pastāstīs par dažādām hinduisma dievībām un ar tām saistītus stāstus.

KUR? Stabu iela 18c

CIK? 5-12 eiro  

Laimas Jansones un dj Monsta koncerts

20. septembrī Mūzikas namā “Daile” ar programmu “Visuma vizošā tumsa” uzstāsies Laima Jansone (kokle) un dj Monsta (Uldis Cīrulis). Koncertprogrammā iekļautas dziesmas no šī neparastā dueta tāda paša nosaukuma debijas albuma, kurā apvienotas tautas tradīcijas un mūsdienu mūzika.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro  

3.Ar otro pusīti

Balle Mazajā ģildē

Foto: publicitātes

10. augustā Mazajā ģildē noritēs jaunās sezonas deju vakaru atklāšanas balle. Balles noritēs katru otro sestdienu. Deju cienītājiem dziedās un spēlēs grupas “Mazā Ģilde” dalībnieki.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 10 eiro

Daumanta Kalniņa koncerts

15. septembrī Mūzikas namā “Daile” ar džeza lirisko programmu “Sirds prieks” uzstāsies dziedātājs Daumants Kalniņš ar savu kvintetu. Programmā izskanēs dziesmas ar dzejnieka Friča Bārdas vārdiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-20 eiro  

Brančs ar izbraucienu ar kuģi

Foto: publicitātes

15. septembrī kuģis – restorāns “Rīgas Pērle” aicina uz vēlajām brokastīm ar izbraucienu ar kuģīti. Programmā – ne tikai ēdiens un dzēriens, bet arī mūzika, kā arī īpašas izklaides bērniem ar animatoru.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 10-25 eiro

Raimonda Paula un Dināras Rudānes koncerts

16. septembrī uz VEF Kultūras pils skatuves ar jauno programmu “Viņa un viņš” uzstāsies komponists Raimonds Pauls un dziedātāja Dināra Rudāne. Izskanēs Maestro jaunas dziesmas ar Jāņa Petera, Leona Brieža un Guntara Rača vārdiem, kā arī nedaudz piemirstas melodijas, kuras reiz sarakstītas kinofilmām.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-28 eiro

Portugāļu mūzikas koncerts

Foto: publicitātes

17. septembrī klubā Austrumu Robeža ar programmu “O Amor Portugal” uzstāsies Jolanta Gulbe – Paškeviča. Programmā izskanēs tradicionālās portugāļu dziesmas fadu žanrā, kas radies XIX gadsimtā Lisabonā. Jolanta Gulbe Paškeviča programmā iekļāvusi gan vecas kompozīcijas, gan mūsdienu mūziku. Kopā ar dziedātāju uzstāsies ģitāristi Ivars Hermanis un Āris Ozols.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Muzikāls priekšnesums “Balādes par vīnu, mīlestību un raganām”

19. septembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” varēs redzēt muzikālu priekšnesumu “Balādes par vīnu, mīlestību un raganām”. Izskanēs kaislīgas, skumjas un priecīgas dziesmas par mīlestību no dažādām valstīm un dažādās valodās. Koncertā piedalīsies mūziķi Laimis Rācenājs, Ilze Grunte un Andris Grunte.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Kriminālkomēdija “Spogulis bez atspulga”

Foto: publicitātes

14. septembrī teātra klubs “Austrumu Robeža” aicina uz kriminālo šausmu komēdiju “Spogulis bez atspulga”. Izrādē izmantoti Mihaila Bulgakova stāstu “Jaunā ārsta piezīmes” motīvi. Uz laukiem atbraucis nepieredzējis ārsts nespēj saprast, kāpēc zemnieki, kuri nāk pie viņa ārstēties, ārpus viņa kabineta no viņa izvairās un pat baidās. Un kur palicis iepriekšējais ārsts? Labāk būtu nezināt…

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Komēdija “Neiespējamā misija”

20. septembrī Dailes teātris piedāvā komēdiju “Neiespējamā misija”, kas veidota pēc britu dramaturga Reja Kūnija lugas “Pārāk precējies taksists” motīviem . Galvenais varonis Džons Smits ir precējies ar divām sievietēm uzreiz – Mēriju un Barbaru, kuras dzīvo netālu viena no otras. Džonam ir ļoti precīzi izplānots grafiks, kā sadzīvot ar abām, neraisot aizdomas. Taču, kad Džons Smits iekuļas kautiņā, kurā saņem triecienu pa galvu un pamostas slimnīcā, viņa pasaule sāk brukt. Akurātajam grafikam izjūkot, Smits bezpalīdzīgi sapinas pūliņos izskaidrot situāciju abām sievām. Melu lavīna kļūst arvien lielāka, identitātes dubultojas, un, lai visu sarežģītu vēl vairāk, lietas izmeklēšanā iesaistās policisti.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Future Freak”

Foto: publicitātes

20. septembrī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Future Freak”. Izrādē uzburtas trīs no tūkstošiem iespējamajām versijām, kā ekoloģiskais piesārņojums, informācijas blīvums, vēsturiskā bagāža, kanonizētā māksla, vēlme būt mūžīgi jaunam un veselam varētu ietekmēt nākotnes cilvēku. Neviens nezina, kā būs. Šī ir tikai izrādes autoru spekulācija.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

Amatierteātru festivāls

No 12. līdz 15. septembrim VEF Kultūras pilī noritēs ikgadējais starptautiskais amatierteātru festivāls “Rīga spēlē teātri”. Skatītāji varēs noskatīties vairāk kā desmit muzikālus, deju un klasiskos iestudējumus.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Karmelīšu dialogi”

Foto: publicitātes

14. septembrī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma Fransisa Pulenka opera “Karmelīšu dialogi”. Opera stāsta par sešpadsmit karmelīšu mūķenēm, kas notiesātas Lielās franču revolūcijas laikā. Galvenā varone ir novice Blānša - trausla, nobijusies pusaugu meitene, kurai lemts cieši ielūkoties biedējošās, bezcerīgās pasaules acīs un meklēt izeju no pašas baiļu radītajām lamatām.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Koncerts “Baroka šedevri”

14. septembrī Rīgas vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā noritēs koncerts “Baroka šedevri. Oboja, vijole un ērģeles”. Tieši šiem instrumentiem tika sarakstīti skaņdarbi, kas kļuvuši par 18. gadsimta iemiesojumu. Muzikālos šedevrus piedāvās LNO orķestra soliste Anastasija Hotuļova (oboja) un un P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas absolventi Aleksejs Koļesnikovs (vijole) un Jeļena Privalova-Epšteina (ērģeles).

KUR? Ģertrūdes iela 8

CIK? 5-10 eiro

Balets „Bajadēra”

Foto: publicitātes

15. septembrī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums „Bajadēra” ar Ludviga Minkusa mūziku un Mariusa Petipā horeogrāfiju. Izrāde LNO pirmo reizi uzvesta 2012. gadā. Ar horeogrāfiski sarežģīto uzvedumu, kas no māksliniekiem pieprasa visaugstāko tehnisko un māksliniecisko meistarību, ir aizņemta gandrīz visa baleta trupa. Uzvedums ir romantisks stāsts par tempļa dejotāju, graciozo bajadēru Nikiju. Viņas mīlestība pret drosmīgo karotāju Soloru iet bojā izšķērdīgajā austrumu galmā, kur kaislības un intrigas dzeļ nāvējošāk par indīgām čūskām.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Kvarteta “RIX” koncerts

18. septembrī VEF Kultūras pils Kamerzālē cikla “Come Prima” desmito sezonu atklās kvarteta “RIX” koncerts. Koncertprogrammā izskanēs A. Dvoržāka, S. Mences, K. Sensānsa, T. Ķeniņa, un J. Brāmsa skaņdarbi. koncertu vadīs un par skaņdarbiem stāstīs muzikoloģe Signe Lagzdiņa.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10 eiro

Koncerts “Altera Veritas — 20”

Foto: publicitātes

19. septembrī kamermūzikas ansamblis “Altera Veritas” aicina uz jubilejas koncertu, kas veltīts kolektīva 20. gadadienai. Programmā izskanēs vairāki pirmatskaņojumi. Koncerta īpašie viesi – ansamblis “Brokastis četratā”.

KUR? Skārņu iela 10/20

CIK? 10 eiro

Koncertizrāde “Es domāju uz tevi”

19. septembrī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” Kamerzālē noritēs muzikāli poētisks vakars, kas veltīts Raiņa un Aspazijas daiļradei. Koncertā piedalīsies Ieva Parša un Krišjānis Norvelis (vokāls), Jānis Porietis (trompete), Pēteris Trasuns (alts), Edgars Saksons (sitaminstrumenti), Aldis Liepiņš (klavieres), Orests Silabriedis (stāstnieks) un citi.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 8 eiro

LNSO sezonas atklāšanas koncerts

Foto: publicitātes

20. septembrī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris atklās savu koncertsezonu ar Bēthovena Vilolkoncertu, Štrausa skaņdarbu “Tā runāja Zaratustra” un Gundegas Šmites skaņdarba “ΙΩ. Rītausmas dieve Ēosa” pirmatskaņojumu. Īpašais viesis – Franks Pēters Cimmermanis (vijoli).

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-55 eiro

Koncerts “Komitass. Liturģija”

20. septembrī Sv. Jāņa baznīcā ar armēņu garīgās mūzikas programmu uzstāsies Latvijas Raio koris, Armens Badaljans (tenors) un Hovanness Nersesjans (bass). Koncerts veltīts 150 gadiem kopš Komitasa (Sogomons Sogomonjans, 1869–1935) dzimšanas. Komitass bija armēņu Apustuliskās baznīcas priesteris, pamatoti tiek uzskatīts par vienu no armēņu visu laiku visizcilākajiem komponistiem. Pateicoties Armēnijas vēstnieka iniciatīvai, jaunās “Liturģijas” versijas pirmatskaņojums izskanēs tieši Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 12 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 14. līdz 20. septembrim (izņemot 15. septembri) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija “Spoku nakts”

Foto: publicitātes

14. septembrī rīdzinieki tiek aicināti uz ekskursiju “Spoku nakts”. Ekskursijas dalībnieki uzzinās leģendas par Zviedru vārdiem, dzirdēs par to, no kurienes ir cēlušies spoki, kāpēc sienās iemūrēja cilvēkus, kā arī redzēs XVI gadsimta pagrabus, kuros reiz atradies pilsētas cietums, un piedalīsies Rīgas balzama degustācijās (par atsevišķu samaksu). Ekskursija norit latviešu valodā.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie Sv. Pētera baznīcas galvenās ieejas

CIK? 14,99 eiro  

Izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 7. septembra līdz 24. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma starpdisciplināra izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”. Izstāde caur Latvijai nozīmīgas dzimtas – Grosvaldu ģimenes – stāstu iepazīstina auditoriju gan ar ievērojamās rīdzinieku ģimenes likteni, gan ar svarīgām epizodēm Latvijas valsts vēsturē gadsimta garumā.

KUR? Jaņa Rozentāla laukums 1

CIK? 3-6 eiro

Izstāde “Zvērīga spēle”

Foto: publicitātes

No 11. septembra līdz 26. oktobrim galerijā “Daugava” noritēs mākslinieka Aigara Bikšes personālizstāde “Zvērīga spēle”. Pats autors par izstādi saka šādi: “Domāju, šajā izstādē es aplūkoju cilvēka attiecības ar neizbēgamajām pārmaiņām, kas viņu nemitīgi sagaida. Skulptūrās attēloju totēmiskus dzīvniekus un putnus, kuri nokļuvuši saskarē ar avio bumbām, raķetēm un mīnām. Kaujas iekārtas, manuprāt, simbolizē to pārmaiņu spēku, kas atrodas jebkurā situācijā vai struktūrā jau no to rašanās brīža. Globālajā pasaulē lielvalstis sēž uz ieroču kaudzēm – tās vienā mirklī var iznīcināt visu cilvēci un šo planētu – Zemi. Bruņošanās ir zvērīga spēle”.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Jēkabs Dranda. Keramika”

No 6. septembra līdz 6. oktobrim Rīgas Jūgendstila centra muzejs aicina uz izstādi “Jēkabs Dranda. Keramika”. Mākslinieka darbu izstāde iepazīstina ar jūgendstila laika lietišķās mākslas tradīcijām un to pārmantojamību mūsdienās.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro

Izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”

Foto: publicitātes

No 20. augusta līdz 30. novembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”. Tā iepazīstinās ar Penzas Mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp aizbrauca mācīties Pirmā pasaules kara laikā. Lai gan latviešu jauniešu studijas šajā iestādē notika relatīvi īsu laiku – no 1915. līdz 1917. gadam (daži no Penzas devās prom jau 1916. gadā), Latvijas mākslas vēsturei šis periods ir īpaši svarīgs, jo tajā mācījās jauno mākslinieku paaudze – vēlākie Latvijas modernisma meistari.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz.26

CIK? 0,50-2 eiro

Gitas Šmites personālizstāde

No 5. septembra līdz 5. oktobrim galerijā MuseumLV noritēs mākslinieces Gitas Šmites personālizstāde. Līdzās jaunākajām gleznām, savu vietu atradīs arī senākas. Ir interesanti vērot, kas šajos 25 gados ir noticis un kas mainījies. Gleznās portretētie bērni izauguši. Princeses krēsla vietā nākusi pirts lāviņa, krelles un spīgulīšus nomainījuši puķu vainags vai sirmu matu ērkulis. Skaistās modeles nometušas savas izejamās kleitas un ir vienkārši sievietes - pie tam ne abstraktas, bet pavisam īstas.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Līvas Arnavas izstāde

Foto: publicitātes

No 8. augusta līdz 15. septembrim peldošā galerija “Noass” aicina uz mākslinieces Līvas Arnavas izstādi. Ekspozīcija sastāv no multimediju objektiem, kas veltīti cilvēka uztverei un tam, kā saistīta redze un domāšana.

KUR? AB dambis 2

CIK? Bezmaksas  

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

Līdz 29. septembrim Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”

Foto: publicitātes

No 20. jūlija līdz 15. septembrim Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”. Ekspozīcijā apskatāmas vairāk nekā 150 ikonas, kuras savācis un restaurējis igauņu mākslinieks un kolekcionārs Nikolajs Kormašovs, kuram dzīves laikā izdevies savākt apjomīgu 15.–20. gadsimta krievu ikonu kolekciju.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-3,50 eiro

Mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”

No 6. jūlija līdz 22. septembrim RIXC Mākslas un zinātnes festivāla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”. Ekspozīcijai izstādes kuratori Jenss Hauzers (Jens Hauser, Vācija / Francija), Rasa Šmite un Raitis Šmits (RIXC, Latvija) izvēlējušies 20 Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”

Foto: publicitātes

No 11. jūlija līdz 29. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”. Ekspozīcija ir veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā. Šie ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības. Trīsdesmit gadu laikā mūsu valstī un sabiedrībā ir notikušas daudzas pārmaiņas, kas loģiski ietekmējušas muzeja attīstību. Tagad Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēlas kompleksi palūkoties uz šo jautājumu kopumu, domājot par muzeja un krājuma nākotnes perspektīvu.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

No 21. jūnijam līdz 22. septembrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu Eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

Foto: publicitātes

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

Foto: publicitātes

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro