Brīvdienas Rīgā: Venēcijas mūzika, jaungada zinātne un nezināmais Puškins

12. Decembris, 2019

Ja vēl neesat izlēmuši, ko darīt gaidāmajās brīvdienās, noteikti ieskatieties mūsu afišā. Tajā esam apkopojuši interesantākos pasākumus jebkurai gaumei, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Ziemassvētku tirdziņš Vecrīgā

Foto: publicitātes

Līdz 8. janvārim Vecrīgā ir atvērts tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš, kurā rīdziniekiem un pilsētas viesiem tiek piedāvātas dažādas preces – cienasti, suvenīri, amatnieku izstrādājumi. Brīvdienās tirdziņa apmeklētājus sagaida koncerti un svētku pasākumi.

KUR? Doma laukums

CIK? Ieeja bez maksas

Leļļu izrāde “Kaķēns vārdā Vau”

14. decembrī Latvijas Leļļu teātrī būs vērojama izrāde “Kaķēns vārdā Vau”. Izrādes galvenie tēli ir divi mazi un divi pieauguši dzīvnieki: kaķēns un kucēns, suns un kaķis. Pieaugušie suns un kaķis uzvedas tā, jau daudzus gadus ierasts apkārtējā pasaulē, visu laiku sagaidot nepatikšanas un problēmas, un nodod savas zināšanas mazuļiem. Bet viņi uz pasauli skatās ar jaunām acīm. Izrāde krievu valodā.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 11 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

Foto: publicitātes

14. decembrī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats decembŗī būs “Košie Zemes dzīļu brīnumi”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 1 – 3 eiro (biļetes uz muzeju) + 5 eiro (nodarbība)

Izrāde “Mazais princis”

14. decembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris gaida jaunos skatītājus uz izrādi “Mazais princis”, kas radīta pēc Antuāna de Sent-Ekziperī tāda paša nosaukuma darba motīviem režisora Ruslana Kudašova iestudējumā. Tā ir pasaka par vissvarīgāko dzīvē – par savu planētu un Rozi, par draudzību un mīlestību, par bērnību un pieaugšanu.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 7-17 eiro

Starptautiskais deju festivals “Baltic Grand Prix”

Foto: publicitātes

14. un 15. decembrī Ķīpsalas Starptautiskajā izstāžu centrā noritēs sporta deju festivāls “Baltic Grand Prix 2019”, kas ir populārs ne tikai Latvijā un kaimiņvalstīs, bet gan visā sporta deju pasaulē.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 14-60 eiro

Zinātnes šovs “Ziemassvētku laboratorija”

15. decembrī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris “Laboratorium.lv” bērniem piedāvā zinātnes šovu svētku noskaņas. Vissvinīgākie, jautrākie un spilgtākie eksperimenti ir apkopoti dinamiskā priekšnesumā, kas veltīts Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam. Plkst. 11.00 šovs būs skatāms krievu valodā, bet plkst. 13.00 – latviešu.

KUR? Stabu iela 18

CIK? 10 eiro

Koncertlekcija “Venēcija – Gadalaiki uz ūdens”

15. decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā noritēs cikla “Jaunā filharmonija” koncertlekcija. Cikls sastāv no sešiem unikāliem multimediju uzvedumiem, kuri ir radošās fonda “Atklātā pasaule” un “Hermaņa Brauna fonda” sadarbības rezultāts. Skatītāji – skolēni un viņu vecāki – iepazīsies ar lieliskākajiem laikmetiem mūzikas vēsturē, uzzinās noslēpumus un leģendas par mūziķiem, mūzikas instrumentiem un skaņdarbiem.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 5-7 eiro

Ziemassvētku koncerts

Foto: publicitātes

18. decembrī Rīgas Lutera baznīcā noritēs Ziemassvētku koncerts, kurā piedalīsies tādi izpildītāji kā “My Radiant You”, “Chris Noah”, Anete Kozlovska, koris “Mūza”, stīgu kvartets “Momentum”, un citi.

KUR? Torņakalna iela 3/5

CIK? 15 eiro, bērniem līdz 12 gadu vecumam – bezmaksas

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

No 6. decembra līdz 12. janvārī galvaspilsētā noritēs jau par tradīciju kļuvušais ikgadējais pilsētvides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Šogad festivālā būs apskatāmi objekti, ko radījuši profesionāli mākslinieki, radošo jomu pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Starp darbiem būs gan jauni, gan tādi, kurus skatītāji ir iecienījuši pagājušajos gados.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Ziemas gaismas dārzs

No 6. decembra līdz 5. janvārim Botāniskajā dārzā būs atvērts Ziemas gaismas dārzs, kuru radījuši 20 latviešu gaismas mākslinieki. Gaismas instalāciju daudzveidība ļaus bērniem paspēlēties gaismas staros, bet mīlētājiem – atrast romantisku stūrīti, savukārt fotografēšanas cienītājiem – iemūžināt ziemas pasakas elpu aizraujošākos brīžus.

KUR? Kandavas iela 2

CIK? 5 eiro, bērniem līdz 6 gadu vecumam – bezmaksas

2.Ar draugiem

Ziemassvētku koncerts “Reiss 2019/2020”

Foto: publicitātes

14. decembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina uz aktieru trupas Ziemassvētku koncertu “Reiss 2019/2020”. Teatrāli muzikālais priekšnesums skatītājus aizvedīs uz trokšņainu lidostu tieši pirms svētkiem. Reisi tiek aizkavēti laika apstākļu dēļ, un pasažieriem, pilotiem un stjuartiem neatliek nekas cits, kā vien sarīkot svētkus pašiem.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 14-20 eiro

Labdarības koncerts “Zem sargeņģeļa spārna”

15. decembrī Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā noritēs labdarības koncerts, kurā piedalīsies Ilona Bagele, Laura Teivāne, Andris Ērglis, Marija Naumova, Aija Vītoliņa, Kaspars Zemītis, un citi. Visi koncertā gūtie ienākumi tiks izlietoti bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām talantu un spēju attīstībai.

KUR? Torņakalna iela 3/5

CIK? 10-20 eiro

Humora vakars “Ļoti maģiskā Latvija”

Foto: publicitātes

16. decembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” noritēs humora vakars ar jauno programmu “Ļoti maģiskā Latvija”. Tajā tiks iekļauti labākie skeči no programmas “Mūsu republika” un jauni numuri Janas Kalniņas, Zanes Vaļickas, Kārļa Anitēna un Annas Šteinas izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Ballīte ar grupu “Rīgas Modes”

20. decembrī klubā “One One” noritēs ballīte ar grupu “Rīgas Modes”, kas pēc ilga pārtraukuma atkal atgriežas uz skatuves. Grupa arī ieraksta jaunu albumu, kas iznāks nākamgad, taču ballītes dalībnieki dzirdēs jaunās dziesmas pirmie.

KUR? Šarlotes iela 18a

CIK? 10-15 eiro

3.Ar otro pusīti

Orķestra “Lords of the Sound” koncerts

Foto: publicitātes

16. decembrī Kongresu namā ar koncertprogrammu “Oscar Music Awards” uzstāsies orķestris “Lords of the Sound” (Ukraina). Orķestris izpildīs kompozīcijas no oskarotām un tautā iemīļotām filmām – “Gredzenu pavēlnieks”, “Mulenrūža”, “Matrikss”, “Titāniks”, un citām. Priekšnesums radīts “Oskara” balvu pasniegšanas ceremonijas formātā.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 23-45 eiro

Piedzīvojumu klasikas kino cikls

17. decembrī kinoteātris “Splendid Palace” aicina uz “road movie” žanra kino lektoriju cikla seansu. Kārtējā no desmit labākajām filmām, kuras izvēlējušies eksperti, būs Jāņa Streiča “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 6-8 eiro

Denisa Paškeviča koncerts

Foto: publicitātes

19. decembrī koncertzālē “Artissimo” ar džeza programmu “Hard Bob Legacy” uzstāsies slavenais latviešu saksofonists Deniss Paškevičs. Koncerti “Artissimo” norit neparastā formātā – skatītāji var ne tikai klausīties mūziku, bet arī parunāt ar izpildītāju un apspriest savus iespaidus pie vīna glāzes.

KUR? Vaļņu iela 9

CIK? 25 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Kareņins”

14. decembrī Dailes teātrī būs skatāma izrāde “Kareņins”. Izrāde veidota, balstoties uz Vasīlija Sigareva lugu, kas savukārt balstīta uz Ļeva Tolstoja romāna “Anna Kareņina” motīviem. Šajā izrādē stāsts tiks parādīts no maldinātā Annas vīra skatu punkta. Vīrieša drāma, viņa vientulība un sāpes, nevajadzības un nevarības sajūta, sarūgtinājums un iekšējais nemiers – nebeidzamu dvēseles moku elle.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro  

Izrāde “Pēc grāmatas motīviem”

Foto: publicitātes

16. decembrī Dirty Deal Teatro aicina uz izrādi “Pēc grāmatas motīviem”. Galvenais varonis ir aktieris. Viņš velk paralēles starp lugu, pie kuras strādā, un savu dzīvi, gremdējoties atmiņās par pagātni. Ko viņš tajā meklē? Un vai šie meklējumi palīdzēs tieksmē pēc mākslas?

KUR? Talsu iela 1

CIK? 15 eiro

Izrāde “Juveliera jubileja”

18. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Juveliera jubileja”, kas tapusi pēc Nikolas Makolifas lugas motīviem. Savā 30 gadu jubilejā juvelieris Moriss Hodžers iepazinās ar Elizabeti II tieši pirms viņas kronēšanas. Troņa mantiniece iekarojusi jaunā juveliera sirdi un viņa solījusi, ka apciemos viņu dienā, kad viņam apritēs 90 gadi. Un tagad šī diena tuvojas…

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 18 eiro

Mūzikls “Mana skaistā lēdija”

Foto: publicitātes

20. decembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina uz mūziklu “Mana skaistā lēdija”. Jaunas puķu meitenes Elīzas Dulitlas, lingvista un fonētikas skolotāja Henrija Higinsa un pulkveža Hjū Pikeringa nejaušās satikšanās rezultāta sākas neparasts eksperiments: Higinss uzņemas sešu mēnešu laikā ievest meiteni "no apakšas" augstākajā sabiedrībā.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 14-25 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Ziemassvētku prelūdija”

14. decembrī Rīgas Domā noritēs ikgadējais koncerts “Ziemassvētku prelūdija”, kuru rīko operdziedātāja Inese Galante. Koncertā piedalīsies veiksmīgi Latvijas mūziķi: kontrtenors Sergejs Jēgers, komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs, pianists Andrejs Osokins un ikgadējā konkursa “Inseses Galantes talanti” laureāti.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-28 eiro

Balets “Trīs draugi”

Foto: publicitātes

18. decembrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs baleta “Trīs draugi” izrāde. Balets radīts pēc Ēriha Marijas Remarka tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Mūziku izrādei sarakstījis komponists Pāvels Akimkins, baletu iestudējis režisors un horeogrāfs Sergejs Zemļanskis.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Operetes Jaungada koncerti. Franz Lehar

18. decembrī VEF Kultūras pils aicina uz koncertu, kurā piedalīsies operetes mākslinieki Anta Jankovska, Laura Purena, Emīls Kivlenieks, Nauris Indzeris. Īpašie viesi vijolnieks Raimonds Ozols un dziedātājs Laimis Rācenājs. Programmā – Štrausu dinastijas komponistu un Franča Lehāra skaņdarbi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-35 eiro

Koncerts “Ziemas mūzika. Mīlestības ceļs”

Foto: publicitātes

18. decembrī Rīgas Domā noritēs koncerts “Mīlestības ceļš”. Koncertā piedalīsies Vita Kalnciema (ērģeles), Liene Andreta Kalnciema (ērģeles), sieviešu koris “Dzintars”, diriģente – Aira Birziņa.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Koncerts “Bēthovena klaviersonātes”

19. decembrī Lielajā ģildē festivāls “Eiropas Ziemassvētki” un pianists Reinis Zariņš piedāvā īpašu programmu, kas veltīta Ludviga van Bēthovena klaviersonātēm. Programmā – Bēthovena vēlīnie darbi, 27., 28., 29. klaviersonāte. Tie ir izcili, tehniski sarežģīti un emocionāli piepildīti kamermūzikas šedevri.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-20 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ilzes Avotiņas izstāde “Vidusjūras krāsa”

No 11. decembra līdz 11. janvārim galerijā “Daugava” noritēs Ilzes Avotiņas personālizstāde. Ekspozīcijā būs apskatāmi darbi, kas radīti pēdējo trīs gadu laikā, kā arī daudz senāku darbu, kuri veltīti Vidusjūras tematikai.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Nenorunātās tikšanās”

Foto: publicitātes

No 13. decembra līdz 23. februārim izstāžu zālē “Arsenāls” noritēs izstāde, kas veltīta zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslas teritorijā. Izstāde ietver gan vēsturisku izpēti, gan mūsdienu autoru darbus – īpaša uzmanība pievērsta Baltijas un Skandināvijas reģioniem, kā arī bijušajām padomju režīma valstīm.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-4 eiro

Lekcija – monoizrāde “Puškins. Turpinājums”

16. decembrī Maskavas namā ar lekciju uzstāsies rakstnieks un biogrāfs Igors Oboļenskis. Programma par slavenā dzejnieka ģimenes likteņiem atklās nezināmus faktus. Lūk, tikai daži no tiem: dzejnieka vecākā meita bijusi goda istabene galmā un mirusi no bada; jaunāko meitu sitis viņas vīrs, taču viņa panākusi šķiršanos un ar trim bērniem apprecējusies ar princi; Puškina mazbērni ir rados ar Lielbritānijas karalisko ģimeni un Krievijas cariem; Puškina sievas māsa kļuva par Dantesa sievu un viņas vārds Krievijā tika nolādēts.

KUR? Marijas iela 7

CIK? 15-17 eiro

Izstāde “Black Market”

Foto: publicitātes

No 11. decembra līdz 12. janvārim Laikmetīgās mākslas centrā “Kim?” noslēgsies desmitgades svinības ar vērienīgu mākslinieku darbu izstādi, kurai darbus izvēlējies kurators Kaspars Groševs. Izstādē būs iespējams ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties mākslas darbus.

KUR? Sporta iela 2-k.1

CIK? 1,50-3 eiro

Izstāde “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska glezniecība”

No 5. oktobra līdz 5. janvārim muzejā “Rīgas birža” būs skatāma izcilā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska daiļradei veltīta izstāde “Gaismas metafizika”. Armēņu izcelsmes mākslinieks Ivans Aivazovskis ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies arī līdz mūsdienām, par ko liecina neskaitāmās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs. Izstādei atlasīti ap 30 darbu dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Pirmo reizi kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) glezniecības darbiem eksponētas mākslinieka gleznas no Ukrainas un Igaunijas muzeju krājumiem, kā arī no privātkolekcijām.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro