Brīvdienas Rīgā: vīri melnā, Figaro kāzas un balādes par vīnu, mīlu un raganām

18. Oktobris, 2019

Gaidāmajā nedēļas nogalē Rīgā noritēs vairāki festivāli – īsti svētki gan klasiskās mūzikas un teātra cienītājiem, gan patiesiem kinomāniem. Bet, ja jums vairāk patīk izklaides visai ģimenei, atradīsies pasākumi arī jums. Tāpēc noteikti ieskatieties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Mūzikls “Karlsons”

Foto: publicitātes

19. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma muzikāla izrāde “Karlsons”. Šo vīrieti labākajos gados, saldumu mīli ar propelleru uz muguras stādīt priekšā nav nepieciešams. Šoreiz jautrais stāsts par parasta zēna un Astrīdas Lindgrēnas radītā viesa, kurš dzīvo uz jumta, draudzību tiks piedāvāts Operetes teātra izpildījumā.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 8-15 eiro

Teātra – cirka uzvedums “Ah… Liz”

19. un 20. oktobrī Kongresu namā iluzionistu duets Dace un Enriko Pecolli piedāvās savu jauno cirka priekšnesumu visai ģimenei “Ah… Liz”. Šova pamatā ir Lūisa Kerola grāmatu “Alise Brīnumzemē” un “Alise Aizspogulijā” personāži un motīvi. Maģiskos un ekscentriskos kostīmus sagatavojusi modes māksliniece Elita Platmalniece. Priekšnesumā redzēsiet tējas dzeršanu ar neticami augstu krēslu piramīdu, Cepurnieka trikus un jokus ar cepurēm, akrobātiskus trikus atslēgas caurumā, dzīvo kāršu namiņu un citus brīnumus.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 10-40 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

Foto: publicitātes

19. oktobī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats oktobrī būs “Kustīgā un mainīgā Zeme”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 1 – 3 eiro (biļetes uz muzeju) + 5 eiro (nodarbība)

Kalnciema kvartāla tirgus

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Izrāde “Mazā burvju flauta”

Foto: publicitātes

20. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – izrāde – pasaka ar Mocarta mūziku „Mazā burvju flauta”. Princis Tamino iemīlas Nakts karalienes meitā Paminā, kuru nolaupījis varenais burvis Zarastro. Tamino kopā ar putnu ķērāju Papageno dodas atbrīvot meiteni, šajā uzdevumā viņiem palīdz burvju mūzikas instrumenti. Izrāde paredzēta bērniem no 5 gadu vecuma.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-10 eiro

Veļu vakars Brīvdabas muzejā

20. oktobrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā noritēs veļu godināšanas vakars, kas ir jau no sendienām nodota tradīcija. Tradicionāli šajā laikā saimniekiem ir jāatver vārti un jāuzklāj galds saviem aizgājušajiem senčiem, tādējādi godinot viņu piemiņu.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 0,70-2 eiro

Multimediju jaunrades studija

Foto: publicitātes

21., 23. un 24. oktobrī VEF Kultūras pils aicina skolas vecuma bērnus (8-13 gadi) uz multimediju jaunrades nodarbībām, kurās viņi iemācīsies uzņemt foto un video, montēt, radīt mūziku un leļļu animāciju. Iepriekšējs pieraksts pa tālruni 27119026.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 4 eiro par nodarbību

Izstāde “Ķirbji un citas lielas ogas”

No 23. Līdz 27. oktobrim Latvijas Dabas muzejā noritēs izstāde “Ķirbji un citas lielas ogas”. Izstādes apmeklētāji varēs ne tikai apskatīt dažādus Latvijā augošus ķirbjus, bet arī saņemt speciālistu konsultācijas un uzzināt veselīgu ēdienu receptes.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 1-3 eiro

2.Ar draugiem

Rīgas starptautiskais kino festivāls

Foto: publicitātes

17. oktobrī galvaspilsētā tiks atklāt Rīgas starptautiskais kino festivāls, kas norisināsies līdz 27. oktobrim. Festivālā šogad tiks demonstrēti vairāki desmiti mākslas, dokumentālo un īsmetrāžas filmu no visas pasaules. Bez plašas filmu programmas festivāls piedāvās arī izglītojošus un izklaidējošus pasākumus. Kino seansi un pasākumi noritēs kinoteātros “Splendid Palace”, “KSuns”, “Kino Bize” un Kaņepes kultūras centrā.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 5-150 eiro

Viļņa Kundrāta un džeza kvarteta koncerts

19. oktobrī klubā “Friends” uzstāsies saksofonists Vilnis Kundrāts. Mūziķis ir viens no pieredzējušākajiem izpildītājiem Latvijā un ir urbānās kultūras adepts, smeļoties iedvesmu no amerikāņu džeza, britu roka un Eiropas avangarda.

KUR? Elizabetes iela 55

CIK? 16-22 eiro

Jaunās mūzikas festivāls “Arēna”

Foto: publicitātes

No 19. oktobra līdz 2. novembrim Rīgā noritēs ikgadējais jaunās mūzikas festivāls “Arēna”, kas iepazīstinās Latvijas iedzīvotājus ar aktuālākajiem jaunumiem dažādos pasaules mūzikas žanros – no akadēmiskās līdz deju mūzikai.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 7-17 eiro

Koncerts “Kalniņs un Kalniņš. Vikam - 80”

19. oktobrī VEF Kultūras pilī noritēs jubilejas koncerts, kas veltīts dzejnieka – dziesminieka Viktora Kalniņa 80. dzimšanas dienai. Programmā izskanēs dziesmas, kuras sarakstījis jubilārs un komponists Imants Kalniņš. Piedalās: grupa “Turaidas Roze”, Olga Rajecka, Uģis Roze un Zane Gudrā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-25 eiro

Priekšnesums “Trīs māsas un neatvairāmais Harms”

Foto: publicitātes

20. oktobrī teātra klubā Austrumu Robeža uz vienas skatuves tiksies trīs slavenas latviešu mākslinieces – Ieva Akurātere, Ilze Grunte un Raimonda Vazdika. Tiksies, lai pastāstītu skatītājiem par krievu kultūru – krievu dziesmām un Daniila Harma daiļradi. Izskanēs Borisa Grebenščikova un Bulata Okudžava dziesmas, skaņdarbi no teātra izrādēm un filmām, pilsētas folkloras.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Normunda Rutuļa koncerts

20. oktobrī VEF Kultūras pilī uzstāsies dziedātājs Normunds Rutulis, kurš skatītājiem piedāvās jauno programmu, kas radīta par godu nesen izdotajam albumam “Man nav žēl”, kura mūziku sarakstījis Raimonds Pauls. Bez jaunām kompozīcijām koncertā izskanēs arī labi pazīstamas dziesmas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-20 eiro

Izrāde “Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi”

Foto: publicitātes

20. oktobrī Mūzikas namā “Daile” būs skatāma muzikāli poētiska izrāde “Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi”. Tas ir stāsts par slaveno dzejnieku Eduardu Veidenbaumu un mazāk pazīstamo, bet tikpat apdāvināto vecāko brāli Kārli, kurš arī rakstījis dzeju. Diemžēl no šīs dzejas saglabājies ir ļoti maz.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-20 eiro

Festivāls “Bildes”

21. oktobrī Rīgā sāksies ikgadējais festivāls “Bildes”, kas turpināsies līdz 16. novembrim. Tradicionāli festivāla ietvaros norit blūza mākslinieku, mūziķu un viņu bērnu, jauno grupu un veterānu koncerti.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 6-20 eiro

Komēdija “Nāvīgā dāvana”

Foto: publicitātes

22. oktobrī teātra klubā “Austrumu Robeža” būs skatāma pārpratumu komēdija “Nāvīgā dāvana”. Negaidīta dāvana dzimšanas dienā liek Džonam ne tikai šaubīties par sievas uzticību, bet pat bēgt no mājām, glābjot savu dzīvību. Tomēr viens no Lūsijas mērķiem tiks sasniegts nekļūdīgi – šo jubileju Džons noteikti neaizmirsīs nekad! Bet arī viņam ir pārsteigums savai sievai.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

23. oktobrī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro  

Grupas “Autobuss Debesīs” koncerts

Foto: publicitātes

22. oktobrī VEF Kultūras pilī uzstāsies grupa “Autobuss Debesīs”. Uz skatuves kāps nemainīgais solists Marts Kristiāns Kalniņš, Ervings Znotiņš, Andris Dzenis, Armands Treilihs, Kārlis Auzāns un Emīls Zilberts – mūziķi piedāvās īpašu svētku programmu, kas veltīta kolektīva 20. jubilejai.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-30 eiro

Grupas “Mashina Vremeni” koncerts

24. oktobrī Arēnā Rīga ar programmu “50 gadi” savas lielās jubilejas tūres ietvaros uzstāsies krievu grupa “Mashina Vremeni”. Uz skatuves izskanēs grupas dziesmas no visiem laikiem, sākot ar 70. gadu sākumu līdz pat pašām jaunākajām.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 26-80 eiro

Apvienības “Kreisais Krasts” koncerts

Foto: publicitātes

25. oktobrī Hanzas Peronā noritēs muzikālās apvienības “Kreisais Krasts” koncerts, kurā apvienojušies Pārdaugavas kultūras pārstāvji – producenti, izpildītāji un mākslinieki. Viņi visi piedalīsies lielā kolektīvajā pasākumā.

KUR? Hanzas iela 16a

CIK? 20 eiro

Hiphopa šovs “Men in black party”

25. oktobrī Arēnā Rīga noritēs vērienīga ballīte – koncerts ar populāru hiphopa mūzikas izpildītāju piedalīšanis. Koncertā piedalīsies Coolio (hita “Gangsta’s Paradise” autors), B.G. The Prince Of Rap, vācu reperis un dīdžejs Nana, grupas N-trance un C-block. Dreskods: melnā.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 23-40 eiro

“Boggie” koncerts

Foto: publicitātes

25. oktobrī VEF Kultūras pilī Ungārijas dienu ietvaros uzstāsies dziedātāja un dziesmu autore Boggie (Bolgarka Čemera), kura 2015. gadā pārstāvējusi Ungāriju Eirovīzijas konkursa finālā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

3.Ar otro pusīti

Muzikālais priekšnesums “Balādes par vīnu, mīlu un raganām”

21. oktobrī teātra klubā “Austrumu Robeža” varēs redzēt muzikālu priekšnesumu “Balādes par vīnu, mīlu un raganām”. Izskanēs dziesmas par mīlestību no dažādām valstīm un dažādās valodās – kaislīgas, skumjas un priecīgas. Koncertā piedalīsies mūziķi Laimis Rācenājs, Ilze Grunte, Andris Grunte.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Paradoksālā Latvija”

Foto: publicitātes

20. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Paradoksālā Latvija”. Tie ir stāsti par cilvēkiem, kuri dzīvo mums blakus, bet domā pavisam citādi. Mēs par viņiem neko nezinām, ja nu vienīgi dīvainus, varbūt pat smieklīgus nostāstus. Paradoksāli. Bet arī tāda ir Latvija – savāda pasaule, kur pārliecinoši blakus sadzīvo vīzijas, atmiņas un sapņi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 20 eiro

Izrāde “Purva bērni”

22. maijā Dailes teātrī būs skatāma izrāde “Purva bērni”. Tas ir futūristisks sabiedrības modeļa scenārijs, kurā viss neglītais, neērtais un nevajadzīgais tiek izolēts teritorijā, ko sauc par Purvu. Ir viegli būtu labam, kad tev pašam ir labi, bet, kad tavs komforts un drošība tiek apdraudēta, empātija samazinās.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro

Izrāde “Rondo”

Foto: publicitātes

24. oktobrī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Rondo”, kas tapusi pēc Artūra Šniclera tāda paša nosaukuma lugas motīviem – darba, kas 20. gadsimta sākumā sacēla skandālu Vīnes augstākajās aprindās un tika aizliegts, apvainojot tā autoru netikumībā un piedauzībā. Lugas darbība pārcelta uz mūsdienu Rīgu. Mūsdienās, kad seksualitāte ir kļuvusi par katra izklaides industrijas produkta neatņemamu sastāvdaļu, priekšplānā izvirzās nevis jautājums “kurš ar kuru”, bet – vai patiesa tuvība maz ir iespējama?

Līdz 16 gadiem neiesakām.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 8-12 eiro  

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

A Cappella festivāls

No 17. līdz 20. oktobrim galvaspilsētā noritēs Rīgas A Cappella festivāls, kuru atklās gruzīnu grupas “Didgori” koncerts. Tāpat festivālā piedalīsies vokālās grupas “Ēra”, “Insomnia”, un citas.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 10-30 eiro

Komiskā opera „Figaro kāzas”

Foto: publicitātes

19. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā būs iespēja redzēt „Figaro kāzas”, kuru veidojis argentīniešu režisors Marselo Lomardero, kura uzvedumus ir augsti novērtējuši Dienvidamerikas un Eiropas kritiķi un skatītāji. Operas sižetu viņš ir izveidojis pagājušā gadsimta 80-to gadu latīņamerikāņu stilā, radot eksotiskas situācijas, kuras caurvij sociālisms un erotiska spriedze.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Kamermūzikas festivāls

No 9. līdz 20. oktobrim Rīgā noritēs ikgadējais rudens kamermūzikas festivāls, kas dos iespēju dzirdēt labākos kolektīvus, kuri spēlē visdažādākajos žanros – no folka mūzikas un klasikas līdz džezam un avangardam.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 10-20 eiro

Balets “Trīs musketieri”

Foto: publicitātes

20. 20. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāms balets “Trīs musketieri”. Neoklasiskā baleta autori ir čehu komponists Jans Kučera un kanādiešu horeogrāfs Pols Čalmers. Iestudējums ir radīts pēc Morāvijas-Silēzijas Nacionālā teātra pasūtījuma un tagad Aleksandra Dimā slavenā stāsta sižetu par D’Artanjanu un trīs drošsirdīgajiem musketieriem – Atosu, Portosu un Aramisu – interpretē arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Baleta uzvedums „Pērs Gints”

23. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – balets „Pērs Gints”. Sižeta pamatā ir slavenā Henrika Ibsena drāma: dēkainis un laimes meklētājs Pērs Gints pēc daudziem piedzīvojumiem tālās pasaules malās kā vecs vīrs atgriežas mājās, kur viņu vienmēr gaidījusi uzticīgā Solveiga. Vai mīlestība kļūs par Pēra Ginta pēdējo pavērumu? Starptautiski atzītais slovēņu horeogrāfs Edvards Klugs savā neoklasiskajā baletā apvienojis pašironiju, absurdu un sirreālismu ar Edvarda Grīga valdzinošo melodiju poētiskajiem sapņiem.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Koncerts “Vivaldi, Bahs un kokle”

Foto: publicitātes

24. oktobrī Sv. Pētera baznīcā noritēs koncerts “Vivaldi, Bahs un kokle”, kurā piedalīsies ansamblis “Cantata”, kas radījuši programmu no baroka ģēniju – Vivaldi un Baha - skaņdarbiem kokles izpildījumā. Koncerta īpašais viesis – Ieva Saliete (klavesīns).

KUR? Reformācijas laukums 1

CIK? 7 eiro

Opera „Fausts”

25. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – operuzvedums „Fausts” ar Šarla Guno mūziku, izrādes sižets balstīts uz slaveno Johana Volfganga Gētes traģēdiju. Doktoru Faustu māc izmisums par velti nodzīvotiem gadiem. Noslēpumainais Mefistofelis sola piepildīt visas sirmā zinātnieka vēlēšanās, ja pretim saņemtu Fausta dvēseli... Režisors Aiks Karapetjans jauniestudējumu veidojis vēlīnās gotikas estētikā, izmantojot arī vācu ekspresionisma stila mēmā kino paņēmienus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 19. oktobra līdz 25. oktobrim (izņemot 20. oktobri) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Aleksandra Beļcova. Glezniecība. Grafika. Darbnīcas “Baltars” porcelāns”

Foto: publicitātes

No 12. oktobra līdz 12. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma izstāde “Aleksandra Beļcova (1892–1981). Aleksandra Beļcova nebija tikai gleznotāja – viņa bija ilustratore, grafikas un porcelāna māksliniece. Ekspozīcijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks parādīti Aleksandras Beļcovas darbi no vairāku muzeju krājumiem un privātkolekcijām. Šī būs pirmā tik liela mēroga izstāde par godu māksliniecei, kas aptvers jau uzskaitīto – glezniecību, grafiku un “Baltars” porcelānu.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska glezniecība”

No 5. oktobra līdz 5. janvārim muzejā “Rīgas birža” būs skatāma izcilā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska daiļradei veltīta izstāde “Gaismas metafizika”. Armēņu izcelsmes mākslinieks Ivans Aivazovskis ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies arī līdz mūsdienām, par ko liecina neskaitāmās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs. Izstādei atlasīti ap 30 darbu dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Pirmo reizi kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) glezniecības darbiem eksponētas mākslinieka gleznas no Ukrainas un Igaunijas muzeju krājumiem, kā arī no privātkolekcijām.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Mareunrol’s. Paplašinātā realitāte”

Foto: publicitātes

No 10. oktobra līdz 8. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta Mareunrol’s (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde. Tas ir Latvijā vēl nebijis starpdisciplinārs notikums, kas apliecina modes mākslas radošo potenciālu, atklājot tās patieso universālo dabu, kad lietas, materiāli un idejas spēj pastāvēt ārpus laika. Apmeklētājs aicināts iepazīt modi nevis kā sezonālu untumu, bet nopietnu, daudznozīmīgu 21. gadsimta mākslas un dizaina formu, kas paplašina realitātes robežas. Sadarbībā ar fotogrāfiem un citu mākslas veidu pārstāvjiem izstādē tiks eksponēti konceptuāli darbi (fotogrāfijas, īsmetrāžas filmas, skulptūru elementi, instalācijas). Tāpat tiks izveidota kopīga izstādes audioinstalācija, kas kalpos kā vēl viens izpausmes līdzeklis.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Starptautiskais multimediju projekts “Sāls pieskāriens”

No 24. septembra līdz 26. oktobrim galerijā “MuseumLV” noritēs projekts, kurā piedalīsies mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Izstāde apvieno autorus, kuri strādā dažādās mākslas tehnikās un veidos: fotogrāfijā, glezniecībā, grafikā, instalācijās un performancēs. Projekta dalībnieki izmanto sievietes tēla atainojumu un tas ir mākslinieku dialogs ar melnbaltā foto pasauli

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Academia”

Foto: publicitātes

No 20. septembra līdz 17. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstāde “Academia”. Izstādē plānots pārnest Latvijas Mākslas akadēmijas vietas, atmosfēras un laika garu, veidojot ekspozīciju, kas būtu “dzīvā vēsture”. LMA studenti un mācību spēki piedalīsies izstādē katrs ar savu redzējumu par konkrēto nodaļu, kuru viņi pārstāv. Projekta virsuzdevums ir parādīt mūsu jaunās paaudzes darbības tiešo saikni ar globālajiem procesiem starptautiskajā mākslas kopainā.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 7. septembra līdz 24. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma starpdisciplināra izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”. Izstāde caur Latvijai nozīmīgas dzimtas – Grosvaldu ģimenes – stāstu iepazīstina auditoriju gan ar ievērojamās rīdzinieku ģimenes likteni, gan ar svarīgām epizodēm Latvijas valsts vēsturē gadsimta garumā.

KUR? Jaņa Rozentāla laukums 1

CIK? 3-6 eiro

Izstāde “Zvērīga spēle”

Foto: publicitātes

No 11. septembra līdz 26. oktobrim galerijā “Daugava” noritēs mākslinieka Aigara Bikšes personālizstāde “Zvērīga spēle”. Pats autors par izstādi saka šādi: “Domāju, šajā izstādē es aplūkoju cilvēka attiecības ar neizbēgamajām pārmaiņām, kas viņu nemitīgi sagaida. Skulptūrās attēloju totēmiskus dzīvniekus un putnus, kuri nokļuvuši saskarē ar avio bumbām, raķetēm un mīnām. Kaujas iekārtas, manuprāt, simbolizē to pārmaiņu spēku, kas atrodas jebkurā situācijā vai struktūrā jau no to rašanās brīža. Globālajā pasaulē lielvalstis sēž uz ieroču kaudzēm – tās vienā mirklī var iznīcināt visu cilvēci un šo planētu – Zemi. Bruņošanās ir zvērīga spēle”.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”

No 20. augusta līdz 30. novembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”. Tā iepazīstinās ar Penzas Mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp aizbrauca mācīties Pirmā pasaules kara laikā. Lai gan latviešu jauniešu studijas šajā iestādē notika relatīvi īsu laiku – no 1915. līdz 1917. gadam (daži no Penzas devās prom jau 1916. gadā), Latvijas mākslas vēsturei šis periods ir īpaši svarīgs, jo tajā mācījās jauno mākslinieku paaudze – vēlākie Latvijas modernisma meistari.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz.26

CIK? 0,50-2 eiro

Jura Jurjāna izstāde “Mīlestības vēstījums”

Foto: publicitātes

No 11. oktobra līdz 13. novembrim galerijā “MuseumLV” noritēs mākslinieka Jura Jurjāna personālizstāde “Mīlestības vēstījums”. Mākslinieks apmeklētājiem piedāvā vēl neizrādītus darbus un jau pazīstamas gleznas jaunā kontekstā. Jurjāns ir estēts dzīvē un mākslā un dod citu jēgu ikdienišķām lietām, paceļot tās sakrālā līmenī.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Rotu izstāde “Mīlestība un kompetence”

Foto: publicitātes

No 25. oktobra līdz 19. novembrim galerijā “Putti” apskatāma divu Somijas rotu mākslinieku - Chao-Hsein Kuo un Eero Hintsanen – izstāde. Ekspozīcijā iekļautie darbi atspoguļo Somijas dabas skaistumu. Rotas radītas, izmantojot dārgmetālus un dārgakmeņus, balstoties uz juveliermākslas tradicionālajām zināšanām un tās visas ir rūpīgs roku darbs.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas