Brīvdienas Rīgā: vakariņas baltā, Paganīni vijole un gandrīz Dziesmusvētki

11. Jūlijs, 2019

Ja vēl neesat izlēmuši, ko darīt gaidāmajā nedēļas nogalē, neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Jūras un zivju svētki

Foto: publicitātes

13. jūnijā Rīgas Centrāltirgū noritēs “Jūras un zivju svētki”. Visas dienas garumā būs iespējams iegādāties dažādus zivju izstrādājumus un citu latviešu zemnieku un amatnieku produkciju. Pasākuma laikā tirgus apmeklētāji varēs vērot zivju grilēšanas sacensības un uzzināt zivju ēdienu pagatavošanas noslēpumus.

KUR? Rīgas Centrāltirgus

CIK? Ieeja bez maksas

Sacensības “Riteņvasara”

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas   

Liliju izstāde

No 10. līdz 14. jūlijam Latvijas Dabas muzejā noritēs izstāde “Cēlās lilijas”, kas tiek rīkota sadarbībā ar biedrību “Lilium Balticum”. Ekspozīcijā būs apskatāmas vairāk nekā 200 liliju šķirnes, kas audzētas Latvijā. Lielāko daļu no tām piedāvās vietējie selekcionāri. Apmeklētāji varēs ne tikai tikties ar ekspertiem un iegūt vērtīgus padomus, bet arī nobalsot par savu mīļāko ziedu.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,80-1,50 eiro

Spīķeru krāmu tirgus

Foto: publicitātes

13. jūlijā Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Cirka studijas “Rovesņik Na Ņeve” priekšnesums

17. jūlijā Spīķeru kvartāls aicina uz jauniešu cirka apvienības “Rovesņik Na Ņeve” (Sanktpēterburga) priekšnesumu. Studijas, kurā piedalās audzēkņi vecumā no 5 līdz 20 gadiem, repertuārs atšķiras ar savu mākslinieciskumu, profesionalitāti un oriģinalitāti, ko vairākkārt uzsvērušas godalgotas vietas festivālos un konkursos.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Festivāls “Street Food”

Foto: publicitātes

17. jūlijā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

2.Ar draugiem

Grupas “Ignis” koncerts

17. jūnijā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz grupas “Ignis” koncertu. Grupa dibināta 2013. gadā. Oriģinālmateriālu – mūziku un tekstus – grupai sniedz vokāliste Anna Feierbaha, taču aranžējumus vienmēr veido kopā. Repertuārā ir arī dziesmu kaverversijas.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Dueta “Divas” jubileja

Foto: publicitātes

18. jūlijā Anete Bendika un Elīna Geida no dueta “Divas” aicina ikvienu uz “Cafe Film Noir” uz sava mazā kolektīva pirmās dzimšanas dienas svinībām. Par godu šim notikumam skatītājus sagaida improvizācijas izrāde par to, ko nozīmē svinēt un kļūt vecākam, dziesmas un svētku kliņģeris.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 8 eiro

Kinoseanss Spīķeros

18. jūlijā Spīķeru kvartāls aicina uz brīvdabas kinoseansu – tiks demonstrēta komēdija “Salidojums” (režisors – Andrejs Ēķis). 25 gadus pēc skolas absolvēšanas no dzīves noguris ģimenes galva, mežonīgs rokeris un trešais, kuru tikko pametusi sieva - saņem ielūgumu doties uz klases salidojumu. Un sākas neprātīga ballīte. Filma tiks demonstrēta latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodās.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

ChoirUp. Gandrīz Dziesmusvētki

Foto: publicitātes

19. jūlijā Spīķeru kvartālā noritēs vērienīga sadziedāšanās par godu gadam kopš Dziesmusvētkiem. Tas ir pasākums, kas norit katru mēnesi visiem tiem, kuriem patīk koru dziedājumi lielā un patīkamā domubiedru kompānijā.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas, ieteicams ziedojums

Grupas “Zāle” koncerts

19. jūnijā koncertzālē “Tu jau zini Kur” uzstādies latviešu post-folka grupa “Zāle”. Kolektīvā ir seši mūziķi – Marta Kreituse (vokāls), Pēteris Draguns (vokāls, ģitāra, harmonijs), Sandra Kaņepe (bekvokāls, elektriskā ģitāra), Aivars Smirnovs (sitaminstrumenti), Santa Valere (čells) un Kira Kirsanova (oboja).

KUR? Tallinas iela 10

CIK? 10 eiro

Festivāls Gateway Riga

Foto: publicitātes

19. jūlijā klubā “One One” noritēs pirmais mūzikas festivāls “future garage” stilā. Pasākumā uzstāsies slaveni žanra pārstāvji no Lielbritānijas – “Sorrow”, “Vacant” un “Bucky”, kā arī dīdžeji no Ukrainas, Krievijas un Latvijas.

KUR? Šarlotes iela 18a

CIK? 18 eiro

Brīvdabas kino vakars

12. jūlijā kultūras centrs “Autentika” un projekts “Kino kults” aicina uz vasaras brīvdabas kino seansiem, kas noritēs līdz pat augusta beigām. Šoreiz skatītājiem būs iespēja redzēt filmu “Little Miss Sunshine” (2006).

KUR? Bruņinieku iela 2

CIK? Bezmaksas

3.Ar otro pusīti

“Jūras balle” Mazajā ģildē

Foto: publicitātes

13. jūlijā Mazajā ģildē noritēs “Jūras balle”, kurā piedalīsies deju orķestris un viesmākslinieks. Šoreiz deju cienītājiem spēlēs grupa “Mazā Ģilde”.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? 10 eiro

Brančs ar izbraucienu ar kuģi

14. jūlijā kuģis – restorāns “Rīgas Pērle” aicina uz vēlajām brokastīm ar izbraucienu ar kuģīti. Programmā – ne tikai ēdiens un dzēriens, bet arī mūzika, kā arī īpašas izklaides bērniem ar animatoru.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 10-25 eiro

Pop-up pikniks

Foto: publicitātes

18. jūlijā Rīgā noritēs ikgadējais “L’elegante Pop–Up Picnic”, kura viesiem jāierodas tikai baltā apģērbā. Vīnu un uzkodas dalībnieki ņem sev līdzi, savukārt organizatori piedāvās galdus un mūziku, pie kuras viesi varēs dejot pēc “baltajām vakariņām”. Norises vieta tiek turēta noslēpumā, par to rīkotāji sola dalībniekiem paziņot personīgi pēc biļetes iegādes.

KUR? Norises vieta tiks paziņota pēc biļetes iegādes

CIK? 30 eiro

Džeza koncerts Vecrīgā

18. jūlijā skvērā pie Mazās ģildes noritēs vasaras džeza koncertu sērijas brīvdabas koncerts. Koncertos, kuri katru nedēļu noritēs ceturtdienās, piedalīsies gan jauni, gan jau atpazīstami Latvijas mūziķi. Repertuārā – džeza klasika un mūsdienu džezs.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas  

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Ērģeļmūzikas festivāls

No 7. līdz 21. jūlijam Rīgā noritēs ērģeļmūzikas festivāls “Rīgas Doms” 2019. Septiņos festivāla koncertos piedalīsies slaveni latviešu ērģelnieki – Ligita Sneibe, Vita Kalnciema, Ilze Reine, Larisa Bulava, Aigars Reinis un solisti – soprāns Inga Šļubovska Kancēviča, flautistes Ilona Meija un Ieva Pudāne, kā arī citi mūziķi. Stilistiski dažādas nokrāsas festivāla programmai piešķirs koncerti, kas veltīti komponistu jubilejām, Platona Buravicka skaņdarba pirmatskaņojums, neparasti mūziķu sastāvi un ērģeļu repertuāra robežu paplašināšana.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Koncerts “Smeldzīgā Paganīni vijole”

Foto: publicitātes

13. jūlijā Rīgas Latviešu biedrības namā noritēs koncerts “Smeldzīgā Paganīni vijole” ar vijolnieka Alberta Markova piedalīšanos. Slavenais mūziķis izpildīs Baha, Hendeļa, kā arī pašsacerētus skaņdarbus. Pianists – Mihails Buličevs – Oksers.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 10 eiro

Olgas Pjatigorskas koncerts “Ave Maria”

18. jūlijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 20 eiro

Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncerts

Foto: publicitātes

19. jūlijā Latvijas Nacionālajā operā ar Bavārijas Radio simfoniskā orķestra un vijolnieka Juliana Rahlina koncertu tiks atklāts festivāls “Rīga Jūrmala”. Programmā – Rihards Štrauss – Simfoniskā svīta no operas “Rožu kavalieris”, Žans Sibēliuss - Pirmā simfonija, Sergejs Prokofjevs - Otrais koncerts vijolei un orķestrim.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 20-175 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 13. līdz 19. jūlijam (izņemot 14. jūliju) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

5.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

Foto: publicitātes

18. jūlijā LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm. Ilgums: 45 minūtes. 16:00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 17:00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

10. maijā Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”

Foto: publicitātes

No 6. jūlija līdz 22. septembrim RIXC Mākslas un zinātnes festivāla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”. Ekspozīcijai izstādes kuratori Jenss Hauzers (Jens Hauser, Vācija / Francija), Rasa Šmite un Raitis Šmits (RIXC, Latvija) izvēlējušies 20 Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”

No 11. jūlija līdz 29. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”. Ekspozīcija ir veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā. Šie ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības. Trīsdesmit gadu laikā mūsu valstī un sabiedrībā ir notikušas daudzas pārmaiņas, kas loģiski ietekmējušas muzeja attīstību. Tagad Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēlas kompleksi palūkoties uz šo jautājumu kopumu, domājot par muzeja un krājuma nākotnes perspektīvu.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Spēka avots”

Foto: publicitātes

No 5. jūnija līdz 27. jūlijam galerijā “MuseumLV” noritēs konkursa izstāde “Spēka avots”. Tā ir jau par tradīciju kļuvusi vērienīga vasaras konkursa izstāde, kurā aicināti padalīties visu nozaru profesionāli mākslinieki, lai sacenstos par “Grata balvu” vizuālajā mākslā. 

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Hildas Vīkas gleznu un zīmējumu izstāde

No 15. jūnija līdz 25. augustam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Hildas Vīkas (1897–1963) gleznu un zīmējumu izstāde. Mākslinieces radošais mantojums ir visai plašs: filigrāni izstrādātie melnbaltie zīmējumi un smalkie, daudzkrāsainie akvareļi, īpatnēji stilizētie ainavu, portretu un aktu gleznojumi. Viņa rakstīja arī dzejoļus, stāstus un romānus, kurus pati ilustrēja.

KUR? J. Rozentāla 1

CIK? 1,50-6 eiro

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

Foto: publicitātes

No 21. jūnijam līdz 22. septembrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu Eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

Izstāde “Alus kausi un trauki”

No 14. jūnija līdz 8. augustam Rīgas jūgendstila centra muzejā būs apskatāma izstāde “Alus kausi un trauki”, kas veltīta Līgo svētkiem. Ekspozīcijā apskatāmi priekšmeti, kas saistīti ar alus tradīcijām – krūzes un kausi, kas gatavoti XX gadsimtā, pudeles, glāzes, mucas, kā arī tematiskas pastmarkas un afišas.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 2-9 eiro

Izstāde “Euro Femmes”

Foto: publicitātes

No 14. jūnija līdz 14. jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma izstāde “Euro Femmes. Tā ir grupas izstāde, kurā piedalās sešas jaunās paaudzes starptautiskas un Latvijas feminisma mākslinieces Elīna Brasliņa, Vivianna Marija Staņislavska, Mētra Saberova, Daria Bluma, Kirstina Barnsa, un Kamila Gonzalesa Korea. Projektu papildinās programmu sērija: lekcijas, performances, meistarklases.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1-1,50 eiro

Izstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”

No 7.  jūnija līdz 25. augustam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma vērienīga starptautiski atzītā igauņu mākslinieka Kaido Oles personālizstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”. Ole ir viens no nozīmīgākajiem un spilgtākajiem Baltijas mūsdienu mākslas pārstāvjiem. Pēc Tallinas Mākslas akadēmijas Glezniecības un dizaina nodaļas absolvēšana sarīkojis vairāk nekā 40 personālizstādes un piedalījies daudzās grupu izstādēs muzejos un galerijās dažādās pasaules valstīs. Pārstāvējis Igauniju 50. Venēcijas mākslas biennālē.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-4 eiro  

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

Foto: publicitātes

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

Foto: publicitātes

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”

No 14. jūnija līdz 10. septembrim galerijā “Putti” būs apskatāma starptautiska mūsdienīgu un konceptuālu rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”. Īpašs akcents tiek likts uz krāsu. Mūsdienu rotu mākslinieki un dizaineri veiksmīgi spēlējas ne tikai ar materiāliem, bet arī ar krāsām, prasmīgi izmantojot tās savās rotu kolekcijās.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Īrisi” Rīgas jūgendstila centra muzejā

Foto: publicitātes

No 24. maija līdz 1. septembrim Rīgas jūgendstila centra muzejs aicina uz īrisu izstādi. Izstādes par ziediem muzejā jau ir kļuvušas par tradīciju, šogad ekspozīcijā apskatāmi XX gadsimta sākuma dekoratīvās mākslas darbi un priekšmeti, kuros izmantota īrisu tematika.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro